Oficiálně: Vinícius prodloužil s Realem Madrid smlouvu do roku 2032
Real Madrid oficiálně potvrdil prodloužení smlouvy s útočníkem Viníciusem Júniorem. K dohodě došlo po včerejším jednání mezi oběma stranami. Brazilský reprezentant je spokojený s úsilím, které klub při vyjednávání vyvinul. Real Madrid navýšil svou nabídku jako projev důvěry ve hráče. Nový kontrakt bude dlouhodobý a Viníciuse v klubu udrží až do roku 2032.
Den Yana Diomandeho (a Rodriho) se částečně stal také dnem Viníciuse. Současně s oficiálním potvrzením nejdražšího přestupu v historii Realu Madrid byly totiž dotaženy i poslední detaily nové smlouvy Viníciuse Júniora. Rozhodující posun nastal při včerejším jednání, po němž odcházely všechny strany spokojené – podařilo se jim konečně najít společnou řeč. Real Madrid navýšil svou nabídku, přestože nedosáhla původních finančních požadavků brazilského útočníka, a zároveň požádal o rychlou odpověď. Ta na sebe nenechala dlouho čekat. Prodloužení smlouvy je nyní oficiální a Vinícius bude s klubem spojen až do roku 2032. Prakticky tak může strávit celou kariéru v bílém dresu.
Nová smlouva je navíc pravým opakem té předchozí. V roce 2023 se Vinícius společně se svým agentem Fredericem Penou z agentury Roc Nation – která zastupuje také Yana Diomandeho – rozhodl pouze pro krátké prodloužení do roku 2027. Cílem bylo ponechat si prostor pro další jednání a zohlednit sportovní i finanční růst hráče. Jak se ale blížil konec této smlouvy, jednání o nové dohodě se dlouhou dobu neposouvala a obě strany nedokázaly najít společný kompromis.
To se změnilo až nyní. Přestože Real Madrid nepřistoupil na částky, které Vinícius požadoval na začátku jednání (původně usiloval o plat 30 milionů eur čistého ročně, i když už během loňského léta své požadavky výrazně snížil), brazilský reprezentant uznal, že klub udělal významný ústupek a finančně ho zařadil na úroveň odpovídající jeho postavení. Na požadovaných 30 milionů eur sice nedosáhne, podle informací rádia Cadena SER se však jeho čistý roční příjem bude pohybovat okolo 24 milionů eur.
Tímto se uzavírá jedna z největších přestupových ság, která provázela poslední sezonu a půl Realu Madrid. Klub po celou dobu dával jasně najevo, že chce pokračovat ve spolupráci s Viníciusem, stejně jako samotný hráč opakovaně zdůrazňoval, že si přeje zůstat v „nejlepším klubu na světě“. Přání obou stran však našla společnou řeč u jednacího stolu až nyní.
Faktor Arsenal
Výrazný posun v jednáních přišel ve chvíli, kdy se do hry vážně vložil Arsenal. Londýnský klub projevil o Viníciuse mimořádný zájem a podle informací ze zákulisí už v kabině Gunners panovalo přesvědčení, že je jeho příchod velmi reálný.
Arsenal byl připraven nabídnout Brazilci plat blížící se 30 milionům eur čistého za sezonu a zároveň neváhal investovat přibližně 150 milionů eur do samotného přestupu. Real Madrid přitom od začátku nehodlal svého útočníka pustit za nižší částku. Do snahy o získání Viníciuse se osobně zapojil i trenér Mikel Arteta a v severním Londýně panoval značný optimismus.
Stejnou atmosféru optimismu ale po včerejším jednání zažívali také v Madridu. Schůzka, která měla přinést definitivní průlom, nakonec skutečně vyústila v dohodu o nové smlouvě. Vinícius tak bude hráčem Realu Madrid až do roku 2032.
Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.
Zdroj: AS, realmadrid.com
16 Komentářů
Neviem prečo by ma teraz potešila iná správa, však Rodri
Fú, až do 2032? Ale to je zase dobrá správa. Ak sa nespamätá, tak ho môžeme za rok-dva-tri-štyri speňažiť za veľké peniaze.
Bodaj by dospel a takéto niečo by nebolo nutné. Bohužiaľ som v tomto ohľade skeptický.
Nevim jestli se mám smát nebo brečet, každopádně fans Arsenalu musel spadnout obrovskej kámen ze srdce. To jenom u nás si budem vydržovat takovýho hráče, Pereze radši komentovat nebudu, ten už úplně přišel o rozum. Jedna z podmínek byla nepodepsat Rodriho?
Aj to ma napadlo, Vini môže vymazúvať fotky zo sociálnej sieti, povaha sa nezmení
:rofl: Ano, byla to podmínka. Mimo to Florentino musel slíbit peníze na výzkum ploché země a octovaná kolem Bernabéu…
Jdu blejt :face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting:
počkaj na mňa:joy:
Nadej vzdy raz zhasne, vedel som, ze to tak asi dopadne, ale sklamanie je aj tak velke. Obhliadka delfinov a divokych zenskych moze pokracovat. Skoda, cirkus Madrid pojde bomby a s Mouom fakt o zabavu nebude nudza. Hlavne to musim brat pre moje psychicke zdravie s co najvacsim humorom.
Jsem hooodně zvědav co za ty prachy předvede
Spíš jsem zvědavý, komu dřív rupnou nervy. Jestli Mouovi a nebo Vinimu.
nevadi mi ze podepsal je to furt nas vinicius ale uprimne bych byl radsi kdyby odesel protoze by se v utoku udelalo extremne moc mista na to jak to hrat. aktualne vini mbappe neslezou z travy to je jasne takze zbyva jenom 1 volne misto a to je na prave strane protoze vini s mbappem se cpou oba na LK takze stred byva volny kde nejspis bude zaskakovat belli. kdyby vini odesel real by to mohl hrat klidne LK dio/rodrygo/endrick/mbappe – HÚ mbappe/espi/na falesnou devitku klidne bellingham – PK dio/rodrygo/endric/guler/dumfs.
ale ne vinicusek nas podepsal takze to budeme hrat LK vini. HÚ mbappe. PK dio/rodrygo/endrick/guler/dumfs. nevim ted jeste jsme prisli o rodriho protoze vincius si dal do smlouvy koho nepodepisovat. jako muj aktualne idealni utok kdyby odesel vini by byl RK mbappe falesna devitka belli a RK dio/rodrygo/endrick tak jak se to hralo za ancelottiho v 23/24 kdyz se hral utok vini belli rodrygo
El capitano:joy:
Doufám, že jen to ne. Člověk bez respektu kabiny by neměl dělat kapitána.
co dufas? on je v nasej hierarchii 2.kapitan za fedem a to sa nezmeni. srdciar :face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting:
Jako fanoušek Realu a Arsenalu jsem se těšil, že ten prznitel kabiny půjde do SA.
Ale podepsat „Balotelliho“ do 2032? S tím borcem v kabině nikdo nemluví.
Doufám, že po příští sezóně ta SA už vyjde za krásné peníze.
Hele, frustrace je velká, ale bylo by dobré si nevymýšlet nebo nelhat. O Vinim se už několik spoluhráčů z Realu i repre vyjádřilo velmi kladně, zastali se ho a někteří s ním tráví volný čas. Facinuje mě, když lidi začnou ztrácet rozum a vymýšlet si o někom, koho nesnáší – nic ve zlém.