Přehledně o novém Bernabéu: O nové barvě sedaček, postup prací do konce roku a ukrytém trávníku

Přehledně o novém Bernabéu: O nové barvě sedaček, postup prací do konce roku a ukrytém trávníku

Real Madrid zveřejnil fascinující video ukazující možnosti nového Santiaga Bernabéu díky výsuvném trávníku. Zároveň portál NuevoBernabéu uvádí, že Real Madrid již zvolil novou barvu sedaček na rekonstruovaném stadiónu a nastínil harmonogram předpokládaných prací do konce roku.

Los Blancos poprvé oficiálně potvrzuje, že trávník na rekonstruovaném stadiónu bude ukryt v podzemním skleníku. Média o tom informují už téměř 2 roky, ale klub až nyní na svých materiálech ukázal, jak to vlastně má fungovat a jak plánuje po odstranění hřiště denně stadión využívat. 

Připomeňme, že projekt předpokládá, že fotbalový trávník bude rozdělen na 6 částí, z nichž každá bude mít rozměry 107 × 11,67 metrů a vážit přibližně 1500 tun. Toto řešení umožní klubu schovat trávník do speciálního skleníku hlubokého 35 metrů a pořádat akce na úrovni hřiště mimo zápasové dny po celý rok.  

Video začíná schováním trávníku a ukázkou skleníku zevnitř. Jeho součástí bude vzduchotechnika a klimatizace, boční chodby pro sestup zaměstnanců, LED osvětlení, kontrolní kamerový systém, závlahový systém a systém ultrafialového osvětlení.  

Tím, že se nemusí chránit trávník na úrovni hřiště, se klubu otevírá možnost pořádat různé akce mimo zápasové dny. To je to, na co se oficiální video zaměřuje a ukazuje, jak obrovské plány Bílého baletu v tomto ohledu jsou. 

Barevné schéma sedaček 

Klub zatím odhalil mnoho řešení a plánů při rekonstrukci stadionu, ale stále není oficálně známo, jakou barvu bude mít více než 80 000 sedaček. Portál NuevoBernabéu tvrdí, že rozhodnutí již bylo učiněno.  

Real Madrid měl zvážit mnoho barev a jejich kombinace v popředí s použitím barev ze znaku a mezi možnostmi byly i samotná bílá sedadla. Nakonec měl Real Madrid vsadit na modrou námořnickou barvu. 

Přesný barevný kód v systému RAL je stále neznámý, ale zdá se, že bude podobný sedačkám v této barvě, které jsou již na stadionu instalovány ve VIP zónách mezi čestnou loží a východem z tunelu vedoucího do šatny. 

Barva má být také velmi podobná sedačkám, které byly umístěny na stadionu Tottenhamu. Zasvěcenci však doporučují počkat na konečný barevný kód, protože modrá námořnická může být blízko modré, ale také fialové. 

Harmonogram prací 

Do konce roku nás čekají dva zběsilé měsíce při tvorbě nového Bernabéu. Pokud vše půjde podle plánu, do konce roku bude korunní prstenec sestaven na západní straně.

Na straně Paseo de la Castellana se v současné době montuje korunový nosník, který uzavře obvod celé střešní konstrukce podél celého stadionu a do konce roku bude tato oblast korunového prstence dokončena. 

Do konce roku je dále plánováno sejmutí výsuvných protizávaží z hlavních vazníků. Budou odstraněny, jakmile bude vazník číslo 3 dokonale ukotven ke zbytku střešní konstrukce. 

Nová střecha stadiónu 

V části střechy se počítá s tím, že do konce roku bude dokončena fáze krytiny z mikroperforovaného plechu severní, jižní a západní střechy. Východní část je momentálně trochu pozadu.

Střecha bude mít první vrstvu z mikroperforovaného plechu se spády do odtoků, které umožní izolovat diváky od deště, druhou vrstvu izolace a třetí vrstvu plechu. 

Pokud jde o fasádu, očekává se, že instalace prvních lamel by mohla být k vidění na začátku roku 2022, obkladové desky a uchopovací vedení budou instalovány až do konce roku 2022. 

V nejnižší úrovni stadiónu budou sanovány sektory zasažené letními demolicemi. Severní a východní sektor budou dokončeny, jižní konec a západní sektor budou ponechány na příští léto, jakmile bude dokončeno vyprázdnění jeskyně, kde bude umístěn mechanizovaný systém zatahování trávníku.

Rekonstrukce tribuny stadiónu  

Z hlediska vyprazdňování jeskyně se předpokládá, že do konce roku bude dosaženo úrovně druhé kotevní linie. Nezapomeňte, že je nutné provést vyprázdnění prostoru hlubokého 34 metrů se 75 000 m2 půdy.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: Realmadrid.com, nuevoestadiobernabeu.com

3 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Děkuji, prezidente. Toni Kroos se rozloučil s Florentinem Pérezem
Mužstvo

Děkuji, prezidente. Toni Kroos se rozloučil s Florentinem Pérezem

Toni Kroos předvedl na Bernabéu poslední show. V sobotu večer, při bezbrankové remíze proti Betisu, odehrál německý fotbalista svůj poslední…
Nesplnitelný sen. Betis si přeje návrat Daniho Ceballose. Co tomu brání?
Mužstvo

Nesplnitelný sen. Betis si přeje návrat Daniho Ceballose. Co tomu brání?

Betis cílí na Ceballose v každém okně, přestože ekonomická situace Verdiblancos brání dlouho očekávanému návratu odchovance. Dani Ceballos odehrál v…
Rüdiger zvolen hráčem dubna: Nejlepší moment měsíce? Penalta proti City
Mužstvo

Rüdiger zvolen hráčem dubna: Nejlepší moment měsíce? Penalta proti City

Antonio Rüdiger byl zvolen nejlepším fotbalistou Realu Madrid za uplynulý měsíc a v pátek převzal speciální ocenění od sponzora klubu,…
Skromné rozloučení. Real chtěl velkou akci, ale Kroos trval na skromném a decentním sbohem
Mužstvo

Skromné rozloučení. Real chtěl velkou akci, ale Kroos trval na skromném a decentním sbohem

Dnes od 21:00 se na hřišti Bernabéu začne hrát mezi Realem Madrid a Betisem. A přestože se jedná o zápas…