Prodej Ødegaarda je největší symbol neúspěšného sportovního modelu Florentina Péreze

Prodej Ødegaarda je největší symbol neúspěšného sportovního modelu Florentina Péreze

Odchod Nora, korunovaného krále madridské sázky na mladé talenty, ukazuje nepřekonatelnou propast mezi okamžitou výkonností a prostorem pro růst v klubu.

Odchod Martina Ødegaarda do Arsenalu znamená zlom ve sportovním modelu Florentina Péreze a poukazuje na všechna hluchá místa přestupové politiky, která se snaží odhalit vycházející hvězdy, ale neví, jak se o ně starat.

Od podpisu nadějného norského fotbalisty v roce 2015 spojil záložník svůj růst se čtyřmi angažmá ve čtyřech různých týmech (Heereveen, Vitesse, Real Sociedad a Arsenal) a v prvním týmu Realu Madrid odehrál pouze 11 zápasů a 489 minut.

Zisk 40 milionů eur po investici 2,8 milionu eur je ekonomický úspěch, který přinese okamžitou likviditu do klubové pokladny, ale zároveň odráží výrazné sportovní selhání modelu, který není schopen přinášet herní minuty potřebné k prosazení mladých hráčů.

Když se Florentino Pérez rozhodl vzdát se vzrůstající inflace, kterou trh utrpěl poté, co se objevily kluby jako PSG a Manchester City, které nerespektují finanční fair play a přímý konkurent, FC Barcelona, nashromáždila mzdovou zátěž o 20 až 25% vyšší, přišel se změnou, jak přistupovat k novým přestupům.

Prezident to v roce 2017 vysvětlil takto: „Nyní je třeba ke sportovnímu projektu přistupovat jiným způsobem. Vždy tu byli největší světoví hráči, Španělé a hráči z akademie. Nyní jsme to zdokonalili a věnujeme pozornost mladým hráčům z celého světa. Děláme skvělý projekt, který nám zaručí budoucnost.“

Plán nezahrnoval rozbití banky jako v předchozích fázích, ale spíše vyhledávání raných talentů a získávání aktiv s velkým teoretickým potenciálem a čekání, až se stanou hvězdami zítřka. Předvídejte, abyste později neplatili horentní částky.

V tomto závodě s cílem přilákat „Cracks of the Future“ vyhráli Los Blancos Brahima Díaze (19 let), Rodryga Goese (19), Martina Ødegaarda (16), Andriye Lunina (19), Jesúse Valleja (19), Álvara Odriozolu (22), Daniho Ceballose (20), Takefusa Kuba (18), Marca Asensia (18), Federica Valverdeho (16), Viníciuse Júniora (18), Edera Militaa (21), Luku Joviće (21) a hráče z akademie Achraf Hakimiho a Sergio Reguilóna.

V případě, že přestup proběhl úspěšně, byly náklady v poměru k riziku a přínosu, malé. Pokud sázka nepřinesla ovoce, bylo zhodnocení prakticky zajištěno v důsledku jejich nízkého věku, potenciálu a mezinárodního postavení.

V květnu 2019 tedy Florentino Pérez znovu potvrdil svůj postoj: „Real Madrid se chystá cílit na mladé hráče. Musíte pracovat na získávání hráčů, kteří jsou venku, a uvidíte, že budou skvělí. Brahim, Rodrygo, Ødegaard, Achraf jsou jen některé příklady.“

Očekávaní vs. Realita

Až sem je vše perfektní. Nyní však přichází praktická část. Tým po celou dobu trpěl neustálou devalvací svých schopností, zatímco téměř nikdo z těchto mladých hráčů neprolomil bariéru 1 000 odehraných minut v prvním týmem a většina z nich nakonec Los Blancos opustila.

Real Madrid, zasazen v krátké době do náročné současnosti, nenašel střední cestu mezi sportovním úspěchem a získáním nového způsobu financování. Tvrdé jádro Realu Madrid v průběhu let oslabilo v důsledku jeho stárnutí, odchodu Cristiana Ronalda a Sergia Ramose (mimo jiné) nebo úpadku fotbalistů jako jsou Marcelo, Gareth Bale nebo Isco Alarcón.

