Q&A: Fanklub, srazy, zájezdy či fungování webu! Odpovídali jsme na vaše nejčastější dotazy

Q&A: Fanklub, srazy, zájezdy či fungování webu! Odpovídali jsme na vaše nejčastější dotazy

Během prvního zářijového víkendu jsme pro fanoušky bilybalet.cz vytvořili dotazník ohledně našeho webu či facebookové stránky. Zapojily se vás téměř tři stovky, za což jsme nesmírně vděčný! Níže najdete souhrn nejčastěji dotazovaných témat, na která jsme se snažili co nejlépe odpovědět. Ještě jednou DĚKUJEME!

Zájezdy na Real

Velká spousta dotazů se týkala organizování společných zájezdů na Real Madrid. To je v tuto chvíli spíše nereálné, jelikož stále čekáme na vyřízení záležitostí ohledně oficiálního fanklubu. 

V případě, že se fanklub povede založit, budeme určitě chtít alespoň jeden společný zájezd uskutečnit. Nyní se však musíme spoléhat pouze na české cestovky, nebo vycestovat po vlastní ose.

Způsob psaní článků

Jak vlastně web funguje? V tuto chvíli máme pět aktivních redaktorů, kteří se starají o chod webu a jeho facebookové stránky. A jelikož jsme všichni pracující (nebo studující), občas není jednoduché najít ve volném čase místo pro vydávání článků. V dotazníku se objevily požadavky, že by fanoušci rádi viděli až pět nových článků denně, což je místy opravdu nereálné.

Na dotaz, zda-li články pouze překládáme, nebo i vymýšlíme vlastní text, je odpověď následující. Jsou typy článků, které nelze příliš obměňovat a přesný překlad je vyžadován (oficiální potvrzení přestupů, prohlášení klubu, tiskovky, apod.).

Výhradně se však snažíme věnovat čistě autorskému psaní (preview, reporty, blogy, analýzy). Inspiraci na všeobecně informační články sbíráme na několika webech (AS, Marca, Sky) a snažíme se vždy o objektivní výtah těch nejlepších informací. A trocha bulváru občas také neuškodí 🙂

aa

Fanklub

Asi nejdotazovanějším tématem byl náš fanklub. Celý proces se velmi těžko popisuje, protože na necelé dva roky jsme se kvůli madridské neschopnosti moc daleko nedostali. Nově jsme o založení fanklubu zažádali na začátku roku 2016. Nyní, o 20 měsíců později, máme v rukách všechny papíry k jeho založení. Jenže..

Real si ve svých požadavcích navymýšlel velkou spoustu věcí, které musíme před založením fanklubu učinit (tato věc se týká také členských kartiček, které máme v plánu zřídit).

Všechny dokumenty navíc máme pouze ve španělštině, takže jejich vyhotovení a překlad nějakou dobu potrvá. Já osobně jsem z celé věci zatím zklamaný a frustrovaný, ale zdárný konec to snad vše vynahradí.

Jakmile se pohneme z místa, budeme vás o všem informovat a okamžitě spustíme možnost registrování se. Chce to však jen vytrvat.

Sraz českých a slovenských fanoušků

Náš web oslaví v nejbližších dnech 10 let od svého vzniku a samozřejmě chystáme menší oslavu. I to by se dalo za sraz fanoušků považovat. Všechny potřebné informace sdělíme prostřednictvím webu a facebooku.

aa

Stránkování, grafické úpravy, tipovačka..

Psát na vyhotovený web je jedna věc. Pečovat však o celou věc po technické stránce, to je o dost těžší. V tuto chvíli máme jednoho technického správce, který se o web stará, když to jeho volný čas umožní. Není tak úplně jednoduché vyhovět všem žádostem o vylepšení ihned, ale časem bychom se měli určitých inovací dočkat.

Nově jsme aktualizovali soupisku, přestupy a také vyřešili několik interních problémů s technikou. Vyhledávání starších článků se plánuje do budoucna (nyní je můžete částečně vyhledat po rozkliknutí jména autora v daném článku – nebo skrze TENTO odkaz). Co se týče tipovačky, během sezóny 17/18 jí určitě neočekávejte. Do budoucna se však uvidí..

Finanční prostředky na web

Náš web je víceméně neziskový a všichni redaktoři píší články zcela dobrovolně z vlastní iniciativy. Web provozujeme čistě z naší lásky k Realu Madrid a rozhodně ne kvůli komerčním účelům. Občas je to velmi náročné, ale snažíme se českým a slovenským fanouškům vždy vyhovět. 

