První kapitán a pátý obránce. Marcelo prožívá nejhorší sezónu v Realu Madrid

První kapitán a pátý obránce. Marcelo prožívá nejhorší sezónu v Realu Madrid

Aktuální sezóna je dalším těžkým obdobím pro Brazilce, kterému, přestože je prvním kapitánem týmu, Carlo Ancelotti nevěří.

Marcelova situace v Realu Madrid se nezměnila. Brazilec hraje málo a nepomáhá mu ani role prvního kapitána Los Blancos a fakt, že ve španělské metropoli hraje poslední sezonu. Od roku 2018 se role obránce v týmu snižuje a nezdá se, že by další měsíce přinesly v této věci nějaké změny.

V tuto chvíli je 33letý hráč na pátém místě v hierarchii levých obránců Carla Ancelottiho. Na začátku sezóny se zdálo, že jediným hráčem, se kterým bude muset Marcelo bojovat o základní jedenáctku, bude Ferland Mendy, ale realita se ukázala být docela jiná.

Aktuálně má Brazilec odehraných 140 minut a tuto chvíli ho předbíhají Mendy (672 minut), Miguel Gutiérrez (327 minut), David Alaba (270 minut) a Nacho (270 minut). Všichni tito hráči strávili v této sezóně více minut na levé straně obrany než Brazilec.

Bez důvěry

Třiatřicetiletý obránce se na přelomu srpna a září potýkal se dvěma svalovými zraněními. Hráč se vypořádal se zraněními, ale od uzdravení nemůže počítat s důvěrou Carla Ancelottiho. Jediný zápas, ve kterém byl první kapitán Los Blancos v základní sestavě, byl v říjnu proti Elche.

Od té doby odehrál Real pět zápasů a Marcelo všechny začal na lavičce, na hřiště nastoupil až ve druhé polovině venkovního utkání proti Sheriffu Tiraspol. Brazilec nemá od Carletta od začátku sezony prakticky žádné šance a situace obránce se ještě zhoršila, když se Mendy uzdravil.

V posledních devíti zápasech Realu nastoupil Francouz na hřiště osmkrát od první minuty. Než se Ferland vypořádal se svými zdravotními problémy, byl Alaba třikrát levým obráncem, čtyřikrát Miguel a jednou Nacho.

Marcelova poslední sezóna v Realu Madrid je pro něj extrémně náročná. Třiatřicetiletý hráč zatím odehrál 5 z 19 zápasů Los Blancos (26 %), což je nyní horší než v minulé sezóně, kde odehrál 19 z 52 zápasů (36 %).

Tato čísla potvrzují slabou formu Brazilce, který hraje s každým rokem méně a méně. V sezóně 2019/20 odehrál obránce 23 z 51 zápasů (45 %) a v sezóně 2018/19 přišel na hřiště ve 34 z 57 zápasů Realu (59 %). Posledním Marcelovým dobrým obdobím v Realu byla sezóna 2017/18, ve které fotbalista odehrál 44 z 62 zápasů, což je 71 %.

Brazilcova fatální čísla z posledních let však jeho rozlučku nijak neovlivní. Klub má v plánu důstojně se rozloučit s hráčem, který je v Madridu skutečnou legendou a jedním z nejlepších levicových obránců v historii. Třiatřicetiletý hráč sehrál klíčovou roli v úspěších Los Blancos v posledním desetiletí a klub se s ním chce rozloučit.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

7 Komentářů

Přidat komentář

Související články

MARCA: Modrić a Lucas Vázquez se dohodli na nových smlouvách s Realem Madrid
Mužstvo

MARCA: Modrić a Lucas Vázquez se dohodli na nových smlouvách s Realem Madrid

Chorvat a Španěl uzavřeli dohodu o setrvání v klubu na další sezonu. Oba budou patřit mezi kapitány prvního týmu. Luka…
Florentino: Představení Mbappého? Nemám tušení… Kdo je Mbappé?
Mužstvo

Florentino: Představení Mbappého? Nemám tušení… Kdo je Mbappé?

Florentino Pérez ve čtvrtek vedl basketbalový tým Realu Madrid při předávání trofeje pro španělského mistra v Madridu. Chiringuito se ve…
EL MUNDO: Finanční správa požaduje pro Ancelottiho vyšší trest. Hrozí mu až pět let
Mužstvo

EL MUNDO: Finanční správa požaduje pro Ancelottiho vyšší trest. Hrozí mu až pět let

Případ údajných daňových podvodů, kterých se měl dopustit Carlo Ancelotti během svého prvního působení v Realu Madrid, se vyvíjí. Zástupci…
Co všechno změní příchod Mbappého? Formaci, roli Rodryga, platový žebříček a horší pozici odchovanců
Mužstvo

Co všechno změní příchod Mbappého? Formaci, roli Rodryga, platový žebříček a horší pozici odchovanců

Příchod Kyliana Mbappého do Realu Madrid změní mnohé. Od rozestavení, přes role Rodryga a Endricka až po platový žebříček… Klub…