PŘEHLED: Hráči Realu a smlouvy. Kdo odejde v létě a kdo čeká na prodloužení?

PŘEHLED: Hráči Realu a smlouvy. Kdo odejde v létě a kdo čeká na prodloužení?
Toni Kroos (zdroj: ralmadrid.com)

Real Madrid nebude podle všeho aktivní v lednovém přestupovém okně. Naopak od letního období se dají očekávat poměrně značné změny a zásahy do kádru. Pojďme se v našem přehledu podívat, jak tomu (ne)nahrávají aktuální smlouvy.

Hráči přes palubu

V současném kádru Bílého baletu najdeme hned čtyři hráče, se kterými evidentně realizační tým nepočítá. Kouč Carlo Ancelotti je totiž na hřiště nasazuje jen v případě absolutní nouze. Dá se proto očekávat, že v létě odejdou.

O formalitu půjde u Mariana, kterému po konci sezony vyprší kontrakt a Real Madrid jistojistě opustí. Ostatně klub se ho již chtěl zbavit minimálně tři přestupová období, hráčova neochota ale vždy případný transfer zabrzdila.

U dalších tří jmen už to nebude tak snadné. Eden Hazard a Álvaro Odriozola mají smlouvu do roku 2024 a Jesus Vallejo pak dokonce až do roku 2025. Dá se předpokládat, že se jich bude chtít Real zbavit, musí ale najít zájemce.

Hráči na hraně

Velké otazníky nalezneme u další trojice fotbalistů Bílého baletu, ač nejsou ve shodné situaci. Smlouva po sezoně vyprší Nachovi a Real by ji rád prodloužil. Jenže odchovanec klubu nyní zvažuje, zda poprvé nevyzkouší jiné angažmá.

U Marca Asensia a Daniho Ceballose není postoj Los Blancos tak jednoznačný. Spekuluje se o tom, že především Asensio už nějakou dobu o novém kontraktu jedná, zda to opravdu skončí podpisem, lze ovšem nyní pouze odhadovat.

Ceballosova situace je oproti Asensiovi náročnější kvůli vyšší konkurenci. Střed zálohy patří už nyní mezi chlouby Realu a navíc to víc a víc vypadá na příchod Judeho Bellinghama. V takovém případě by asi Španěl musel jít o dům dál.

Čekající listina

S několika hráči Real Madrid o prodloužení smlouvy jedná, u některých je dokonce vše domluveno a čeká se pouze na oficiální razítko. Jisté je, že svůj kontrakt končící po sezoně prodlouží kapitán týmu Karim Benzema.

S velkou pravděpodobností ho napodobí „nestárnoucí“ Luka Modrić, pro kterého je roční prodloužení už rutinou.

Naopak jasno zatím není u Toniho Kroose. Jisté je, že Real hodně stojí o prodloužení, sám německý záložník se ale ještě nerozhodl, zda bude ve své fotbalové kariéře pokračovat. Definitivní rozhodnutí by mělo padnout brzy.

Bílý balet si hodlá pojistit také hvězdy nastupující generace v čele s Viníciuse Júniorem. Brazilec má smlouvu do roku 2024, ale nový kontrakt už je podle všeho domluvený. Vinícius se může těšit na výrazné zvýšení mzdy.

Vylepšené smlouvy se nejspíše dočká také stoper Éder Militão, u něj ale nemusí královský klub nikam spěchat. Brazilský obránce má totiž platnou smlouvu až do roku 2025. Půjde tedy spíše o zvýšení mzdy a upevnění pozice.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: Transfermarkt.com

Přidat komentář

Související články

MARCA: Modrić a Lucas Vázquez se dohodli na nových smlouvách s Realem Madrid
Mužstvo

MARCA: Modrić a Lucas Vázquez se dohodli na nových smlouvách s Realem Madrid

Chorvat a Španěl uzavřeli dohodu o setrvání v klubu na další sezonu. Oba budou patřit mezi kapitány prvního týmu. Luka…
Florentino: Představení Mbappého? Nemám tušení… Kdo je Mbappé?
Mužstvo

Florentino: Představení Mbappého? Nemám tušení… Kdo je Mbappé?

Florentino Pérez ve čtvrtek vedl basketbalový tým Realu Madrid při předávání trofeje pro španělského mistra v Madridu. Chiringuito se ve…
EL MUNDO: Finanční správa požaduje pro Ancelottiho vyšší trest. Hrozí mu až pět let
Mužstvo

EL MUNDO: Finanční správa požaduje pro Ancelottiho vyšší trest. Hrozí mu až pět let

Případ údajných daňových podvodů, kterých se měl dopustit Carlo Ancelotti během svého prvního působení v Realu Madrid, se vyvíjí. Zástupci…
Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad

Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad

Přinášíme Vám dvanácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Blížíme se do finále a třetí…