Rafa Marín při svém debutu v La Lize odehrál 90 minut. Jako nejmladší stoper 1. kola

Rafa Marín při svém debutu v La Lize odehrál 90 minut. Jako nejmladší stoper 1. kola
Rafa Marín (zdroj: facebook.com)

Rafa Marín odehrál celých 90 minut v prvním utkání Primera División jako hráč Deportiva Alavés. Má před sebou sezonu plnou výzev a dva cíle, které si dal.

Real Madrid se s bolestivou ztrátou Édera Militãa vyrovnává, jak jen může. Brazilcovu velmi dlouhou absenci sice nedokázal pokrýt díky Rafovi Marínovi, který je na hostování v Deportivu Alavés, přesto se předpokládá, že se Španěl od příští sezony stane čtvrtým středním obráncem.

Nejmladší v celé lize

Skauti Los Blancos, kteří sledují počínání hráčů stále spojených s Realem Madrid, měli po debutu stopera v ligovém zápase spoustu materiálu k analýze. Byl nejmladším stoperem, který nastoupil na hřiště v prvním kole La Ligy. Luís García Plaza hned od začátku ukázal, že bude věřit v mladého obránce.

To je dobrá zpráva pro Real Madrid, který bedlivě sleduje své zapůjčené hráče, a to přestože klasické hostování už několik let Real Madrid neupřednostňuje. Možnost hrát za Deportivo Alavés okamžitě přesvědčila Rafu Marína, který chtěl ve své kariéře udělat krok vpřed a především hrát na té nejvyšší úrovni.

Proti Cádizu strávil na hřišti celých 90 minut. Za zmínku stojí, že v toto kolo odehráli pouze tři střední obránci jeho věku a každý z nich „jen“ v Segunda División: Francés (Real Zaragoza), Víctor (Real Valladolid) a Hugo Pérez (Villarreal B).

Solidní začátek

V souboji s Cádizem se Španěl prezentoval dobrou úrovní. Byl solidní ve vzduchu (vyhrál 5 ze 7 hlaviček) a v soubojích se soupeři (3 z 5). Zaznamenal 8 odběrů míče, což je velmi dobrý výsledek.

Bylo však vidět, že hra je o něco rychlejší, než na jakou byl zvyklý v Segundě B, protože se dopustil hned tří faulů. Rafa se však těší na další setkání, což vyjádřil i na svých sociálních sítích, když napsal: „Chci vrátit do hry, HNED.“ Jeho další zápas sehraje v pondělí doma proti Seville.

Zkušenosti na nejvyšší úrovni mají posloužit i dalšímu cíli, který si Rafa pro letošní rok stanovil. Chce se stát důležitým hráčem v týmu U-21. Především dobré výkony v první lize mu mohou jen pomoci získat uznání v očích manažera Santi Denia.

Po letošní sezoně se budou konat olympijské hry v Paříži a Marínův sen je tam nastoupit. Odchovanec Bílého Baletu chce v této sezoně nasbírat zkušenosti, aby přesvědčil Real Madrid, a zároveň příští léto na vlastní kůži pocítit olympijskou atmosféru.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

OFICIÁLNĚ: Kylian Mbappé podepsal smlouvu s Realem Madrid
Přestupy

OFICIÁLNĚ: Kylian Mbappé podepsal smlouvu s Realem Madrid

Francouzský fotbalista se už naplno může cítit jako nový hráč Realu Madrid, protože podepsal smlouvu. Kylian Mbappé se už včera…
RELEVO: Real Madrid brzdí odchod svých hráčů do jiných klubů
Přestupy

RELEVO: Real Madrid brzdí odchod svých hráčů do jiných klubů

Přestože Real Madrid pracuje na letošních přestupech, musí řešit i téma odchodů. Prozatím je však toto téma blokováno, zejména kvůli…
L’Équipe: Manchester United nabídl za Lenyho Yora 63 milionů eur, Real uvažuje o třetinové sumě
Přestupy

L’Équipe: Manchester United nabídl za Lenyho Yora 63 milionů eur, Real uvažuje o třetinové sumě

Angličané jsou odhodláni Francouze získat. Sám fotbalista předběžně preferuje přestup do Realu Madrid. Paris Saint-Germain zatím zůstává vůči krokům svých…
Z Lazia se stěhovat nebudu, odmítl Mario Gila spekulace o návratu do Realu
Přestupy

Z Lazia se stěhovat nebudu, odmítl Mario Gila spekulace o návratu do Realu

V posledních dnech média spojují bývalého obránce Castilly s návratem do královského týmu na pozici čtvrtého stopera. Ten však dává…