KOMENTÁŘ: Casemiro i Llorente musejí hrát pravidelně. Real z jejich konkurence bude těžit

Čas 22. 01. 2019, 17:58 | Autor Laša | Zdrojas.com
V modelových utkáních na tréninku jsou Llorente s Casemirem většinou v jiném týmu
V modelových utkáních na tréninku jsou Llorente s Casemirem většinou v jiném týmu

Když na konci listopadu vyletěla kometa Marcose Llorenteho, byl zrovna Casemiro zraněný. Canterano toho využil, a řekl si o své místo v týmu. Když se ale Case konečně uzdravil, byl to pro změnu Marcos, koho začaly trápit zdravotní problémy. Nyní ale začal s tréninkem a je připraven k zápasům. Casemiro ale zazářil proti Seville. Souboj o pozici defenzivního záložníka Realu může začít. Přinášíme vám pohled Sergia Santose Chozase, komentátora AS.

Marcos Llorente je zpátky. Otázka, jež byla vyřčena již na konci listopadu, brzy bude muset být zodpovězena: „Casemiro, nebo Marcos Llorente?“

Odchovanec Llorente svými výkony na konci roku 2018 způsobil, že Real Madrid teď musí nad tímto problémem přemýšlet. Přitom se zdálo, že na pozici DZ je v týmu Los Blancos vše jisté.

Solariho rozhodnutí z posledních zápasů ale vysílá do světa jasnou zprávu: „Kdo je lepší, ten bude hrávat.“ Marcelo a Isco jsou nyní na míle vzdáleni svým nejlepším výkonům. Oba přišli o svoji pozici v týmu.

Snadno se může namítnout, že malagueňo (Isco) si nesedl s trenérem, a proto tedy nehraje. Jenže co Marcelo? Tomu Solari zpočátku neochvějně důvěřoval. Ale nyní?

Po Novém roce předváděl tak mizerné výkony, proti Villarrealu a Sociedadu, že argentinský trenér místo něj začal pravidelně nasazovat Sergia Reguilóna, jehož výkon v utkání proti Seville naznačil, že Marcelo může i další zápasy trávit mezi náhradníky.

V tomto případě jde čistě o rozhodnutí trenérského štábu Los Blancos. Solari již tedy ukázal, že hráče nasazuje podle formy, nikoliv dle jména.

Případ s Llorentem je prakticky totožný. Zaslouží si minimálně rovnou příležitost s Casemirem. Ten měl horší start do roku 2019, ale proti Seville procitl a předvedl jedno z nejlepších představení v sezóně, korunované fantastickým gólem.

Jeho výkon nebyl náhodný. Marcos již v brzké době bude připravený naskočit do zápasů a Casemiro tak měl možná poslední pokus, aby svoje akcie vylepšil.

Zdravá konkurence podporuje právě tyto výkony. Pokud hráč cítí, že může jeho pozici ohrozit někdo jiný, zpravidla přepne na vyšší obrátky. Marcelo je varováním pro ostatní. Casemiro tohoto varování dokonale zachytil.

Pokud Marcos Llorente bude pokračovat ve výkonech, jako na konci roku, který korunoval cenou pro nejlepšího hráče finále mistrovství světa klubů, musí nastupovat pravidelně. S takovými výkony by totiž hrál v každém jiném špičkovém klubu na světě.

Jenže Casemiro je ohromně zkušený defenzivní záložník, který, i přes horší výkony v dosavadním průběhu sezóny, proti Seville ukázal, že je stále světovou extratřídou. A z takového hráče pouhého náhradníka udělat nemůžete.

Tohle jsou tedy důvody pro to, aby nastupovali oba rovnoměrně. Pokud si oba budou udržovat konstantně dobrou výkonnost, bude Santiago Solari čelit problému, který mu mohou ostatní trenéři jen závidět.

Pokud budou oba vědět, že nemají místo jisté, lze předpokládat, že do každého zápasu půjdou na krev.

Llorente pozná, že jeden dobrý měsíc mu ještě místo v základu Los Blancos nezajistí, a bude nadále pokračovat v progresu. Casemiro pro změnu zjistí, že je nahraditelný. To by jej mělo donutit, aby i v dalších zápasech makal jako v sobotu proti Seville.

A jediný, kdo z této zdravé konkurence bude profitovat, bude Real Madrid.

Autor je komentátorem deníku AS. (pozn. redakce)

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (35 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!