NÁZOR: Dejme pokoj Garethu Baleovi

Čas 16. 10. 2018, 08:00 | Autor thjuks | Zdrojmara.com
Gareth Bale to nemá s novináři jednoduché
Gareth Bale to nemá s novináři jednoduché

Pokud se mě zeptáte na Garetha Balea, řeknu vám, že je spojený s největšími momenty jednoho z nejlepších týmů, jaký kdy Realu Madrid měl. S tím, který vyhrál třikrát za sebou Ligu mistrů.

Bale poslal „na párek“ Marca Bartru a vstřelil gól ve finále Copa del Rey proti Barceloně. V Lisabonu to byla jeho hlava, která zařídila Realu vedení 2:1, a už bylo jasné, že Bílý balet získá La Décimu. Byl to také on, kdo předvedl úžasné nůžky ve finále v Kyjevu proti Liverpoolu.

Ve zkratce, 99,9 % profesionálních fotbalistů by vraždilo, aby mělo takové fotografie, jaké má Gareth Frank Bale ve svém fotoalbu, které mapuje jeho kariéru. Zabíjeli by Luis Suárez, Antoine Griezmann, Kylian Mbappé i Neymar.

Zaregistroval jsem spoustu útoků na jeho osobu, a upřímně nerozumím důvodům. Vlastně ano.

My novináři žádáme hráče Realu Madrid, pouze hráče Realu Madrid, aby byli někým, kým nejsou. Žádáme Karima Benzemu, aby byl Cristianem Ronaldem. Žádali jsme Cristiana Ronalda, aby byl Alfredem di Stéfanem, žádali jsme Ivana Zamoranu, aby byl Hugo Sánchezem, žádali jsme Huga Sáncheze, aby byl Santillanou, žádali jsme Santillanu, aby… Vlastně už ani nevím, kým měl být, ale o někoho jsme ho žádali.

Nežádáme Balea, aby byl Baleem. Žádáme ho, aby se nezranil, jako kdyby chtěl se zranit. Žádáme ho, aby mluvil na veřejnosti španělsky, aby se rozpovídal, usmíval a vylezl ze své ulity.

V neposlední řadě žádáme Balea, aby během reprezentační pauzy byl méně s Walesem a více s klubem. Předvídáme, že bude hrát proti Španělsku a kritizujeme ho za to. Jenže nehrál. Předvídáme, že bude hrát proti Irsku a znovu se na něj zlobíme. Ale on nechtěl hrát.

Dejme mu lidi pokoj.  Není to Jack Rozparovač.

Autorem tohoto názoru publikovaný v deníku Marca je španělský novinář Juanma Rodríguez (@juanma_rguez)

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (28 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!