Jinými slovy, mužstvo Realu Madrid se zmenšuje a je horší kvality. Ti, kteří tahoun vůz odpovědnosti, jsou historií čtyř evropských pohárů a pouze Éder Militao a Fede Valverde se etablovali do základní jedenáctky Carla Ancelottiho.

Často se říká, že Real Madrid na nikoho nečeká. Je to klub pro vybrané fotbalisty, kteří jsou vždy připraveni vyhrát všechny trofeje. Ze stejného důvodu je nepatřičné lákat mladé naděje, pokud nemáte odvahu a trpělivost vytvořit pro ně ten správný prostor k růstu, když si klub nemůže dovolit klopýtnout. To znamená hrát hru, že trenér sází na mladíky a pak rozděluje minuty, mezi Isca, Garetha Bale nebo Marca Asensia.

Maximální požadavky, zbytková hodnota a konjugace mezi minutami a potenciálem, který má být vyvinut, nepřináší očekávané výsledky ve sportovní oblasti. Důkazem toho je, že poté, co tým utratil více než 500 milionů eur za talenty, musí ještě podepsat Kyliana Mbappého, protože se má za to, že současný tým není schopen čelit výzvám.

Na Francouzově pozici jsou nyní Vinícius Júnior (61 milionů), Rodrygo Goes (45 milionů) a Eden Hazard (115 milionů). Celkem 221 milionů v přestupech, ke kterým musíme přidat ještě odpovídající náklady.

„Každý ví, jaká je moje politika, že nejlepší hrají tady. A tato směs nejlepších a mladých nám přinesla úspěch. Na tom pracujeme. Letos jsme ve fázi obnovy zhoršené pandemií,“ vysvětlil v červnu Florentino Pérez.

Po prodloužení smluv Daniela Carvajala a Lucase Vázqueze, prodeji Varaneho, Ødegaardu a odchodech Sergia Ramose (zdarma), Brahima Díaze a Kuba (hostování) Madrid pozoruje, jak se spotřebovává privilegovaná generace fotbalistů, zatímco ti, kteří by měli nastoupit, opouštějí Los Blancos kvůli nesourodosti mezi podpisovou politikou a rozvojem fotbalistů.

Pouze příchod Kyliana Mbappého zabrání každému, aby si to pamatoval, až se uzavře přestupový trh.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: El Confidencial

38 Komentářů

 • Avatar

  Tenhle článek vážně nechápu. Proč by prodej Odegaarda měl být jakýkoliv symbol? Ten kluk nám přišel když mu bylo 16 a ano v té době se o něm psalo všude na světě jako o wonderkidovi, ale kdo čekal, že když někdo hraje v 15 skvěle tak nutně musí být v 25 "nový Messi" byl fakt naivní. Naopak u takhle mladého hráče je šance, že neuspěje rozhodně větší než že uspěje a jen kvůli tomu, že byl hrozně medializovaný nezačne platit opak. Takže výsledkem určitě není nějaký symbol neúspěchu. Naopak to propadák nebyl, čehož je důkaz to, že jsme ho prodali za mnohanásobně víc, než nakoupili.

  A to samé platí o ostatních hráčích. Logicky, když koupíte do týmu hotové hvězdy jako Beckam, Zidane, Figo, tak je šance že se chytnou mnohem větší než u mladách hráčů do 20 let. To, že se z toho výčtu prosadili do nynějšího základu 2 hráči (Valverde a Militao), dalšíhráč je na pomezí základní jedenáctky (Vinicius), další hrál základ v minulosti do svého zranění (Asensio) a další je ještě hodně mladý aby se daly dělat závěry (Kubo) úplný propadák teda není.

  0
  0
  • Avatar

   Lenze my pustime jedneho z najtalentovanejsich CAM na trhu, ktory hral skvele v Holandsku ci Spanielsku ked hostoval. V case ked nemame za Modrica adekvatne CAM a predame ho za smiesnych 35 mil. Toto je podobny fail ako Hakimi. To radsej mali pod cenu predat zbytocneho Asensia.

   0
   0
  • Avatar

   Zdielam tvoj názor, jedine čo ma vážne štve sú tie male cenovky za nich…

   0
   0
  • Avatar photo

   Opravdu jsi ten článek nepochopil. Symbolem je, protože on tuhle éru započal a byl právě tím wonderkid. A jaký je výsledek 500min v RM, a o to tu jde. Pérez chce postavit politiku přestupů na příchodu mladých hráčů, ale absolutně nezmění politiku klubu, navíc to v RM naráží na přirozené bariéry. Tenhle model má u nás velké limity a nikdy nemůže plnohodnotně fungovat.

