Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?
Camavinga (© Realmadrid.com)

Nachův odchod má obrovský sportovní, ale také marketingový význam, protože se uvolňuje číslo, které má v Realu Madrid velkou historii. Jak uvádí AS, je pravděpodobné, že od příští sezony bude s šestkou figurovat Eduardo Camavinga.

Po Nachově odchodu do Saúdské Arábie zůstává vedle osmičky, kterou nosil Toni Kroos, neobsazené další skvělé a významné číslo, a to „6“, V případě Němcova čísla však již při oslavách úspěchu na konci minulé sezony sám Kroos oznámil, že toto číslo předá Fede Valverdemu, a lze předpokládat, že tomu tak skutečně bude.

V případě čísla šest se zdá být nejpravděpodobnější, že ho dostane Eduardo Camavinga. Mladý francouzský talent nosí poslední dva roky číslo 12, které zdědil po Marcelovi, jenž odešel těsně po čtrnáctém vítězství v Lize mistrů v Paříži.

Je zřejmé, že z hierarchického a marketingového hlediska má větší váhu číslo 6. Zejména díky tomu, že je teoreticky v základní jedenáctce. Zajímavé je, že právě s tímto číslem hraje Camavinga za francouzskou reprezentaci a nosil ho například i během své etapy v seniorském týmu Rennes.

Zdá se také jasné, že šestka obvykle patří defenzivnímu záložníkovi, takže není těžké si to spojit. Camavinga se stále vyvíjí a Nachovo současné číslo na něj čeká. Za zmínku také stojí, že přirozeným kandidátem na číslo šest by byl Aurelién Tchouaméni. Než Toni Kroos oficiálně „přenechal“ číslo 8 Fede Valverdemu, zdálo se, že právě starší Francouz převezme osmičku, s níž hraje i za národní tým a působil pod ním i v Monaku. V současné době hraje s číslem 18 a jistě by rád převzal i číslo šest, ale v Realu Madrid platí pravidlo seniority a zde bude mít Camavinga, který je v týmu déle, přednost.

Co se týče dalších čísel, za předpokladu, že Camavinga převezme číslo šest a Fede číslo osm, zůstanou čísla dvanáct a patnáct neobsazená. To bude příležitost pro fotbalisty, jako je například Arda Güler, aby přešli na o něco nižší číslo. Pozornost je třeba věnovat také nadcházejícím přestupům. Endrick usiloval o to, aby nosil na zádech číslo 9, ale příchod Kyliana Mbappého tyto plány poněkud mění a bude to právě Francouz, kdo bude hrát s číslem devět, přinejmenším do odchodu Luky Modriče. Endrick se tedy s největší pravděpodobností rozhodne pro šestnáctku, se kterou už dříve hrál v Palmeiras. Dalším hráčům, kteří jsou cíli Los Blancos pro letní přestupové období, tedy Leny Yorovi a Alphonsovi Daviesovi, by tak zůstala čísla 12 a 15.

 

Předběžná čísla hráčů Realu Madrid pro sezónu 2024/25

1 – Thibaut Courtois

2 – Dani Carvajal

3 – Éder Militão

4 – David Alaba

5 – Jude Bellingham

6 – Eduardo Camavinga

7 – Vinícius Jr.

8 – Federico Valverde

9 – Kylian Mbappé

10 – Luka Modrić

11 – Rodrygo

12 –

13 – Andrij Lunin

14 – Joselu (spekuluje se o jeho přestupu do Saúdské Arábie)

15 –

16 – Endrick

17 – Lucas Vázquez

18 – Aurelién Tchouaméni

19 – Dani Ceballos

20 – Fran García

21 – Brahim Díaz

22 – Antonio Rüdiger

23 – Ferland Mendy

24 – Arda Güler

25 –


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů
Mužstvo

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů

Francouzský L’Équipe přinesl zprávu o příchodu Endricka do Realu Madrid. Přinášíme Brazilcovo vyjádření o jeho vizi pro klub. Útočník se…
Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi
Mužstvo

Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi

Aurélien Tchouaméni v minulých týdnech pomohl Francii dostat se do semifinále Eura 2024 a po vypadnutí Les Bleus z turnaje…
Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem
Mužstvo

Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem

Dani Carvajal poskytl rozhovory rádiu COPE a pořadu Chiringuito. Přinášíme nejdůležitější výroky Španěla z těchto rozhovorů před finále Eura. „Tandem…
Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze
Mužstvo

Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze

V minulé sezoně Carlo Ancelotti použil v Realu Madrid diamantový systém 4-4-2. Zpětně se dá uvést, že to zafungovalo naprosto…