První kapitán a pátý obránce. Marcelo prožívá nejhorší sezónu v Realu Madrid

  První kapitán a pátý obránce. Marcelo prožívá nejhorší sezónu v Realu Madrid

  Aktuální sezóna je dalším těžkým obdobím pro Brazilce, kterému, přestože je prvním kapitánem týmu, Carlo Ancelotti nevěří.

  Marcelova situace v Realu Madrid se nezměnila. Brazilec hraje málo a nepomáhá mu ani role prvního kapitána Los Blancos a fakt, že ve španělské metropoli hraje poslední sezonu. Od roku 2018 se role obránce v týmu snižuje a nezdá se, že by další měsíce přinesly v této věci nějaké změny.

  V tuto chvíli je 33letý hráč na pátém místě v hierarchii levých obránců Carla Ancelottiho. Na začátku sezóny se zdálo, že jediným hráčem, se kterým bude muset Marcelo bojovat o základní jedenáctku, bude Ferland Mendy, ale realita se ukázala být docela jiná.

  Aktuálně má Brazilec odehraných 140 minut a tuto chvíli ho předbíhají Mendy (672 minut), Miguel Gutiérrez (327 minut), David Alaba (270 minut) a Nacho (270 minut). Všichni tito hráči strávili v této sezóně více minut na levé straně obrany než Brazilec.

  Bez důvěry

  Třiatřicetiletý obránce se na přelomu srpna a září potýkal se dvěma svalovými zraněními. Hráč se vypořádal se zraněními, ale od uzdravení nemůže počítat s důvěrou Carla Ancelottiho. Jediný zápas, ve kterém byl první kapitán Los Blancos v základní sestavě, byl v říjnu proti Elche.

  Od té doby odehrál Real pět zápasů a Marcelo všechny začal na lavičce, na hřiště nastoupil až ve druhé polovině venkovního utkání proti Sheriffu Tiraspol. Brazilec nemá od Carletta od začátku sezony prakticky žádné šance a situace obránce se ještě zhoršila, když se Mendy uzdravil.

  V posledních devíti zápasech Realu nastoupil Francouz na hřiště osmkrát od první minuty. Než se Ferland vypořádal se svými zdravotními problémy, byl Alaba třikrát levým obráncem, čtyřikrát Miguel a jednou Nacho.

  Marcelova poslední sezóna v Realu Madrid je pro něj extrémně náročná. Třiatřicetiletý hráč zatím odehrál 5 z 19 zápasů Los Blancos (26 %), což je nyní horší než v minulé sezóně, kde odehrál 19 z 52 zápasů (36 %).

  Tato čísla potvrzují slabou formu Brazilce, který hraje s každým rokem méně a méně. V sezóně 2019/20 odehrál obránce 23 z 51 zápasů (45 %) a v sezóně 2018/19 přišel na hřiště ve 34 z 57 zápasů Realu (59 %). Posledním Marcelovým dobrým obdobím v Realu byla sezóna 2017/18, ve které fotbalista odehrál 44 z 62 zápasů, což je 71 %.

  Brazilcova fatální čísla z posledních let však jeho rozlučku nijak neovlivní. Klub má v plánu důstojně se rozloučit s hráčem, který je v Madridu skutečnou legendou a jedním z nejlepších levicových obránců v historii. Třiatřicetiletý hráč sehrál klíčovou roli v úspěších Los Blancos v posledním desetiletí a klub se s ním chce rozloučit.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: MARCA.com

  7 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Ancelotti nabídl Modrićovi, aby se připojil k realizačnímu týmu
  Mužstvo

  Ancelotti nabídl Modrićovi, aby se připojil k realizačnímu týmu

  Za skvělou kariérou Luky Modriće v Realu Madrid se možná brzy zatáhne opona. Nemusela by to však být konečná. Podle zdrojů…
  Tvrdá konkurence Premier League. 10 klubů inkasovalo víc peněz za TV práva než Real
  Mužstvo

  Tvrdá konkurence Premier League. 10 klubů inkasovalo víc peněz za TV práva než Real

  Real Madrid je nadále super prestižní adresou pro naprostou většinu fotbalistů. Čelí ale stále větší finanční konkurenci z anglické Premier…
  Pérezův třetí převrat: Galácticos III, přestavba stadionu a velké příjmy
  Mužstvo

  Pérezův třetí převrat: Galácticos III, přestavba stadionu a velké příjmy

  Když Florentino Pérez připravoval přestavbu Santiaga Bernabéu, měl jasno v tom, že v den slavnostního otevření musí mít Real Madrid zároveň nejlepší…
  Real sráží žluté karty za protesty. Ancelotti to chce s hráči řešit
  Mužstvo

  Real sráží žluté karty za protesty. Ancelotti to chce s hráči řešit

  Real Madrid přišel v zápase na půdě Raya Vallecana nejen o dva body po remíze 1:1, ale také o dva…