OFICIÁLNĚ: BMW novým sponzorem Realu Madrid. Klub vydělá více peněz

OFICIÁLNĚ: BMW novým sponzorem Realu Madrid. Klub vydělá více peněz
Real Madrid a BMW (zdroj: realmadrid.com)

Real Madrid na svých stránkách oficiálně představil nového sponzora klubu. Koncern z Mnichova nabídl Los Blancos lepší finanční podmínky než dosavadní sponzor klubu Audi. Na základě dohody s BMW klub vydělá více peněz.

Včera se stalo skutečností to, o čem již několik dní psala španělská média. Real Madrid oficiálně potvrdil spolupráci s BMW. Německý koncern se sídlem v Mnichově nahrazuje Audi, které Bílý balet sponzoroval posledních osmnáct let.

Hlavním pilířem spolupráce mezi BMW a Real je podpora inovativních projektů s pozitivním dopadem na životní prostředí a společnost, ale také podpora iniciativ v oblasti budoucí mobility, udržitelného rozvoje a diverzity.

Jen elektricky

Spolupráce mezi sportovním klubem a automobilovým koncernem je vždy spojena s fanoušky, kteří sledují, jaká auta hráči dostávají. Fanoušci dbají na preference hráčů, kteří si v posledních letech vybírají velká SUV.

Jestliže v případě Audi byla možnost volby elektrického modelu možností, nyní to bude možnost jediná, kvůli které si bude možno zvolit jen z modelů iX1, iX3, i4, i7 nebo iX.

Jednou z hlavních výhod, které BMW v nové dohodě nalezne, je očekávaný úspěch nového stadionu, od kterého Real Madrid očekává zvýšení svého ročního obratu o přibližně 300 milionů eur tím, že bude Santiago Bernabéu využívano pro více akcí v průběhu roku. Na těchto akcích, ale také při zápasech Los BLancos v La Lize nebo Lize mistrů se má zobrazovat podoba BMW.

Klub však může počítat nejen s vozy, které dostanou fotbalisté, basketbalisté a tréninkové štáby. Tento typ smlouvy má také přímé finanční výhody.

V posledních letech platí Audi Realu 5 ​​milionů eur ročně. BMW zase nabídlo vedení klubu více, což mohl být také hlavní důvod pro změnu sponzora. Bavorský koncern má ročně převádět na účet Los Blancos zhruba 7-7,5 milionu eur, informuje specialista na sportovní marketing Łukasz Bączek, který je na seznamu 50 influencerů obchodního a sportovního portálu Sportico.

Smlouva s BMW je třetí největší sponzorskou smlouvou, kterou Real Madrid vlastní. Bílý balet dostane více peněz pouze od Adidas a Emirates. Německá společnost vyrábějící obuv a sportovní oblečení platí Los Blancos 110 milionů eur ročně.

V roce 2017 aerolinky z Dubaje podepsaly s klubem smlouvu, podle níž měly za pět sezón zaplatit celkem 261,5 milionu eur.

Jak dlouho spolupráce potrvá, Real Madrid ani BMW neprozradily, takové smlouvy se ale většinou uzavírají na dobu 3 až 5 let.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: Realmadrid.com

Přidat komentář

Související články

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…
Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče
Mužstvo

Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče

Jude Bellingham se za velice krátkou dobu stal jedním z lídrů Realu Madrid. Svými výkony ve druhé polovině roku 2023 překvapil…
COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce
Mužstvo

COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce

Carlo Ancelotti chce otestovat Édera Militaa od první minuty v sobotním utkání proti Mallorce. Uvažuje totiž, že by Brazilce, který se…