První posilou Realu Madrid na léto 2024 nebude Kylian Mbappé, ale Toni Kroos

První posilou Realu Madrid na léto 2024 nebude Kylian Mbappé, ale Toni Kroos
Toni Kroos a Erling Haaland (zdroj: realmadrid.com)

Před prodloužením smlouvy do roku 2026 řekl Carlo Ancelotti Němci, že bude vždy klíčovým kouskem jeho skládačky a že počítá s tím, že v Madridu zůstane i další sezonu. Podle Tomáse Gonzáleze-Martína z El Debate už padlo rozhodnutí a záložník bude součástí prvního týmu Los Blancos i v sezoně 2024/25.

Navzdory vlivu času zůstává jeho hra bezvadná. Na hřišti se stále pohybuje se stejnou elegancí a grácií, která ho vždy charakterizovala, a která mu pomáhá rozdělovat a dodávat chirurgicky přesné přihrávky.

Vždy mu to jde s neuvěřitelnou přirozeností. Působí dojmem, že ho to nestálo ani kapku potu. Řeč je samozřejmě o Toni Kroosovi, záložníkovi, který se stal nejdůležitějším německým hráčem v historii Realu Madrid a jedním ze základů bílé legendy vybudované v posledních letech.

Ancelotti požaduje jeho prodloužení

Jak už to tak bývá, Carlo Ancelotti, který má přesnou představu o budoucnosti, mu před měsícem řekl, že pokud zůstane na lavičce, počítá s Kroosem, jako s dirigentem jeho orchestru. Ital prodloužil smlouvu do roku 2026 a dal jasně najevo, že musí být mozkem jeho hry minimálně další rok.

Němec požaduje být klíčovým hráčem a dává si to jako podmínku pro prodloužení kariéry o další sezonu. Ancelotti mu tuto záruku dal. Vše nasvědčuje tomu, že sezona 2024/25 bude Kroosovou desátou v královských barvách, hlásí Tomás González-Martín z El Debate.

Ani jeho četná tetování nemohou změnit Toniho důstojnou image. Nesnižují jeho roli zkušeného, sebevědomého vůdce, který jen zřídka dělá chyby. Proto ho Carletto požádal, aby nepřemýšlel o odchodu do důchodu za šest měsíců.

Ancelotti Němce dobře zná a ještě lépe ví, jak s nimi jednat. Z tohoto důvodu, protože si nebyl jistý, zda povede tým v příští sezoně, ho už k tomu přemluvil a řekl mu, že s ním do budoucna počítá. Kroos sám také uvedl, že jeho výkony vyžadují, aby pokračoval v hraní na nejvyšší úrovni a tou nejvyšší úrovní je Real Madrid.

Lepší než před čtyřmi lety

Tajemství skvělé formy populárního Antonia spočívá v tom, že před dvěma lety rezignoval na působení v německé reprezentaci. Totéž se stalo s Karimem Benzemou, i když z jiných důvodů.

Téměř čtyřiatřicetiletý záložník (narozeniny oslaví 4. ledna) se stal mnohem vyrovnanějším, protože díky tomu využívá čtyři reprezentační přestávky, které přerušují každou klubovou sezonu, k realizaci krátkých, desetidenních příprav, zatímco jeho ostatní spoluhráči se vracejí ze soustředění unavení nebo zranění po tom, jak ve svých národních týmech odevzdávají vše.

V těchto obdobích Kroos trénuje na plné obrátky a jako novorozeně se vrací do soutěžení v La Lize a Lize mistrů.

V současné době se v jeho rodné zemi vedou debaty o jeho potenciálním návratu do národního týmu na mistrovství Evropy pořádané Německem. Skupina příznivců takové myšlenky je poměrně velká.

Myslí na to pořád. Němci chválí jeho skvělou kariéru na Santiago Bernabéu, jeho úspěchy v Lize mistrů a komunita Bayernu Mnichov počínaje legendárním Juppem Heynckesem vyzdvihuje jeho úspěchy a považuje rozhodnutí bavorského klubu uvolnit ho za výhodnou cenu v roce 2014 za chybu. Uvádí se, že jeho mimořádná kvalita nebyla v té době doceněna.

Toni z roku na rok prodlužuje smlouvu s Los Blancos, protože se nechce stát hráčem druhé kategorie. Věří, že vítězství ve čtyřech evropských pohárech a vybudování zlaté kariéry mu nedovolí to všechno pokazit pobytem v týmu v situaci, kdy by se mu nedařilo tak dobře jako dříve.

On to tak nenechá. A daří se mu to držet s železnou konzistencí. Toni Kroos krásně stárne. Jako režisér exceloval v nové formaci definované požadavky moderního fotbalu a vytvořené Carlem Ancelottim, v níž jsou nezpochybnitelné pozice Eduarda Camavingy, Fede Valverdeho a Auréliena Tchouaméniho.

