Posila Antonio Rüdiger: Jsem normální chlap. Zvažoval jsem jen Real a Chelsea

Posila Antonio Rüdiger: Jsem normální chlap. Zvažoval jsem jen Real a Chelsea
Antonio Rüdiger (zdroj: instagram.com/toniruediger)

První oficiální posila Realu Madrid před novou sezonou. Antonio Rüdiger podepsal s klubem smlouvu po konci angažmá v Chelsea. Jak přiznal ve velkém rozhovoru pro deník Marca, rozhodoval se pouze těmito dvěma zmíněnými kluby. Vybíráme zajímavosti z interview.

Vzhledem k tomu, že Antoniu Rüdigerovi končila v Chelsea smlouva, nabídek měl na stole mnoho. Mluvilo se například o Bayernu Mnichov nebo klubech ze Serie A. „Upřímně ale mohu říct, že jsem zvažoval pouze dvě nabídky. Tu od Chelsea a Realu Madrid,“ prozrazuje německý fotbalista.

„Když zavolal Real Madrid, bylo to něco neuvěřitelného. Řekl jsem jen WOW. Jsem opravdu hrdý, že budu hrát za Real. Je to pro mě nová kapitola a je to něco velkého, asi největší krok v mé kariéře. Pořád si to ještě dostatečně neuvědomuji, ale až poprvé přiletím do Madridu, bude to něco,“ rozplývá se Rüdiger.

Přímo s trenérem Carlem Ancelottim mluvil obránce až ve chvíli, kdy byl přestup uzavřen. „Pozdravil mě a řekl mi, že jsou všichni v Realu moc rádi, že přijdu. Mám z toho velkou radost. Ancelotti je špičkový trenér a je jasné, že i díky jeho schopnostem Real v minulé sezoně vyhrál ligu i Ligu mistrů,“ tvrdí Němec.

Na hřišti chci být lídrem

Novináře deníku Marca hodně zajímala Rüdigerova povaha na hřišti i mimo něj. „Je pravdou, že je pro mě přirozené být na hřišti lídrem. Myslím, že stoper musí trochu organizovat tým, komunikovat a motivovat. Nejde o něco, co bych hrál, je to mou povahou,“ popisuje posila Bílého baletu.

„Mimo hřiště jsem ale pravým opakem. Nevidím sám sebe jako hvězdu nebo celebritu, jsem normální chlap. Mám štěstí, že mám krásný život, protože jsem hrál za mnoho skvělých klubů. Rád vracím komunitě to, co mi fotbal dal. Rád podporuji například nemocnice. Pro mě je skutečným bohatstvím rodina,“ říká Rüdiger.

Zpět na hřiště. Rüdiger i proti Realu Madrid ukázal, že nejen kvalitně brání, ale umí být nebezpečný pro soupeře před jeho brankou. „Ano, rád si zaútočím (směje se). Tak to je. Jsou místa, kde můžete být nebezpeční a já se snažím dát tolik gólů, kolik můžu. Skoro vždy jsem hrál v týmech, kde jsme drželi míč víc než soupeř a to mě hodně naučilo.“

A co Antonio Rüdiger vzkáže fanoušků při své prezentaci na Bernabéu? „To je pro mě velmi jednoduché. Vím přesně, co řeknu na prezentaci, co řeknu spoluhráčům… a klidně to řeknu i teď vám. Dám srdce do každého zápasu a do každé situace. Mohu slíbit, že odevzdám 100 % každý den,“ uzavírá německý obránce.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: marca.com

5 Komentářů

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
SPORT: Ancelotti chce, aby klub přivedl osvědčeného stopera. Na stole jsou dvě možnosti
Přestupy

SPORT: Ancelotti chce, aby klub přivedl osvědčeného stopera. Na stole jsou dvě možnosti

Na začátku tohoto měsíce Real Madrid utrpěl na přestupovém trhu ránu, když se jeho prioritní cíl Leny Yoro rozhodl podepsat…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
Japonská média: Kubo je krok od Liverpoolu. Real Madrid inkasuje tučnou odměnu
Přestupy

Japonská média: Kubo je krok od Liverpoolu. Real Madrid inkasuje tučnou odměnu

Sponichi Annex uvádí, že křídelníkovi agenti dokončují jeho přestup z Realu Sociedad na Anfield. Královský klub by měl po dokončení…