   0
   0
   • Avatar

    Já jsem tě právěže pochopil. Podle mě ten model v Realu neúspěšný není a přestože výsledkem není zázrak v podobě 11 mladých hráčů implementovanych do základní sestavy, tak narozdil od tebe prostě nepovažuji současný stav za propadák. Je prostě potřeba si uvědomit, že Real není například Arsenal, aby tu ti hraci mohli dostat tolik příležitosti, o čemž ty i pises (přirozené bariery), ale to prece neznamená, že sem ti hraci nemají chodit a nebo že se o to nemáme pokoušet, když je současný výsledek celkem slibný.

    0
    0
    • Avatar photo

     Vem si kolik těch hráčů je/bylo, kolika jsme opravdu dali šanci uspět a jak staré je naše tvrdé jádro. Za mě to je prostě propadák, protože v tom týmu mohlo být minimálně o 2-3 hráče navíc.

     0
     0
     • Avatar

      Real nie je tímom výchovy mladých hráčov bohužiaľ. aj keď sa zvolila politika nákupu mladých a určite sa mladí nekupujú štýlom, že kúpim ich 10 a čakám len jednu hviezdu, určite Real kupuje hráčov s tým, že z každého talentu chce mať hviezdu, tak reálne to proste nie je.
      je kopec hráčov príkladov, ktorí sa kúpili a nepresadili , ale nie že nie len v Reale, ale nikde v top klube, dokonca ani v klube druhého sledu. proste nie každý talent bude nový El Fenomeno.

      takže ak by som sa mal hrubo rozhodnúť len či to úspech je alebo nie (aj keď to sa nedá povedať jednoducho že biela alebo čierna, každý talent hráč má svoj vlastný výsledok), no ak by som sa mal rozhodnúť, prikloním sa k úspechu.

      mne príde, že sú tu všetci zahorknutí, lebo je tu čerstvý prípad Hakimi (áno, škoda tohto hráča) a štve nás, že sme ho slabo predali, len za 40 a ten následne šiel za dvojnásobok.
      a Ode by mohol byť podobný prípad.
      ak by sme ale my predali za 80 mil, tak by asi bol väčší kľud, pretože …

      0
      0
     • Avatar

      pretože za takú sumu sa už dá kúpiť top iný hráč na tej pozícii.

      ak by sme Ode predali za 60+ tiež by bol väčší kľud, lebo by sa ľahšie kúpila náhrada.

      čiže otázka je: je zlá športová politika výchovy mladých alebo ich následný lacný predaj?
      asi aj aj.
      ale neuvažujem politiky Realu za taký neúspech, ako to vyplýva z článku

      0
      0
     • Avatar photo

      C.F.M. Real: Jak píšu, ekonomicky to poměrně hodně úspěšné. Když započteš hráče Castilly, tak jsi úplně někde jinde. Ale pokud beru jen sportovní stránku a měla by na tom stát budoucnost RM, tak máme problém.

      0
      0
     • Avatar

      Tady se shodneme, Zbyňku. *thumb*

      0
      0
 • Avatar

  Absolútne nesúhlasím…..keď kúpiš 10 mladých hráčov je úplne jasné že z nich nevznikne 10 hviezd…..ide len o to ze stačí ze s tých 10tich bude jeden talent ako Mbappe alebo Ronaldo a všetky peniaze sú späť…..aj keď tu veľa Vinimu neverili ja si myslím ze ma potenciál zažiariť….

