Ancelottiho případný konec by mohl Real připravit o dva důležité členy trenérského štábu

Ancelottiho případný konec by mohl Real připravit o dva důležité členy trenérského štábu
Antonio Pintus (zdroj. realmadrid.com)

Vzhledem k tomu, že budoucnost Carla Ancelottiho je nejistá, je nejistá i budoucnost ostatních členů trenérského týmu. Mezi nimi dva mimořádně důležití a význační zaměstnanci: Antonio Pintus a Luis Llopis.

Změna na trenérské lavičce Realu Madrid, provedená v roce 2021, nevedla pouze k angažování Carla Ancelottiho, aby nahradil Zinedina Zidana. Klub posílil i trenérský štáb, sáhl po dvou klíčových postavách Francouzovy první etapy ve španělské metropoli. Byli to Antonio Pintus, který se měl stát šéfem kondičního oddělení, a Luis Llopis, taktický guru, který v kádru působí i jako trenér brankářů.

Riziko odchodu

Dva „mozky“ Realu Madrid, jejichž budoucnost na Bernabeu není tak jistá. S nejistotou, která obklopuje práci Carla Ancelottiho, a rostoucími zvěstmi o jeho potenciálním odchodu se vše může změnit.

Pokud Ital zůstane, není pochyb o tom, že tito dva zůstanou v klubu s ním. Pokud však odejde, bude vše záležet na jejich přístupu, stejně jako na plánech nového trenéra. V případě Pintuse už se něco takového stalo, když se Zidane vrátil do klubu a nechtěl s Italem spolupracovat. Llopis zase necítil důvěru Lopeteguiho a v roce 2018 odešel do Realu Sociedad.

Extrémně důležití

Tito dva jsou extrémně důležití lidé v trenérském štábu, který Carlo Ancelotti skompletoval v roce 2021. Klub považoval jejich přivedení za opravdu zásadní. Sám Ancelotti je považuje za své nejcennější spolupracovníky, vedle postav jako je jeho syn Davide a asistenti Francesco Mauri, Beniamino Fulco a Simeone Montanaro.

Pintus a Llopis mají skvělý vztah s Ancelottim a také s Davidem. Tato čtveřice tvoří skutečné srdce trenérského štábu, a právě tam se dělají ta nejdůležitější rozhodnutí. Nejinak tomu bylo i za předchozího působení Zidaneho a právě jejich spolupráce byla jedním z faktorů, které vedly ke zlaté éře v novodobé historii Realu Madrid.

Pintus a Llopis

Antonio Pintus se vrátil do klubu v roce 2021 jako vedoucí fyzické přípravy, stejně jako osoba odpovědná za vytvoření metodiky fyzické přípravy pro všechny fotbalové týmy v klubu. Real Madrid si jeho práce velmi vážil, ale návrat Zidaneho znemožnil společnou spolupráci. Francouz angažoval svého krajana Grégoryho Duponta, který se dříve věnoval fyzické přípravě francouzské reprezentace.

Llopis se připojil k Realu Madrid v roce 2015, aby v klubu zavedl jinou formu tréninku brankářů. Sám Arrigo Sacchi byl fanouškem Španěla a Zidane ho neváhal povýšit, když převzal otěže prvního týmu v roce 2016.

Llopis se dá nazvat objevitelem talentu Keylora Navase. Po boku Zidana vedl v prvním funkčním období francouzského kouče vítězný Real Madrid. Poté však Llopis odešel do Realu Sociedad a do hlavního města Španělska se vrátil až v roce 2021.

 

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid
Mužstvo

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid

Příslušníci španělské Guardia Civil oznámili, že rozbili buňku nadace I’lam, která se podílí na propagandě takzvaného Islámského státu. Mezi nalezenými…
Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?
Mužstvo

Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?

Žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Před novou sezonou 2024/25 mají jistá místa Rüdiger a Militão, vedle nich se objevují jména Nacha,…
První rok Juda Bellinghama
Mužstvo

První rok Juda Bellinghama

V pátek to byl přesně rok od chvíle kdy Real Madrid oznámil příchod Juda Bellinghama. Anglický záložník ve své premiérové sezóně…
Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy
Mužstvo

Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy

David Alaba utrpěl 17. prosince loňského roku zranění kolena, ale termín jeho návratu na hřiště je stále obtížné určit. Přestože…