Paulo Iago začíná pochybovat o své budoucnosti v Realu Madrid. Evropští giganti jsou ve střehu

  Paulo Iago začíná pochybovat o své budoucnosti v Realu Madrid. Evropští giganti jsou ve střehu
  Paulo Iago Álvarez Morón (zdroj: instagram)

  Talentovanému záložníkovi končí smlouva v roce 2025 a šestnáctiletého hráče sleduje několik evropských gigantů. Rozhodne se Paulo opustit Valdebebas?

  Již dříve jsme vás v článku informovali o velkém talentu mladého odchovance a pozorní pozorovatelé La Fábrica nepochybují: Paulo Iago je jedním z největších klenotů akademie Realu Madrid, kam přišel jako malý chlapec a kde projevil jako nejvýraznější fotbalista své generace postupně až do Juvenilu A. Loni v létě se rozhodl prodloužit smlouvu pouze do roku 2025 a jeho situace se v posledních měsících změnila.

  Nejistá budoucnost

  Ačkoli mu v klubových kancelářích říkali (a stále říkají), že bude budoucností Bílého baletu, fotbalista ani jeho okolí si nejsou jisti, zda se tento slib naplní. Z posledních šesti zápasů odehrál Paulo pouze dva a vzhledem k této situaci se již nezdá nemožné, že by si hráč zastupovaný Jorgem Mendesem mohl zvolit budoucnost mimo Real, který je jeho domovem od sedmi let. Tým klubových skautů ho objevil, když hrál za skromný ADPI Rivas.

  Několik evropských gigantů, kteří se o jeho situaci zajímali již před necelým rokem, má opět zájem o přivedení mladičké hvězdy Realu Madrid. Ačkoli by měl Iago teoreticky podepsat smlouvu s Castillou v červnu na sezonu 2024/25, je třeba připomenout, že loni v létě se on i jeho nejbližší rozhodli prodloužit smlouvu do roku 2025 (a nikoli do roku 2026, což je maximum, které zákon u nezletilých hráčů povoluje), protože chtěli zjistit, zda je důvěra klubu v něj tak silná a pevná, jak jim bylo řečeno.

  Trenéři o Paulo Iagovi od začátku hovořili jako o budoucí hvězdě, o čemž svědčí jeho minulé sezony (tu poslední zakončil s 12 góly a 11 asistencemi ve 20 zápasech za tým Juvenil B) a jeho výkony v barvách španělské reprezentace.

  Úspěch v reprezentaci

  Přestože na nedávném mistrovství světa hráčů do 17 let nebyl ve své nejlepší fyzické kondici, ukázal v play-off fázi několik záblesků obrovského talentu a poté vynikl v lednových přátelských zápasech proti Itálii.

  Hráč z Luga má čich na finální přihrávku, přehled o hře, razanci a driblink. Nejvíce se prosazuje ve středu pole, ale v Juvenilu A hrál také na pravém křídle, přičemž má schopnost proniknout do středu a udeřit z dálky.

  Záložník Realu se nyní soustředí na reprezentaci U-17, která se brzy zúčastní mezinárodního turnaje v Algarve, jehož soupeři budou Německo, Portugalsko a Nizozemsko. První zápas se odehraje tuto sobotu proti Německu.

  Od chvíle, kdy se Hernán Pérez ujal role národního trenéra, je šestnáctiletý mladík i nadále klíčovou součástí týmu, v němž působí další čtyři mladí hráči Los Blancos: Álvaro González, Joan Martínez, Jesús Fortea a Diego Aguado. Žádný z nich nebude k dispozici pro sobotní zápas proti San Sebastiánu de los Reyes.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: relevo.com

  Přidat komentář

  Související články

  Talentovaný Peter González má namířeno do Valencie. Klub získá i opci na přestup
  Přestupy

  Talentovaný Peter González má namířeno do Valencie. Klub získá i opci na přestup

  Rýsuje se první přestupová aktivita Realu Madrid v lednovém období. Nepůjde nicméně o hráče prvního týmu, nýbrž o jedenadvacetiletého Petera…
  Arbeloa ztrácí svou pozici. Juvenil A vypadl z Copa del Rey a v lize se mu nedaří
  Castilla a junioři

  Arbeloa ztrácí svou pozici. Juvenil A vypadl z Copa del Rey a v lize se mu nedaří

  Špatné výkony Juvenilu, který vypadl v osmi finále Královského poháru, negativně ovlivňují image trenéra, o němž se po loňských triumfech…
  Další nepříjemnost pro Real Madrid. Zranění hlásí mladý stoper Carrillo
  Mužstvo

  Další nepříjemnost pro Real Madrid. Zranění hlásí mladý stoper Carrillo

  Zranění stoperů nekončí. Tentokrát sice nevypadl obránce kádru áčka, nicméně i ztráta mladého Álvara Carrilla je pro trenéra Carla Ancelottiho…
  VIDEO: Nico Paz zazářil i za Castillu! Krásným gólem pomohl k výhře
  Mužstvo

  VIDEO: Nico Paz zazářil i za Castillu! Krásným gólem pomohl k výhře

  Má za sebou nabitý týden, na který bude jistě velmi rád vzpomínat. Ofenzivní záložník Realu Madrid Nico Paz nejprve zaznamenal…