Rafa Marín při svém debutu v La Lize odehrál 90 minut. Jako nejmladší stoper 1. kola

Rafa Marín při svém debutu v La Lize odehrál 90 minut. Jako nejmladší stoper 1. kola
Rafa Marín (zdroj: facebook.com)

Rafa Marín odehrál celých 90 minut v prvním utkání Primera División jako hráč Deportiva Alavés. Má před sebou sezonu plnou výzev a dva cíle, které si dal.

Real Madrid se s bolestivou ztrátou Édera Militãa vyrovnává, jak jen může. Brazilcovu velmi dlouhou absenci sice nedokázal pokrýt díky Rafovi Marínovi, který je na hostování v Deportivu Alavés, přesto se předpokládá, že se Španěl od příští sezony stane čtvrtým středním obráncem.

Nejmladší v celé lize

Skauti Los Blancos, kteří sledují počínání hráčů stále spojených s Realem Madrid, měli po debutu stopera v ligovém zápase spoustu materiálu k analýze. Byl nejmladším stoperem, který nastoupil na hřiště v prvním kole La Ligy. Luís García Plaza hned od začátku ukázal, že bude věřit v mladého obránce.

To je dobrá zpráva pro Real Madrid, který bedlivě sleduje své zapůjčené hráče, a to přestože klasické hostování už několik let Real Madrid neupřednostňuje. Možnost hrát za Deportivo Alavés okamžitě přesvědčila Rafu Marína, který chtěl ve své kariéře udělat krok vpřed a především hrát na té nejvyšší úrovni.

Proti Cádizu strávil na hřišti celých 90 minut. Za zmínku stojí, že v toto kolo odehráli pouze tři střední obránci jeho věku a každý z nich „jen“ v Segunda División: Francés (Real Zaragoza), Víctor (Real Valladolid) a Hugo Pérez (Villarreal B).

Solidní začátek

V souboji s Cádizem se Španěl prezentoval dobrou úrovní. Byl solidní ve vzduchu (vyhrál 5 ze 7 hlaviček) a v soubojích se soupeři (3 z 5). Zaznamenal 8 odběrů míče, což je velmi dobrý výsledek.

Bylo však vidět, že hra je o něco rychlejší, než na jakou byl zvyklý v Segundě B, protože se dopustil hned tří faulů. Rafa se však těší na další setkání, což vyjádřil i na svých sociálních sítích, když napsal: „Chci vrátit do hry, HNED.“ Jeho další zápas sehraje v pondělí doma proti Seville.

Zkušenosti na nejvyšší úrovni mají posloužit i dalšímu cíli, který si Rafa pro letošní rok stanovil. Chce se stát důležitým hráčem v týmu U-21. Především dobré výkony v první lize mu mohou jen pomoci získat uznání v očích manažera Santi Denia.

Po letošní sezoně se budou konat olympijské hry v Paříži a Marínův sen je tam nastoupit. Odchovanec Bílého Baletu chce v této sezoně nasbírat zkušenosti, aby přesvědčil Real Madrid, a zároveň příští léto na vlastní kůži pocítit olympijskou atmosféru.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

Dani Ceballos se chystá na letní odchod. Zamíří do Atlétika Madrid?
Přestupy

Dani Ceballos se chystá na letní odchod. Zamíří do Atlétika Madrid?

Na jaře podepsal novou dlouhodobou smlouvu v Realu Madrid, po roce ale dost možná řady královského klubu opustí. Záložník Dani…
Obránce Girony Couto: Pokud by měl o mě Real zájem, určitě je to možnost
Přestupy

Obránce Girony Couto: Pokud by měl o mě Real zájem, určitě je to možnost

Patří Manchesteru City, aktuálně září na hostování v dresu Girony. Pravý obránce Yan Couto si ovšem nezavírá dveře ani do…
Věhlasné hvězdy a Joselu. Real plánuje útok i se zkušeným Španělem
Přestupy

Věhlasné hvězdy a Joselu. Real plánuje útok i se zkušeným Španělem

Vedení Realu Madrid hodlá v příští sezoně postavit hvězdný útok v čele s Kylianem Mbappém a Viníciusem Júniorem. Podle informací…
Priority Realu na léto: Mbappé, Davies, stoper z Francie a argentinský mladík
Přestupy

Priority Realu na léto: Mbappé, Davies, stoper z Francie a argentinský mladík

Hned několik důvěryhodných zdrojů se shoduje na přestupových prioritách Realu Madrid během příštího léta. Není divu, že jim vévodí Kylian…