  0
  0
  • Avatar

   ale z tych 10 hracov bude napr. 7-8 hviezd, akurat nie v reale, lebo perez z nejakeho dovodu zacal cashovat na mladych hracoch ktori potvrdzuju svoj potencial aby vedel platit starych hracov, ktori uz mali byt prec a ktorych sme sa pred par rokmi mohli kludne zbavit. moze to teraz hadzat na pandemiu, ale keby sme pred 2 rokmi pustili balea do ciny (ten prestup bol na 95% hotovy) tak na jeho plate usetrime tolko co sme dostali za hakimiho, reguilona a odegaarda DOHROMADY. takze nie (len) pandemia ale zle rozhodnutia vedenia.

   a k Vinimu… Vinicius nas stal nejakych 60 milionov. pri takej sume hovorit ze "ma potencial zaziarit" je dost zvlastne. ked uz klub da za niekoho 60 mil. tak by to mal byt hrac ktory patri k najlepsim. ale my kupime po 1 podarenej sezone Jovica za 60 mega ale nevadi nam predat Hakimiho (u ktoreho je jasne ze uz vtedy patril na svojej pozicii k najlepsim na svete) za 45. skus mi vysvetlit tuto logiku.

   0
   0
 • Avatar

  Keby rotoval pravidelnejsie a uspel casom by nahradil Modrica. Vsade zaziaril u nas nemal ako podobne ako Hakimi.

  Potreboval prachy? Ok zbytocny Asensio pod cenu, Isco aj zadara lebo ho nikto nekupi a usetri sa na jeho plate. Odri sa pod cenu neda predat? Tu sa dlho vola po skvelom riaditelovi.

  0
  0
 • Avatar

  Chlapi, nezufat. Mame Benzemu.

  0
  0
 • Avatar

  Upřímně s tímto článkem se úplně neztotožnuji.

  1. Když se člověk podívá na Fedeho,k terý přišel za pá šušňů tak to je naopak největší symbol té politiky
  2. Vini se prosazuje od svého příchodu dost výrazně. Jen mu to zatím nepadá. A upřímně nepadalo to tam nikomu a já si osobně nemyslím že by to bylo jen v hráčích ale hlavně v tom připosraném systému pod ZZ. Jasně když se dostaneš do 1 šance a tu nedáš tak si krypl, když se dostaneš do 4 a 2 proměníš tak si hvězda. To je přesně případ Haaland, Mbappe a spol. Taky nepromění 100% a vždy hned tu první šanci ale ty týmy hrají tak že se pak dostanou do dalších šancí a z těch něco urvou. My jsme byli kolikrát rádi za jednu šanci. Pevně věřím že nyní si toho vypracujeme více a pak Vini a spol. jednotlivě klidně může dát za sezonu 15G a 15A a taky se na to bude koukat jinak.
  3. Rodrygo má statistiky více než slušné a to v té haluzy co jsme hráli. Obecně platí že ještě nejsou brazilci zdaleka hotovými hráči, odejráno mají již dost a cenu si drží případně ji zvedli, takže zde se zatím opět spíše ukazuje jako dobrá cesta.
  4. Myslím že Lunin nikdy nebyl uvažoaný jako jednička.
  5. Odegaard je tu pořád vynášen do nebes jako náhrada za Luku – zaprvé hraje úplne jinou pozici, a za druhé má do Luky dost daleko, za třetí jsme na něm dost vydělali, za čtvrté zatím to taky žádná hvězda není a to že mírně vyčníval v ubohém Arsenalu nemůže být měřítko.
  6. Reguilon je průměr ale jako dvojka zůstat asi mohl. Každopádně Mendy a Alaba jsou lepší než on.

  Jedinou opravdovou chybu já vidím v tom že na úkor Hakimiho to budě duo Lucas a Odri. To je jediné co nás může fakt mrzet. Je otázkou na kolik to jde za vedením a na kolik za trenérským štábem.

  Když vidím jak nyní ty dvě první kola odehráli –> pozor stále to může být jen výstřel do prázdna a můžeme padnout zase zpět na hubu a do té holomajzny co jsme hráli, to si uvědomuji, tak si říkám že je škoda že Carlo nebo někdo podobný nedorazil o 3 roky dříve po první éře ZZ.

  0
  0
  • Avatar

   na ZZ by se nyní dívalo úplně jinak než nyní o tom jeho druhém angažmá.

   A nemůžu se zbavit dojmu že by nám tu po hřišti běhali jiní hráči – viz ten Achraf a spol. a asi bychom neřešili zbytečné joviče, odriozoli atd.

   0
   0
  • Avatar

   V tom výčtu hráčů mi chybí Llorente.

