KOMENTÁŘ: Varane odchází, Varane zůstává... Berme španělské telenovely s rezervou

Čas 11. 03. 2021, 18:42 | Autor podvinho
Raphaël Varane v dresu Realu
Raphaël Varane v dresu Realu

Včera se rozhodl z Realu Madrid odejít. Dnes se rozhodl v Realu Madrid zůstat. Ne, řeč není o Andreji Babišovi, ale o Raphaëlu Varanem. Že vám to nějak nesedí? Správně! Ve skutečnosti totiž nejde o to, jak se francouzský obránce rozhodl. Ale o to, jaké informace se k nám dostaly.

Španělský deník AS totiž ve středu informoval o tom, že se Raphaël Varane rozhodl odejít z Realu Madrid. Důvodem má být touha vyzkoušet si angažmá v Premier League. Pro mnohé to dávalo logiku. Jiní začali okamžitě nadávat na „neschopné“ vedení Los Blancos, jak si může dovolit pustit takového hráče.

Jenže uběhl pouhý den a vše se zdá být jinak. Raphaël Varane se rozhodl v Realu zůstat! To hlásá jiný známý španělský deník Marca. Mají tedy fanoušci slavit? Na to opatrně.

Španělské deníky mají samozřejmě své dobré zdroje. Zároveň ale platí, že se moc rádi vyžívají v dlouhých „telenovelách“ plných spekulací a často vyjádření rádoby zainteresovaných lidí.

Jasně, mnohdy se nakonec jejich informace ukáží jako pravdivé. Problém ale nastává ve chvíli, kdy samotné deníky obrací a pošlapou tak své původní informace. Pro příklad nemusíme chodit daleko. Kolikrát už se Sergio Ramos za poslední 2 měsíce dohodl s PSG a Realem? S každým tak 3x, že?

Kdo sleduje španělská média dlouhodobě, dokáže už trochu vycítit, kdy se jedná opravdu o exkluzivní informaci a kdy jde tak trochu o past na čtenáře. Nemusíme si nic nalhávat. O co jde webům velkých španělských deníků v první řadě? O počet „kliků“. A na spekulace lidi klikají rádi.

Pochopitelně i my na portálu BilyBalet.cz často našim čtenářům spekulace přinášíme. Snažíme se ovšem vybírat relevantní zprávy, ideálně z alespoň dvou zdrojů. Ne vždy to lze a také občas ulítneme. Myslím ale, že už jste si zvykli, že nejsme pouze Google translator španělských médií.

Ale zpět k pointě. Diskutujme, řešme, bavme se, ovšem nepokládejme každou zprávu automaticky za pravdu. To, co se jeden den zdá jako jasná věc, může být o 24 hodin později úplně jinak. Zajímejme se o zdroje a o to, kdo v článku promlouvá. Je to skutečně relevantní osoba?

Za portál BilyBalet.cz mohu slíbit, že našim čtenářům budeme chtít přinášet co nejlepší zprávy a nebudeme je obtěžovat každý den novou a novou spekulací na jedno ohrané téma.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!