OFICIÁLNĚ: Aurélien Tchouameni má diagnostikovánu neúplnou stresovou zlomeninu levé nohy

OFICIÁLNĚ: Aurélien Tchouameni má diagnostikovánu neúplnou stresovou zlomeninu levé nohy
Aurélien Tchouaméni proti Barceloně (zdroj: realmadrid.com)

Po testech, které u hráče Auréliena Tchouameniho provedla lékařská služba Realu Madrid, byla diagnostikována neúplná stresová zlomenina v druhém metatarzu levé nohy. Čeká se na vývoj. Tak zní oficiální vyjádření klubu.

O Judu Bellinghamovi se mluví, jako středobodu Realu Madrid. Přesto je tu další mladík, který týden co týden chrlí pro Los Blancos velkolepá představení – Aurelien Tchouameni.

Jediná prohra týmu v sezoně přišla v zápase, kdy Francouz odpočíval, a to jen zdůrazňuje jeho důležitost pod Carlem Ancelottim.

Velký průšvih

Tchouameni byl naposledy viděn v akci v sobotním El Clásiku, kde předvedl skvělé vystoupení ve středu zálohy Realu Madrid. V zápase odehrál 90 minut, během kterých dohlížel na devět klíčových obranných akcí.

Zatímco zápas dokončil bez jakéhokoli nepohodlí, hráč v noci utrpěl stresovou zlomeninu druhého metatarzu levé nohy.

Diagnostika potvrdila totéž a podle Fabrizia Romana se očekává, že hráč vynechá šest až osm týdnů akce. Pravděpodobně se vrátí až v lednu, a to je velká rána pro Ancelottiho plány.

Málo možností, jak ho nahradit

Real Madrid ještě neprohrál zápas s mladým Francouzem v základní sestavě. Netřeba dodávat, že jak ho nahradit se snadněji řekne, než udělá.

Eduardo Camavinga pravděpodobně v nadcházejících zápasech zaujme místo svého krajana v defenzivním středu pole. Koneckonců dominoval ve středu zálohy a hrál jako pivot v zápase Realu Madrid proti SC Braga uprostřed týdne.

Další možností, kterou má Ancelotti k dispozici, je Toni Kroos. Němec dlouho odolával přechod k defenzivnější roli, ale protože ho věk dohání, je v této pozici solidní náhradou.

S ohledem na Kroosovu formu v této sezoně by však bylo překvapením, kdyby se trenér rozhodl využít jeho na uvolněné místo Tchouameniho. Přesto nelze nic vyloučit.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

4 Komentářů

 • Avatar

  Kroos nedává moc smysl, on není štít. Cama za mě jasná volba a nebo může zaskočit Alaba. To je můj názor :slight_smile:

  1
  0
 • Avatar

  Co to je stresová zlomenina, nepíšou o tom někde víc? Zní to neskutečně, že hráč je v pohodě a zraní se v noci.

  Když se zranil Asensio tuším ve sprše, tak jsme z toho měli srandu, ale tohle je nový level. Možná se mu zdálo, že hraje další EC a tentokrát šli hráči Farsy po něm a ne po Judovi nebo Vinim. :grinning:

  Chybět nám ale bude hodně. Ani Cama ani Kroos nejsou ideální náhrady a dynamika Camy nám bude chybět dopředu, když bude stažený na DM. Ale snad to zvládne. Doufejme, že nalevo dostane šanci Fran.

  0
  1
 • Avatar

  tak se můžeme těšit zase s Kroosem na 6tce bomba … :rofl::ok_hand:

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?
Mužstvo

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?

Po vypadnutí Erlinga Haalanda z Ligy mistrů se skupina potenciálních favoritů na zisk Zlatého míče pro sezónu zužuje. V současné době je…
MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid
Mužstvo

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid

Nacho je skutečnou legendou Realu Madrid. Od jeho debutu v prvním týmu uplynulo už 13 let a v minulé sezóně to vypadalo,…
Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…