OFICIÁLNĚ: Real Madrid udělil Valverdemu a Tchouaménimu pokutu ve výši 500 000 eur
Klub uzavřel disciplinární řízení se svými hráči a zveřejnil oficiální stanovisko k uděleným trestům.
„Real Madrid oznamuje, že v souvislosti s událostmi, které včera vedly k zahájení disciplinárního řízení proti našim hráčům Federicu Valverdemu a Aurélienu Tchouaménimu, se oba dnes dostavili k disciplinárnímu komisaři pověřenému vedením případu.“
„Během uvedeného slyšení hráči vyjádřili plnou lítost nad vzniklou situací a vzájemně se omluvili.“
„Zároveň předali omluvu klubu, spoluhráčům, realizačnímu týmu i fanouškům. Oba se plně podřídili rozhodnutí Realu Madrid a deklarovali připravenost přijmout jakýkoli trest, který klub uzná za vhodný.
„S ohledem na uvedené okolnosti se Real Madrid rozhodl uložit každému z hráčů finanční pokutu ve výši pěti set tisíc eur, čímž jsou interní disciplinární postupy uzavřeny,“ uvedl klub na svých oficiálních stránkách.
Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.
Zdroj: realmadrid.com
12 Komentářů
Nebola som sa vyhadzov ani jedného ale tento trest je smiešny. Tu malo vedenie ukázať, že už naozaj stačilo a dať poriadny trest, ktorý by bol varovaním do budúcna pre všetkých. Zaplatenú pokutu 500 000 € ani nepocítia.
Tohle podle mě není o penězích, ale o charakteru a ten se jen tak lehce nepředělá.
smiesny trest ako ked daju mne pokutu 50€ ,pri ich platoch ked na konto im pribudaju kazde mesiace miliony je to smiesne .. Tam mala byt pokuta a aj vyradenie z muzstva minimal do konca roka ,odrezanie od skupiny nech to pocitia
Myslím si, že to někdo odnese tím způsobem, že v létě bude čistka. A podle mě Tučamendi odejde, ale uvidíme.
Mam pocit, ze Fede je medzi fanusikmi ovela oblubenejsi a tak vsetci vyhadUju Tchoua. ale podla vaetkym informacii stoji za konfliktom prave Fede a ak by niekto mal odist, tak jednoznacne on. To co predviedol nie je hodne kapitana (pre mna nim nikdy nemal byt pretoze na to nema povahu, ale to uz je ina vec). Navyse, Tchou ma o dost lepsiu sezonu a je to zaklad celej nasej zalohy. Pre mna idealne nahradil Casemira, ale Kroosa ani Modrica sme nenahradili. Fede je dric, odbeha toho vela, dokaze zastupit naninych poziciach, ale nevnimam ho ako nedotknutelneho hraca. A hoci patril medzi mojich najoblubenejsich hracov, tento rok ma velmi sklamal. Najprv staznosti a pricinenie sa o vyhadzov Xabiho, teraz toto. Nevrha to nanho vobec dobre svetlo a uz neviem co si mam o nom mysliest.
Mám to úplně stejně, vloni jsem si v Madridu kupoval jeho dres, ale jeho chování v téhle sezoně je obrovské zklamání. Když k tomu ještě připočteme zkrat v Lisabonu, má toho letos až až.
Som na tom presne rovnako. Mam Fedeho radsej, paci sa mi jeho zanietenost, ale ak sa na to pozrieme bez emocii, ak sa bude cistit, Fede si to zasluzi viac. A to nie len kvoli spravaniu s kt. mal uz problemy viac krat, ale za mna to nie je idealny typ zaloznika pre RM (s kaviatom, ze Jose by ho vedel vyuzit lepsie). Ak by nemal problem s bekom, za mna by tam bol jasna 1, no evidentne sa nedokaze uplne podriadit potrebam klubu v com sklamal aj mna.
Jakože za mě je to taky málo, rozhodně ta částka měla být vyšší, ale pokud si dobře pamatuji mají Fede s Tchouamenim něco mezi 10-15 miliony € ročně,takže je to třeba půlka měsíčního platu, jestli teda bereš 100€ měsíčně, tak je mi tě dost líto :grinning:
ak to bolo na mna tych 100€ tak som nikde nepovedal ze beriem 100€ ale ze by som sa na 50€ pokute zasmial a mavol rukou,ze by to neriesilo nic kedze to cloveku nejak neublizi tak ako im tych 500tis 😉
Nepochopil jsi pointu:slight_smile: 500 000 € je cca půlka jejich měsíčního platu, proto jsem naraážel jestli je 50€ půlka tvého měsíčního platu :grinning: Ale nech to bejt :slight_smile:
2 tyzdnovy plat za taketo vazne porusenie pravidiel, valverde prakticky 2 tyzdne nepouzitelny na PN… to je ani neviem ci vtip alebo uplna groteska. dal by som obidvom pokutu aspon 2-mesacny plat a taku podmienku, ze niektory z nich pride o 2 minuty neskoro na trening tak dostane taku kefu ze sa pos*re. za medzinarodnu hanbu prvej triedy 2tyzdnovy plat… 🙂
Pokuta ma vyriesit problem,ktory je obrovsky.V lete musi odist par hracov aby ti ostatni pochopili,ze klub je viac ako jednotlivec.Inak tam poriadok nenastane