Přidaná hodnota Lenyho Yora. Francouz se nezúčastní olympijských her, Lille ho odmítlo pustit

Přidaná hodnota Lenyho Yora. Francouz se nezúčastní olympijských her, Lille ho odmítlo pustit
Leny Yoro (zdroj: x.com)

Francouzský olympijský tým zahájil přípravu na hry bez Lenyho Yora. Jeho neúčast na pařížských hrách mu dává výhodu v souvislosti s možným podpisem smlouvy s Realem Madrid, protože se bude moci k Ancelottiho týmu připojit hned po létě. Pokud se ovšem do té doby podaří přestup dotáhnout do konce.

Jakmile se objevila zpráva o Nachově odchodu, Real urychlil jednání o Yorovi s cílem podepsat ho v první polovině července. Pro klub je důležité, aby se Francouz mohl začít připravovat na sezonu hned v prvních dnech působení týmu ve Valdebebas. Velkou překážkou jsou vysoké finanční požadavky Lille, které chce za přestup stopera 70 milionů eur. Real takovou částku zaplatit nehodlá.

Lille, které před týdnem zahájilo přípravné období, by mohlo riskovat, že Yoro za rok odejde zadarmo, pokud se ho v létě nepodaří prodat. Strategií Los Blancos je využít této okolnosti k vynucení levnějšího obchodu v hodnotě kolem 40 milionů eur. Real má také výhodu, že by francouzský klub neposílil svého přímého konkurenta v Ligue 1. O Lenyho má zájem PSG, které je ochotno položit na stůl 60 milionů eur. Pro případ, že by k dohodě nedošlo nebo se vyskytl nepředvídaný problém, mají Valdebebas plán B: italského reprezentanta Riccarda Calafioriho, dvaadvacetiletého stopera Boloni.

Lille čeká na dobrou nabídku za hráče. Real ale vyčkává. Snaží se využít Yorova zájmu přestoupit do Madridu v kombinaci s nevýhodnou pozicí Lille na trhu. Na tom, co se stane s Francouzem, závisí i budoucnost Rafy Marína. Mladý fotbalista, který byl v minulé sezoně zapůjčen do Alavésu, bude 15. července přítomen ve Valdebebas. Pokud události s Yorem nedopadnou pro Los Blancos dostatečně rychle, bude odchovanec jedním z mála hráčů prvního týmu, kteří zahájí přípravné období. Do konce přestupového okna je však ještě daleko, ale o Marína se zajímají Neapol, AC Milán a Bayer Leverkusen.

Dohoda mezi Realem Madrid a Lille ohledně Yora zatím neexistuje, oba kluby se ale shodují, že své hráče nechtějí pustit na Olympijské hry. Real to nepovolil Camavingovi, Tchouaménimu a Mbappému. „S tolika odmítnutími jsem se nesetkal od střední školy,“ postěžoval si Thierry Henry, trenér francouzského olympijského týmu, když 3. června představoval původní seznam 25 hráčů, kteří se turnaje zúčastní. Lille odmítlo Yora pustit. Henry tak začínal ve skupině s 22 hráči, z nichž ve čtvrtek další čtyři ze svého seznamu vyškrtl, aby získal konečných 18.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

Besiktas je ochoten učinit významnou nabídku za záložníka Realu Madrid
Přestupy

Besiktas je ochoten učinit významnou nabídku za záložníka Realu Madrid

Besiktas se zajímá o záložníka Realu Madrid Daniho Ceballose a podle tureckého média F5 Haber je ochoten učinit významnou nabídku,…
MARCA: Odchod Lunina je otázkou peněz. Na kolik si Real gólmana cení?
Přestupy

MARCA: Odchod Lunina je otázkou peněz. Na kolik si Real gólmana cení?

Real Madrid čeká na vhodnou nabídku za Andrije Lunina, který by mohl v létě opustit královský klub. Real Madrid nemá…
OFICIÁLNĚ: Endrick bude představen 27. července
Přestupy

OFICIÁLNĚ: Endrick bude představen 27. července

Real Madrid dnes zveřejnil, že Brazilec Endrick podepíše smlouvu s klubem v sobotu 27. července. Oznámil to na svých webových stránkách. Real…
The Athletic: Leny Yoro letí do Manchesteru na lékařskou prohlídku
Přestupy

The Athletic: Leny Yoro letí do Manchesteru na lékařskou prohlídku

Vše nasvědčuje tomu, že Francouz neskončí v Realu Madrid a upíše se Rudým ďáblům. Leny Yoro odlétá do Velké Británie,…