Příběhy El Clásika: Jak si Lucas Vázquez vybojoval setrvání v Realu Madrid

Příběhy El Clásika: Jak si Lucas Vázquez vybojoval setrvání v Realu Madrid

Galicijec začal pracovat na nové smlouvě s Real Madrid téměř ve stejnou dobu před rokem v zápase proti Barceloně na Camp Nou, kde naskočil na pravé straně obrany a odvedl skvělou práci.

Setkání Realu Madrid s Barcelonou jsou velmi často zápasy, které definují budoucnost nejen obou týmů, ale i hráčů. Tak tomu bylo před rokem, kdy El Clásico, které vyznačilo cestu a kariéru Lucase Vázqueze.

Galicijc, který bude pravděpodobně hrát od první minuty v neděli, začal pracovat na nové smlouvě 24. října 2020 na Camp Nou, tedy právě před rokem.

Od Clásika ke Clásiku

Bílý balet vyhrál v Barceloně 3-1 a Lucas začal zápas na lavičce. Zidane nahradil od začátku zraněného Carvajala Nachem, ale ve 43. minutě musel Španěl ze hřiště kvůli svalovým problémům. Na lavičce nebyli žádní přirození náhradníci, a tak si Zizou vybral Lucase.

I přes nedostatek zkušeností na této pozici odvedl Canterano skvělou práci, úspěšně zastavoval útoky Barcelony a aktivně se zapojoval do útoku. Po jeho akcích se do seznamu střelců mohli zapsat Serigo Ramos a Toni Kroos, ale jejich střely ubránil Neto.

Zidane byl tak spokojený s Lucasovým přístupem, že se Španěl do konce sezóny prakticky nevrátil do útoku, ale hrál v obraně. Lucasova skvělá forma skončila paradoxně v jiném El Clásiku, hraném 10. dubna ve Valdebebas.

Lucas byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti, když přihrál na branku Benzemovi 1:0, ale po Busquetsově ostrém faulu musel hráč požádat o střídání a v minulém sezóně se do hry již nevrátil.

Lucasovi vypršela smlouva na konci letošního června a jednání nezačala slibně. Klub nabídl odchovanci prodloužení smlouvy s nižší mzdou, s čímž hráč nesouhlasil.
Rozhovory se zastavily na mrtvém bodě až do zápasu na Camp Nou a v následujících měsících, si  Lucas vybojoval na hřišti smlouvu do roku 2024.

Největší pochybnosti Realu Madrid o prodloužení smlouvy s Lucasem souvisely s přemírou ofenzivních hráčů. Místo v kádru měli Bale, Hazard, Vini, Rodrygo a Asensio, se kterými by se Lucas musel utkat o hru na křídle.

Přesunutí hráče do obrany přesvědčilo vedení klubu, že Lucas je nejlepší alternativou ke Carvajalovi.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: AS.com

2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid
Mužstvo

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid

Nacho je skutečnou legendou Realu Madrid. Od jeho debutu v prvním týmu uplynulo už 13 let a v minulé sezóně to vypadalo,…
Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…
Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…