   0
   0
  • Avatar

   dá sa na to pozerať z dvoch strán, sú hráči úspechu a hráči, o ktorých bude ešte dlho diskusia či je/ bol ich predaj, zaobchádzanie s nimi úspech alebo nie.

   osobne sa v mnohom pripájam k názoru Matea.
   nedá sa čakať, že z každého talentu vznikne hviezda, hlavne ak je Real klub okamžitého úspechu a na výchovu hráčov nemá čas a trpezlivosť ako Ajax či Borussia.
   samozrejme ani Real sa nevyhne chybám, Hakimi je toho príkladom, či aj Ode, tak to je myslím ešte priskoro hodnotiť

   0
   0
  • Avatar

   1. Fede je prakticky jediný, takže nemůže být žádným symbolem, je naprosto zastíněn odchody hráčů, kteří přitom ani nedostali pořádnou šanci, eventuálně ji dostali, ale po příchodu ZZ spadli v hierarchii dolů (Llorente).
   2. Ano, Vinimu se dařilo až na koncovku a většině našich křídel škodil systém ZZ.
   3+4. Souhlas.
   5. Tady píšeš s prominutím nesmysly. Ode byl top 3 záložník celé LL v Sociedadu, byl v top 11 ligy v Holandsku a jeden z klíčových hráčů Arsenalu, měl velmi dobré statistiky co se týče vytvořených šancí ap. a přitom hrál jen půl roku bez přípravy. Spolu s Hakimim a Fedem je Ode největší hvězdou z těch mladých a jasným failem klubu, totéž jako u Hakimiho.
   6. Reguilon neměl příliš dobrou poslední sezónu, ale dvě předchozí ano a je to více útočný obránce než Mendy. Neřekl bych, že je průměrák, a srovnání s Alabou je zcestné, protože je o několik let mladší a víš prd, jestli za 7 let nebude jako Alaba. Měli tu být Mendy a Regui.

   0
   0
   • Avatar

    Další chyba je Brahim, který pořádnou šanci nedostal na úkor Asensia.

    A když se podíváme na chyby Lucase, tak ať mi nikdo netvrdí, že by byl Odri horší. Minulou sezonu už nehrál tak dravě a přímočaře, jako když k nám přišel, což byla práce ZZ. Nevěřím, že by byl v obraně horší. Je to další hráč, kterého máme problém prodat a přitom ho ani nevyužíváme a místo něho stavíme nespolehlivého Lucase, který tady už vůbec nemusel být?

    0
    0
 • Avatar

  Není to chyba prezidenta, ale Zidana.

  0
  0
 • Avatar

  Děkuji za tento článek, hodně mi mluví z duše. Přestupová politika tragická. Real měl rozjeto na neuvěřitelnou 10letku, ale bohužel to Perez posral. A ti co do toho tahají ZZ, tak pravdu mít budete, až se prosadí některý z hráčů, kterého odepsal. Do té doby jen plkate. Valverdeho udělal také z velké části on. Já si myslím, že ZZ měl na hráče a jejich přístup čich, jako nikdo jiný. Ono aby ne, s jeho zkušenostmi… Proste hledal hráče pro Real Madrid, ne pro Atletico, Lyon, Dortmund, Arsenal, AC Milán…

  0
  0
 • Avatar

  Zapomíná se na Perezovo loučení s našimi legendami. A jeho největší fail – odchod Ronalda a ponechání si Balea. Přesně v rozporu s přáním ZZ.

  0
  0
  • Avatar

   Hondě zakomplexovaná osoba vůči perezovi co ? Jinak to měl ronalda svázat do sklepa a držet ho tu násilím ?

   0
   0
   • Avatar

    A už je to tu zase. Co měl chudák Perez dělat… Na co tam kua je? Třeba mu měl včas nabídnout lepší smlouvu, nemyslíš? Nejsem z poloviny zakomplexovany vůči Perezovo jako ty k ZZ. Stačí jen vidět fakta. Ano, hráli jsme pod ZZ účelově, hnusně, ale měl hráče, za jejichž příchody a odchody může Perez. Stejně je na tom Carlo. Sem zvědavý, co se tady bude psát, až vyletime z LM v osmifinále a šanci na titul ztratíme na podzim. Ale budeme hrát líbivý fotbal…

    0
    0
    • Avatar photo

     Odchod CR7 byl obrovský fail, umocněný situací kolem Balea a hlavně tím, že se tenkrát nechal naivně nachytat Neymarem, který ve skutečnosti za vše může.

