Šéfredaktor deníku Marca: Zidane není viníkem, nemůže za to, že Real nedává góly

Čas 04. 12. 2020, 08:50 | Autor Zbyněk H. | ZdrojMARCA
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

Opět přinášíme pravidelné ohlédnutí deníku MARCA za zápasem královského týmu v blogu La Tribuna y Los Tribuneros. Carlos Carpio, zástupce šéfredaktora deníku, ve svém pravidelném blogu hájí Zinedina Zidana a tvrdí, že za katastrofální výsledky týmu nenese odpovědnost francouzský trenér.

Po porážce v Kyjevě byl Zidane dotázán, zda rezignuje. Řekl ne, že se cítí silný. Mnozí byli po těchto slovech zklamáni.

U Zidana, který je vůči novinářům obvykle zdvořilý a srdečný, bylo v poslední době možné pozorovat napětí a nervozitu, když se ho zeptali na jeho duševní stav. Měl dojem, že je velký zájem o to, aby se vzdal, a ve vzduchu visí podezření, že tento zájem se rodí jak mimo, tak i v jeho vlastním klubu.

Takový už je nevděčný fotbal. Den, kdy Zidane opustí lavičku, bude dnem vzájemné dohody, protože Florentino se odmítá postavit do role toho, kdo ho vyhodí.

Ve skutečnosti o této věci oba hovořili v mnoha předchozích krizích a shodli se na tom, jak postupovat.

Pokud přijde den, kdy Zidane uvidí, že to nezvládne, odejde sám. Bolí ho však, že ho někteří až příliš často „vyzývají“ k rezignaci, když se zrovna nedaří.

Mauricio Pochettino mezitím čeká na svůj okamžik. Pokud příští týden nedosáhnou hráči Los Blancos vyřazovací fáze Ligy Mistrů, bude pro Zidana obtížné pokračovat v trénování Realu Madrid. Žádná legenda by takovou ostudu nepřežila.

Po osmi po sobě jdoucích sezónách, ve kterých se vybojoval pohár postoup do semifinále, přišly dvě, ve kterých královský tým vypadl v osmifinále.

Zidane však nenese vinu za to, že tým nedává góly. Ani za to, že Hazardův přestup je propadákem. Ani za krizi a vážné zranění Asensia. Ani za to, že mladí hráči stále nesplnili očekávání, i když v tomto ohledu se v klubu ozývají hlasy kritizující Zidana za vedení Viníciuse a Rordryga.

Především však Zidane nenese vinu za soumrak generace, která byla v posledních letech na hřišti a není tím, čím bývala.

Článek je názorem šéfredaktora deníku Marca Carlose Carpia.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (23 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!