Soutěže o dresy a další ceny

Jak je napsáno výše, web běží čistě na naší iniciativě a z našich vlastních prostředků. Je tak velmi náročné (organizačně i finančně) pořádat jakékoliv soutěže o hodnotné ceny, ačkoliv víme, že by to prakticky všichni fanoušci velmi uvítali. 

aa

Žádali jste také názory na kontroverzní témata..


Za redakci bilybalet.cz odpovídal redaktor Larin.


Karim Benzema

Karim je stále prvotřídním útočníkem a rozhodně nesmíme zapomínat na všechny góly, co už v Realu dal. Navíc, má za sebou obrovsky těžké období kvůli soudním kauzám, které se za ním táhly déle než rok.

Během loňské sezóny byl naprosto tragický a my si nechceme namlouvat nic jiného. Ke konci však chytil novou vlnu, se kterou přišly i lepší výkony, na které se snažil navázat během letošního léta.

Proti Valencii nehrál vůbec špatně. Ztráta dvou bodů mě obrovsky mrzí, ale Karim si své šance vypracoval. Jen chyběly góly, což nám nakonec bylo osudným. I tak bych to bral jako impuls k lepšímu období. Zizou a vedení ví, co dělají a i proto bych Karimovi ještě jednu šanci dal.

Gareth Bale

Bale je typický hráč na ostrovy. Do Španělska nikdy herně neseděl, byť měl dvě výborné sezóny. Nebýt zranění, která ho zabrzdila při rozletu na konci sezóny 2015/2016, byl by pravděpodobně úplně někde jinde.

Kvality na Real rozhodně má. Problém bych hledal v jeho hlavě. Pokud po čtyřech letech neumí španělsky, tak se svou ostrovní mentalitou do současného Realu prostě nezapadá. Osobně si myslím, že letošní sezóny je jeho poslední šancí.

aa

Mladíci v Realu

Real udělal to, co bylo potřeba. Kluby po několika letech musí projít generační obměnou, což u Realu částečně už začalo. Theo, Vallejo, Achraf, Ceballos i Llorente jsou fantastičtí hráči, kteří za pár let mohou ve světovém fotbale kralovat.

Trochu mě mrzí, že klub opustili Mariano s Moratou. Nejsem si úplně jistý, zda-li nám jejich absence ruku v ruce s (ne)formou dvou výše zmíněných nemůže pěkně zavařit. Ale času je stále mnoho a Mayoral se v posledních měsících jevil velmi dobře.

Vysněná posila

Dokud bude v Realu Gareth Bale, je Real víceméně vázán k formaci 4-3-3. Kdyby Bale v Realu nebyl, mohlo by se pořádně experimentovat i s dalšími rozestaveními.

Mým snem je příchod Griezmanna, který pravděpodobně nevyjde. Rád bych v Realu viděl také Dybalu. Má obrovský talent a technicky je vybavený natolik, že by mu mohl styl španělského fotbalu vyhovovat. 


Doufáme, že jsme všem fanouškům vyhověli. Pokud máte ještě nějaké přání či dotazy, já osobně odpovím v komentářích pod článkem, nebo na našem facebooku. HALA MADRID!


16 Komentářů

Přidat komentář

Související články

KOMENTÁŘ: Florentino Pérez rozbil monopol FIFA a UEFA. Obě asociace musí s Realem tvrdě jednat
Komentáře

KOMENTÁŘ: Florentino Pérez rozbil monopol FIFA a UEFA. Obě asociace musí s Realem tvrdě jednat

Joaquín Maroto je novinář deníku AS, který se může pochlubit přímou linkou k Florentinu Pérezovi. Maroto je bývalý ředitel komunikace…
Tomás Roncero volá po udržení legend: Prodlužte jim smlouvy, prosím!
Komentáře

Tomás Roncero volá po udržení legend: Prodlužte jim smlouvy, prosím!

Velký madridista a zároveň šéfredaktor deníku AS Tomás Roncero si přeje, aby Real Madrid udržel pohromadě stávající kádr pohromadě s co…
KOMENTÁŘ: La Liga goal-line technologii potřebuje. Bez Xaviho pláče se obejde
La Liga

KOMENTÁŘ: La Liga goal-line technologii potřebuje. Bez Xaviho pláče se obejde

Real Madrid vítězstvím v El Clásiku zřejmě definitivně rozhodl o mistrovském titulu. Zatímco na hřišti sledovali fanoušci zajímavý a férový…
KOMENTÁŘ: Až do vyčerpání! Legendy i mladé hvězdy ukázaly, co pro ně znamená Real
Liga mistrů

KOMENTÁŘ: Až do vyčerpání! Legendy i mladé hvězdy ukázaly, co pro ně znamená Real

Real Madrid postoupil do semifinále Ligy mistrů. Po dvanácté za posledních čtrnáct ročníků. Od návratu Carla Ancelotti jde o třetí…