     0
     0
     • Avatar

      Jj, mnoho lidí na to zapomíná. Bohužel i na to, že v této situaci Barci jsme měli naprosto kralovat španělskému fotbalu… No a také se zapomíná na zákulisí, jak je možné, že Real minulou sezónu tak řezali rozhodčí, co se stalo? Nestálo nás to náhodou titul? Já si myslím, že jo a také bych hledal vinu v Superlize… Ale to už je vážně spekulace z nasranosti…

      0
      0
     • Avatar photo

      Když vidíš vyjádření Tebase na RM a čistou nenávist vůči Pérezovi, není se co divit. Kdyby Flo po odchodu Moraty a Jamese okamžitě vrátil peníze do tým/útoku, drželi jsme se na špici ještě teď.

      0
      0
 • Avatar

  Naprostý souhlas s článkem..roky si je tady vychováváme (budoucnost realu)a pak je během dvou let pošleme pryč na úkor starých a vyhořelých hráčů.. jsem z toho opravdu smutný až nasrany.asi jsme na tom finančně hodně blbě když děláme takové nelogické kroky..

  0
  0
 • Avatar

  Ctu tady od nekterych, ze prestupova politika tragicka apod. Ja bych to tak cerne uplne nevidel. Da se to vzit ve dvou rovinach – ekonomicky zajimave prodeje viz Odegaard a take fakt, ze pri tolika prestupech bylo jasne, ze se vsichni nemohou chytnout a uspeje jen nekolik malo z nich.

  Co se asi da oznacit za chybu, je to, ze jsme tuhle zmenu v trasnferove politice nikdy nepodporili spravnym trenerem. Stane se…

  Aktualne verim, ze Florentino vidi, co se deje. Verim, ze i tak neustoupi z cesty lakat mlade talenty, ale ze pri tom zaroven bude rozumnejsi a bude brat jen takove, kteri budou mit na to se prosadit.

  0
  0
 • Avatar photo

  je vseobecne zname, ze Perez sa vyzna co sa tyka financii, ale je takmer vzdycky mimo co sa tyka sportovej stranky.. bolo to tak za jeho prvej ery, a je to tak aj teraz.. Real mal na to aby futbalovo dominoval Spanielsku dlhe roky ale to by posledne roky nemohlo byt taketo vedenie.. tam bude na prvom mieste stale biznis

  0
  0
  • Avatar

   tak chýba tam športový riaditeľ.
   ak je ním Butrageno, tak otázka je aké má právomoci reálne, lebo športová stránka Realu na určite dosť veľké medzery, aj napriek dosiahnutým úspechom, ktoré možno mohli byť ozaj väčšie.
   kto vie..

   0
   0

Přidat komentář

Související články

MARCA: Real Madrid a Ferland Mendy se dohodli na podmínkách prodloužení smlouvy
Mužstvo

MARCA: Real Madrid a Ferland Mendy se dohodli na podmínkách prodloužení smlouvy

Podle deníku MARCA se Real Madrid a Ferland Mendy již dohodli na podmínkách nového kontraktu. Francouz po návratu z dovolené…
Arda bude Ancelottiho žolík. Turecké zázračné dítě zastoupí na mnoha ofenzivních postech
Mužstvo

Arda bude Ancelottiho žolík. Turecké zázračné dítě zastoupí na mnoha ofenzivních postech

Podle oficiálních stránek klubu tvoří v současné době útočnou řadu Los Blancos pět hráčů: Kylian Mbappé, Vinícius, Rodrygo, Brahim a Endrick.…
Real Madrid porazil v přípravě Albacete. Branky vstřelili Brahim, Latasa… a Reinier!
Mužstvo

Real Madrid porazil v přípravě Albacete. Branky vstřelili Brahim, Latasa… a Reinier!

Ve středu 25.07.2024 proběhl první předsezónní test Realu Madrid. V jeden z nejteplejších letních dnů v hlavním městě, v den…
Florentino o Nachovi: Jeden z nejlegendárnějších odchovanců Realu Madrid
Mužstvo

Florentino o Nachovi: Jeden z nejlegendárnějších odchovanců Realu Madrid

Real Madrid a Florentino Pérez se dnes rozloučili s Nachem. Přinášíme prezidentův projev z tohoto obřadu ve Valdebebas. „Rád bych…