Ancelottiho případný konec by mohl Real připravit o dva důležité členy trenérského štábu

  Ancelottiho případný konec by mohl Real připravit o dva důležité členy trenérského štábu
  Antonio Pintus (zdroj. realmadrid.com)

  Vzhledem k tomu, že budoucnost Carla Ancelottiho je nejistá, je nejistá i budoucnost ostatních členů trenérského týmu. Mezi nimi dva mimořádně důležití a význační zaměstnanci: Antonio Pintus a Luis Llopis.

  Změna na trenérské lavičce Realu Madrid, provedená v roce 2021, nevedla pouze k angažování Carla Ancelottiho, aby nahradil Zinedina Zidana. Klub posílil i trenérský štáb, sáhl po dvou klíčových postavách Francouzovy první etapy ve španělské metropoli. Byli to Antonio Pintus, který se měl stát šéfem kondičního oddělení, a Luis Llopis, taktický guru, který v kádru působí i jako trenér brankářů.

  Riziko odchodu

  Dva „mozky“ Realu Madrid, jejichž budoucnost na Bernabeu není tak jistá. S nejistotou, která obklopuje práci Carla Ancelottiho, a rostoucími zvěstmi o jeho potenciálním odchodu se vše může změnit.

  Pokud Ital zůstane, není pochyb o tom, že tito dva zůstanou v klubu s ním. Pokud však odejde, bude vše záležet na jejich přístupu, stejně jako na plánech nového trenéra. V případě Pintuse už se něco takového stalo, když se Zidane vrátil do klubu a nechtěl s Italem spolupracovat. Llopis zase necítil důvěru Lopeteguiho a v roce 2018 odešel do Realu Sociedad.

  Extrémně důležití

  Tito dva jsou extrémně důležití lidé v trenérském štábu, který Carlo Ancelotti skompletoval v roce 2021. Klub považoval jejich přivedení za opravdu zásadní. Sám Ancelotti je považuje za své nejcennější spolupracovníky, vedle postav jako je jeho syn Davide a asistenti Francesco Mauri, Beniamino Fulco a Simeone Montanaro.

  Pintus a Llopis mají skvělý vztah s Ancelottim a také s Davidem. Tato čtveřice tvoří skutečné srdce trenérského štábu, a právě tam se dělají ta nejdůležitější rozhodnutí. Nejinak tomu bylo i za předchozího působení Zidaneho a právě jejich spolupráce byla jedním z faktorů, které vedly ke zlaté éře v novodobé historii Realu Madrid.

  Pintus a Llopis

  Antonio Pintus se vrátil do klubu v roce 2021 jako vedoucí fyzické přípravy, stejně jako osoba odpovědná za vytvoření metodiky fyzické přípravy pro všechny fotbalové týmy v klubu. Real Madrid si jeho práce velmi vážil, ale návrat Zidaneho znemožnil společnou spolupráci. Francouz angažoval svého krajana Grégoryho Duponta, který se dříve věnoval fyzické přípravě francouzské reprezentace.

  Llopis se připojil k Realu Madrid v roce 2015, aby v klubu zavedl jinou formu tréninku brankářů. Sám Arrigo Sacchi byl fanouškem Španěla a Zidane ho neváhal povýšit, když převzal otěže prvního týmu v roce 2016.

  Llopis se dá nazvat objevitelem talentu Keylora Navase. Po boku Zidana vedl v prvním funkčním období francouzského kouče vítězný Real Madrid. Poté však Llopis odešel do Realu Sociedad a do hlavního města Španělska se vrátil až v roce 2021.

   

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: marca.com

  2 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…