Raúl je nejžhavějším kandidátem na případné převzetí prvního týmu Realu Madrid

Raúl je nejžhavějším kandidátem na případné převzetí prvního týmu Realu Madrid
Raúl González na lavičce Castilly (zdroj: realmadrid.com)

Velmi dobrá práce, kterou Raúl odvádí v Castille, nezůstává bez povšimnutí klubů Premier League a Bundesligy. O jeho kandidatuře se ale stále vážněji uvažuje v souvislosti s převzetím prvního týmu Realu Madrid.

Smlouva Carla Ancelottiho platí do konce června 2024 a mezi potenciálními Italovými nástupci je zmíněn legendární útočník Bílého baletu. Stále nelze jednoznačně vyloučit, že Carletto po skončení sezony převezme brazilskou reprezentaci.

Zástupce třiašedesátiletého trenéra podle novinářů UOL dokonce přiletěl do země kávy, aby zblízka poznal místní fotbal. Není divu, že tento typ přesunu je vnímán jako přiblížení Ancelottiho Canarinhos. Možnost sáhnout po Raúlovi znamená, že představitelé Realu Madrid zůstanou zcela v klidu, pokud Carlo nabídku Brazilců přijme.

Spojení s Realem je základní předpoklad

Kandidaturu legendárního útočníka řídí jeho vůdčí schopnosti, charisma a samozřejmě vnitřní znalost klubu. Za zmínku také stojí, že od roku 2013 se Los Blancos zaměřují především na trenéry, kteří se v minulosti učili v Realu.

Tento požadavek splňují čtyři z posledních pěti trenérů – Benítez, Lopetegui, Zidane a Solari. Výjimkou je samozřejmě zmíněný Ancelotti. Sám Raúl má jasné priority. Real Madrid je jeho první volbou, následuje dobrodružství v Premier League.

Pokud nebude možnost převzít Bílý balet, pak se zaměří na možné návrhy z Anglie. Abychom nešli příliš daleko, v únoru si pro 45letého trenéra Castilly přišel Leeds. Bývalý kapitán Los Blancos se ale tehdy rozhodl, že na takovou změnu není vhodná doba.

Po dosažení výhry v Youth league v roce 2020 je Raúlovým cílem zajistit si s Castillou kýžený postup do předsálí španělské nejvyšší soutěže. Takový úspěch by byl také cennou zárukou při loučení s Ancelottim. Klub dbá nejen na výkon celého týmu, ale i na rozvoj jednotlivých hráčů.

Álvaro byl trochu nekoordinovaný, když přišel do Realu Madrid, ale Raúl s ním hodně pracoval a udělal z něj útočníka s velkým potenciálem. Rodríguez mu hodně dluží, říkají klubové zdroje.

Sportovní vedení věří, že bývalý útočník je připraven skočit mezi elitu a v budoucnu převzít první tým. Poslední slovo bude mít samozřejmě Florentino.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

3 Komentářů

 • Avatar

  Carlo je TOP trenér,o tom není pochyb. Důkazem toho je zájem kanárků,kteří touží léta po titulu. Raul jako nástupce je dobrá volba.

  1
  0
 • Avatar

  Jj, pěkně mu vedení připravuje cestičku a Carla pomalu odstavuje. Tým mu schválně neposílili a já si osobně myslím, že na to dojedeme. Na novém trenérovi bude přestavba týmu ze staré legendární party na novou a to nebude nic lehkého. Tady bych to pořád nechal na Carlovi, ale ten tlak, co na něj nyní vyvinuli, tomu vůbec nepomohl. Ono vycházet se starou partou není sranda (viz zmínění trenéři v článku) a to ještě budou muset starý legendy sedět více na lavičce. Navíc Raul je pro mě jiným typem člověka než ZZ, takže to bez zkušeností s hvězdami bude mít těžší. Kdybych si měl tipnout, jaký to bude mít průběh, tak na konci sezóny vyhodíme Carla, vezmeme Pochettina, ten vydrží 3-6 měsíců, pak vezmeme Raula a na další sezónu přijde zachránce ZZ. 😉

  0
  0
 • Avatar

  Za mě by mělo být číšlo 1 uplně jasný a to je prostě Tuchel dokáže hrát skvěle ligu a jednou vyhrál LM a podruhé došel do finále ….
  plus jeho německý DNA a chtěl bych vidět pod ním naší novou generaci jezdit po zadku na tom trávníku
  mít nějakou „tvářL a když dojedeme na nějakou „Osasunu“ tak budeme vědět jak hrát a nebát se o výsledek do posledích minut

  3
  2

Přidat komentář

Související články

Kdo jsou rodiče Mbappého – Fayza Lamari a Wilfried Mbappé?
Mužstvo

Kdo jsou rodiče Mbappého – Fayza Lamari a Wilfried Mbappé?

Kylianův start v Madridu je také zásluhou jeho rodičů, kteří ho na jeho cestě podporovali. Kylian Mbappé už je hráčem…
Chiringuito: Mbappé nepotřebuje operaci nosu
Mužstvo

Chiringuito: Mbappé nepotřebuje operaci nosu

Edu Aguirre, který má v pořadu Chiringuito na starosti zpravodajství týkající se Realu Madrid, sdělil, že testy ukázaly, že Kylian Mbappé…
Mbappé všechny překvapil, jak dobře umí španělsky. Co stojí za tímto překvapením?
Mužstvo

Mbappé všechny překvapil, jak dobře umí španělsky. Co stojí za tímto překvapením?

Mbappé se konečně stal hráčem Realu Madrid. Představen byl 16. července 2024 před Santiago Bernabéu zaplněným až po střechu madridskými…
Florentino: Byl jste tu, když vám bylo 13 let, a viděli jsme, jak vám jiskří oči
Mužstvo

Florentino: Byl jste tu, když vám bylo 13 let, a viděli jsme, jak vám jiskří oči

lorentino Pérez promluvil při představení Kyliana Mbappého a přivítal nového hráče Realu Madrid na Santiago Bernabéu. „Než něco řeknu, rád…