Původně to vypadalo, že v letošní sezoně Kroos a Luka Modrić skutečně postupně odejdou ze scény a uvolní místo svým mladším kolegům ze šatny, kteří klepou na dveře základní jedenáctky. Hlavním příkladem je zde Jude Bellingham.

Lukita vlastně hraje v současné konkurenci menší roli, mimo jiné proto, že jeho angažmá v činnosti chorvatské reprezentace si v 38 letech vybírá velmi drahou daň.

Kroos zahájil novou sezonu s vědomím, že mladší hráči budou pomalu přebírat vedení, ale během několika zápasů znovu získal zpět své místo v základní sestavě a svou roli dirigenta madridského orchestru. Tento stav trvá dodnes. Ancelottiho střed pole tvoří několik mladších hráčů a bitvami prověřený Němec. Tedy fyzická síla a tvorba hry ve starém dobrém stylu.

Poslední Mohykán

Carlo chce mít Kroose k dispozici, dokud jeho tělo neřekne dost, protože s definitivním odchodem jeho a Modriće zemře éra, jedinečný styl fotbalu, ve kterém byla fantazie, magie a nekonvenční kreativita.

Takové hráče už budoucnost nenajde. Přichází éra Camavingy a Tchouaméniho. Antonio však nejen statečně čelí neúprosně plynoucímu času, ale především je generálem této mladé generace.

Je posledním z mohykánů, který je schopen vytvořit umění zvané fotbal, umění nejvyššího řádu, srovnatelné se starým stylem prezentovaným Manuelem Velázquezem nebo Héctorem Rialem, kalsickými režiséry hry.

Jeho typický repertoár zahrnuje dokonalé progresivní přihrávky hrané přímo do nohy, po zemi nebo nad hlavou, takže i Antonio Rüdiger může vběhnout do pokutového území, vyletět do vzduchu a trefit míč hlavou.

Nebo jako tomu bylo v posledním zápase roku 2023 proti Deportivu Alavés, kdy jeho přesný centr z rohového kopu prošel Rüdigerem umístěným u bližší tyče a šel přímo k Lucasovi Vázquezovi, který jej proměnil a zajistil Los Blancos tři body.

Tento typ centru je charakteristickým znakem madridské „osmičky“. Toto číslo osm si ponese na zádech příští rok a půl. Důležité je, že minimálně na rok a půl. Ancelotti ho vidí po svém boku až do roku 2026. A takhle to může skončit. To bude vyhodnoceno na konci každé sezony.

Chystá se na 500 zápasů

Německý záložník, kterého Pep Guardiola neúspěšně přemlouval k setrvání v Bayernu ve snaze napravit situaci, kdy s ním vedení mnichovského klubu chtělo prodloužit smlouvu za co nejnižší náklady, nastřádal již 440 zápasů v bílém dresui a je na cestě k dosažení 500 zápasů.

Celkem nastřílel 28 gólů, ale jeho největší předností bylo jejich vytváření. Zaznamenal 97 asistencí, což je průměrně každý čtvrtý zápas, a my musíme sledovat, na jaké hodnotě se toto počítadlo zastaví.

První posilou Realu Madrid na léto 2024 tedy nebude Kylian Mbappé, ale Toni Kroos, uzavírá González-Martín.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: eldebate.com

Přidat komentář

Související články

AS: Dva muži a jeden osud. Nerozhodný Lunin a čekající Kepa
Mužstvo

AS: Dva muži a jeden osud. Nerozhodný Lunin a čekající Kepa

Zatímco Lunin váhá, Kepa odmítá „velkou nabídku“ z Arábie a čeká. Andriy na obnovení nereaguje, ani neoznamuje, že odchází. A…
Sezóna zahájena! Dostupní hráči se podrobili lékařským prohlídkám
Mužstvo

Sezóna zahájena! Dostupní hráči se podrobili lékařským prohlídkám

Hráči Los Blancos, kteří jsou k dispozici, zahájili přípravu na sezónu vyšetřeními ve spolupracující klubové nemocnici. První trénink je naplánován…
Začátek velké výzvy. Real zahájil přípravu na sezónu, v níž bojuje o sedm trofejí
Mužstvo

Začátek velké výzvy. Real zahájil přípravu na sezónu, v níž bojuje o sedm trofejí

Real Madrid dnes zahajuje předsezónní přípravu, v níž bude bojovat o sedm titulů. Před Carlem Ancelottim a jeho hráči je…
EURO a Copa América již Real Madrid „nezajímají“. Talenty bude lovit na olympiádě
Mužstvo

EURO a Copa América již Real Madrid „nezajímají“. Talenty bude lovit na olympiádě

Özil, Khedira, James Rodríguez. Všichni si pamatují na léta, kdy je jejich výkony v národním týmu (Německo, Kolumbie) přiměly ke…