KOMENTÁŘ: Varane odchází, Varane zůstává… Berme španělské telenovely s rezervou

KOMENTÁŘ: Varane odchází, Varane zůstává… Berme španělské telenovely s rezervou

Včera se rozhodl z Realu Madrid odejít. Dnes se rozhodl v Realu Madrid zůstat. Ne, řeč není o Andreji Babišovi, ale o Raphaëlu Varanem. Že vám to nějak nesedí? Správně! Ve skutečnosti totiž nejde o to, jak se francouzský obránce rozhodl. Ale o to, jaké informace se k nám dostaly.

Španělský deník AS totiž ve středu informoval o tom, že se Raphaël Varane rozhodl odejít z Realu Madrid. Důvodem má být touha vyzkoušet si angažmá v Premier League. Pro mnohé to dávalo logiku. Jiní začali okamžitě nadávat na „neschopné“ vedení Los Blancos, jak si může dovolit pustit takového hráče.

Jenže uběhl pouhý den a vše se zdá být jinak. Raphaël Varane se rozhodl v Realu zůstat! To hlásá jiný známý španělský deník Marca. Mají tedy fanoušci slavit? Na to opatrně.

Španělské deníky mají samozřejmě své dobré zdroje. Zároveň ale platí, že se moc rádi vyžívají v dlouhých „telenovelách“ plných spekulací a často vyjádření rádoby zainteresovaných lidí.

Jasně, mnohdy se nakonec jejich informace ukáží jako pravdivé. Problém ale nastává ve chvíli, kdy samotné deníky obrací a pošlapou tak své původní informace. Pro příklad nemusíme chodit daleko. Kolikrát už se Sergio Ramos za poslední 2 měsíce dohodl s PSG a Realem? S každým tak 3x, že?

Kdo sleduje španělská média dlouhodobě, dokáže už trochu vycítit, kdy se jedná opravdu o exkluzivní informaci a kdy jde tak trochu o past na čtenáře. Nemusíme si nic nalhávat. O co jde webům velkých španělských deníků v první řadě? O počet „kliků“. A na spekulace lidi klikají rádi.

Pochopitelně i my na portálu BilyBalet.cz často našim čtenářům spekulace přinášíme. Snažíme se ovšem vybírat relevantní zprávy, ideálně z alespoň dvou zdrojů. Ne vždy to lze a také občas ulítneme. Myslím ale, že už jste si zvykli, že nejsme pouze Google translator španělských médií.

Ale zpět k pointě. Diskutujme, řešme, bavme se, ovšem nepokládejme každou zprávu automaticky za pravdu. To, co se jeden den zdá jako jasná věc, může být o 24 hodin později úplně jinak. Zajímejme se o zdroje a o to, kdo v článku promlouvá. Je to skutečně relevantní osoba?

Za portál BilyBalet.cz mohu slíbit, že našim čtenářům budeme chtít přinášet co nejlepší zprávy a nebudeme je obtěžovat každý den novou a novou spekulací na jedno ohrané téma.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


2 Komentářů

 • Avatar

  *thumb*

  0
  0
 • Avatar

  Dobrý článok. Ale aj tie špekulácie sú na niečo dobré. A to, že človek/fanúšik začne rozmýšľať o možnom prestupe a vylaďovať svoje myšlienky a sčasti sa možno prispôsobovať možnej pravde, ale stále o tom má určite pochybnosti. Je pravda, že netreba hneď veriť všetkému, ale z možných špekulácií sa vedia vyvinúť aj super diskusie. Môj názor je, že ak by Ramos odišiel, tak by som bol sklamaný. Bol by som rád, ak by tu ukončil kariéru, ale to čo má sám hráč v hlave vidieť nemôžeme. Bude závisieť iba na ňom. Ohľadom Varana je normálne, že premýšľa o možnej novej výzve. Je tu dlhé roky, ktovie ako vníma celú situáciu v Madride. Čo s chlapcami v kabíne, prístup… Za mňa osobne.. Bol by som rád, ak by ostali obaja, no v tom pripade, by zasa bolo málo šancí pre Nacha a ktovie ako s Alabom. Ale ak aj pôjdu, beriem to ako finančnú pomoc plus by dostali šancu Eder s Nachom a verím, že by tu Flo niekoho priviedol plus Zizu by dal šancu Castilčanom. V tomto prípade by bol asi prestup Mbappe/Haaland reálnejší. No samozrejme by som bol najšťastnejší, ak by obaja zostali. Verím a dufam v zmenu.

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Tomás Roncero volá po udržení legend: Prodlužte jim smlouvy, prosím!
Komentáře

Tomás Roncero volá po udržení legend: Prodlužte jim smlouvy, prosím!

Velký madridista a zároveň šéfredaktor deníku AS Tomás Roncero si přeje, aby Real Madrid udržel pohromadě stávající kádr pohromadě s co…
KOMENTÁŘ: La Liga goal-line technologii potřebuje. Bez Xaviho pláče se obejde
Komentáře

KOMENTÁŘ: La Liga goal-line technologii potřebuje. Bez Xaviho pláče se obejde

Real Madrid vítězstvím v El Clásiku zřejmě definitivně rozhodl o mistrovském titulu. Zatímco na hřišti sledovali fanoušci zajímavý a férový…
KOMENTÁŘ: Až do vyčerpání! Legendy i mladé hvězdy ukázaly, co pro ně znamená Real
Liga mistrů

KOMENTÁŘ: Až do vyčerpání! Legendy i mladé hvězdy ukázaly, co pro ně znamená Real

Real Madrid postoupil do semifinále Ligy mistrů. Po dvanácté za posledních čtrnáct ročníků. Od návratu Carla Ancelotti jde o třetí…
MARCA: Liga je téměř rozhodnutá. Proti Manchesteru žádné experimenty
Komentáře

MARCA: Liga je téměř rozhodnutá. Proti Manchesteru žádné experimenty

Carlos Carpio z deníku MARCA se ve svém nejnovějším článku podělil s čtenáři o své názory na sobotní zápas Realu proti Mallorce.…