OFICIÁLNĚ: BMW novým sponzorem Realu Madrid. Klub vydělá více peněz

OFICIÁLNĚ: BMW novým sponzorem Realu Madrid. Klub vydělá více peněz
Real Madrid a BMW (zdroj: realmadrid.com)

Real Madrid na svých stránkách oficiálně představil nového sponzora klubu. Koncern z Mnichova nabídl Los Blancos lepší finanční podmínky než dosavadní sponzor klubu Audi. Na základě dohody s BMW klub vydělá více peněz.

Včera se stalo skutečností to, o čem již několik dní psala španělská média. Real Madrid oficiálně potvrdil spolupráci s BMW. Německý koncern se sídlem v Mnichově nahrazuje Audi, které Bílý balet sponzoroval posledních osmnáct let.

Hlavním pilířem spolupráce mezi BMW a Real je podpora inovativních projektů s pozitivním dopadem na životní prostředí a společnost, ale také podpora iniciativ v oblasti budoucí mobility, udržitelného rozvoje a diverzity.

Jen elektricky

Spolupráce mezi sportovním klubem a automobilovým koncernem je vždy spojena s fanoušky, kteří sledují, jaká auta hráči dostávají. Fanoušci dbají na preference hráčů, kteří si v posledních letech vybírají velká SUV.

Jestliže v případě Audi byla možnost volby elektrického modelu možností, nyní to bude možnost jediná, kvůli které si bude možno zvolit jen z modelů iX1, iX3, i4, i7 nebo iX.

Jednou z hlavních výhod, které BMW v nové dohodě nalezne, je očekávaný úspěch nového stadionu, od kterého Real Madrid očekává zvýšení svého ročního obratu o přibližně 300 milionů eur tím, že bude Santiago Bernabéu využívano pro více akcí v průběhu roku. Na těchto akcích, ale také při zápasech Los BLancos v La Lize nebo Lize mistrů se má zobrazovat podoba BMW.

Klub však může počítat nejen s vozy, které dostanou fotbalisté, basketbalisté a tréninkové štáby. Tento typ smlouvy má také přímé finanční výhody.

V posledních letech platí Audi Realu 5 ​​milionů eur ročně. BMW zase nabídlo vedení klubu více, což mohl být také hlavní důvod pro změnu sponzora. Bavorský koncern má ročně převádět na účet Los Blancos zhruba 7-7,5 milionu eur, informuje specialista na sportovní marketing Łukasz Bączek, který je na seznamu 50 influencerů obchodního a sportovního portálu Sportico.

Smlouva s BMW je třetí největší sponzorskou smlouvou, kterou Real Madrid vlastní. Bílý balet dostane více peněz pouze od Adidas a Emirates. Německá společnost vyrábějící obuv a sportovní oblečení platí Los Blancos 110 milionů eur ročně.

V roce 2017 aerolinky z Dubaje podepsaly s klubem smlouvu, podle níž měly za pět sezón zaplatit celkem 261,5 milionu eur.

Jak dlouho spolupráce potrvá, Real Madrid ani BMW neprozradily, takové smlouvy se ale většinou uzavírají na dobu 3 až 5 let.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: Realmadrid.com

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…