Plán José Ángela Sáncheze s odchovancem Realu Madrid. Rafa Marín bude součástí prvního týmu

  Plán José Ángela Sáncheze s odchovancem Realu Madrid. Rafa Marín bude součástí prvního týmu
  Rafa Marín (zdroj: facebook.com)

  Střední obránce, kterého Real Madrid připravuje na místo v prvním týmu pro sezonu 2024/25, se postupně vyvíjí na hostování v Deportivu Alavés a ve španělské reprezentaci do 21 let, vedení Bílého Baletu je s jeho postupem spokojeno.

  Existují dva lidé, kteří jsou na zcela odlišných úrovních velmi důležití pro budoucnost Rafy Maríny. Střední obránce je silným kandidátem Josého Ángela Sáncheze, generálního manažera Realu Madrid, který loni v létě udělal vše, co bylo v jeho silách, aby Canterano zůstal v klubu, a očekává se, že bude součástí kádru prvního týmu pro ročník 2024/25.

  Když dojde na posvátno, Rafa se svěří do péče Svatého Benedikta, kterému je velmi oddán. Stoper, narozený v andaluském Guadajozu, městě vzdáleném 50 kilometrů od poustevny, kde je tento světec uctíván, před svými zápasy vždy dodržuje přesně stanovený rituál. Před nasazením chráničů s obrázkem sv. Benedikt na ně položí papír s modlitbou a medailon několikrát políbí.

  Toto duchovní spojení demonstruje i v jiných oblastech (má také několik náboženských tetování). Provází ho od začátku kariéry, v níž hraje důležitou roli José Ángel Sánchez. Madridský generální ředitel převzal přímou odpovědnost za odblokování situace Marína, lídra Castilly v sezoně 2022/23, který se nacházel ve složité smluvní situaci. Do předsezónního kempu Los Blancos v Los Angeles povolal obráncovy agenty, aby dilema vyřešili tváří v tvář a položili základy hráčovy budoucnosti na Santiago Bernabéu.

  Jasný plán

  Skončilo to podáním ruky, ze kterého se vyklubal plán – prodloužení stávající smlouvy místo prodeje do Betisu nebo Villarrealu, hostování v sezoně 2023/24 do klubu, kde se bude moci Canterano rozvíjet (padlo rozhodnutí vybrat Deportivo Alavés) a prohlášení Realu, že Rafa bude mít své místo v kádru prvního týmu pro sezonu 2024/25. Klub je potěšen pokrokem mladého obránce a minimálně několik lidí ve Valdebebas si na něj vzpomnělo po vážném zranění Édera Militãa a zranění Davida Alaby.

  Vedení Los Blancos je potěšeno tím, co vidí, a Andalusan plní svou část plánu. V barvách Alavésu (636 minut v 11 zápasech) a Španělska U-21 už nastřádal přes 1000 minut, kde s každým dalším tréninkovým kempem jeho postavení defenzivní opory v týmu Santi Denia jen posiluje.

  V týmu z Vitorie sbírá zkušenosti v soubojích, které ho stojí nějaké to zdraví a modřiny na těle. Byl v základní jedenáctce a bojoval s Robertem Lewandowskim při porážce 1:2 proti Barceloně na hřišti Montjuïc v poslední sérii zápasů před reprezentační přestávkou.

  Jeho účast ve španělském mládežnickém týmu vede ke splnění velmi osobního cíle, kterým je účast na olympijských hrách v Paříži, a je téměř bezchybná. Šest utkání, všechna v základní jedenáctce, a z toho pět čistých kont udržených La Rojitou s Marínem jako šéfem obrany.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: as.com

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…