PŘEHLED: Hráči Realu a smlouvy. Kdo odejde v létě a kdo čeká na prodloužení?

  PŘEHLED: Hráči Realu a smlouvy. Kdo odejde v létě a kdo čeká na prodloužení?
  Toni Kroos (zdroj: ralmadrid.com)

  Real Madrid nebude podle všeho aktivní v lednovém přestupovém okně. Naopak od letního období se dají očekávat poměrně značné změny a zásahy do kádru. Pojďme se v našem přehledu podívat, jak tomu (ne)nahrávají aktuální smlouvy.

  Hráči přes palubu

  V současném kádru Bílého baletu najdeme hned čtyři hráče, se kterými evidentně realizační tým nepočítá. Kouč Carlo Ancelotti je totiž na hřiště nasazuje jen v případě absolutní nouze. Dá se proto očekávat, že v létě odejdou.

  O formalitu půjde u Mariana, kterému po konci sezony vyprší kontrakt a Real Madrid jistojistě opustí. Ostatně klub se ho již chtěl zbavit minimálně tři přestupová období, hráčova neochota ale vždy případný transfer zabrzdila.

  U dalších tří jmen už to nebude tak snadné. Eden Hazard a Álvaro Odriozola mají smlouvu do roku 2024 a Jesus Vallejo pak dokonce až do roku 2025. Dá se předpokládat, že se jich bude chtít Real zbavit, musí ale najít zájemce.

  Hráči na hraně

  Velké otazníky nalezneme u další trojice fotbalistů Bílého baletu, ač nejsou ve shodné situaci. Smlouva po sezoně vyprší Nachovi a Real by ji rád prodloužil. Jenže odchovanec klubu nyní zvažuje, zda poprvé nevyzkouší jiné angažmá.

  U Marca Asensia a Daniho Ceballose není postoj Los Blancos tak jednoznačný. Spekuluje se o tom, že především Asensio už nějakou dobu o novém kontraktu jedná, zda to opravdu skončí podpisem, lze ovšem nyní pouze odhadovat.

  Ceballosova situace je oproti Asensiovi náročnější kvůli vyšší konkurenci. Střed zálohy patří už nyní mezi chlouby Realu a navíc to víc a víc vypadá na příchod Judeho Bellinghama. V takovém případě by asi Španěl musel jít o dům dál.

  Čekající listina

  S několika hráči Real Madrid o prodloužení smlouvy jedná, u některých je dokonce vše domluveno a čeká se pouze na oficiální razítko. Jisté je, že svůj kontrakt končící po sezoně prodlouží kapitán týmu Karim Benzema.

  S velkou pravděpodobností ho napodobí „nestárnoucí“ Luka Modrić, pro kterého je roční prodloužení už rutinou.

  Naopak jasno zatím není u Toniho Kroose. Jisté je, že Real hodně stojí o prodloužení, sám německý záložník se ale ještě nerozhodl, zda bude ve své fotbalové kariéře pokračovat. Definitivní rozhodnutí by mělo padnout brzy.

  Bílý balet si hodlá pojistit také hvězdy nastupující generace v čele s Viníciuse Júniorem. Brazilec má smlouvu do roku 2024, ale nový kontrakt už je podle všeho domluvený. Vinícius se může těšit na výrazné zvýšení mzdy.

  Vylepšené smlouvy se nejspíše dočká také stoper Éder Militão, u něj ale nemusí královský klub nikam spěchat. Brazilský obránce má totiž platnou smlouvu až do roku 2025. Půjde tedy spíše o zvýšení mzdy a upevnění pozice.

  Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


  Zdroj: Transfermarkt.com

  Přidat komentář

  Související články

  Ancelotti: Proti Granadě bude chytat Lunin, Bellingham je OK. Co mladíci?
  La Liga

  Ancelotti: Proti Granadě bude chytat Lunin, Bellingham je OK. Co mladíci?

  S formou týmu je spokojen, menší nadšení panuje kolem náročného rozvrhu zápasů. Právě ten stojí dle Carla Ancelottiho za velkým…
  Anketa a názory: Měl by Carlo Ancelotti dostat od Realu nabídku nové smlouvy?
  Exkluzivně

  Anketa a názory: Měl by Carlo Ancelotti dostat od Realu nabídku nové smlouvy?

  Real Madrid prožívá v posledních týdnech i přes mnoho zranění dobré období. Přesto je možné, že současný trenér Carlo Ancelotti…
  Lavička konečně ožila. Po letní očistné kůře jsou náhradníci přínosem pro Real Madrid
  Mužstvo

  Lavička konečně ožila. Po letní očistné kůře jsou náhradníci přínosem pro Real Madrid

  V letošní sezoně se náhradníci konečně podílejí na výsledcích celého týmu. Joselu, Fran García a Brahim Díaz mají úplně jiná…
  Antonio Pintus navštívil NASA. Národní úřad pro letectví a vesmír se zajímal o jeho metody
  Mužstvo

  Antonio Pintus navštívil NASA. Národní úřad pro letectví a vesmír se zajímal o jeho metody

  Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) pozval trenéra fyzické přípravy Realu Madrid do Washingtonu, D.C., aby se seznámil s…