Odborníci na standardní situace. Nová zbraň Realu Madrid přichází z Valdebebas

Odborníci na standardní situace. Nová zbraň Realu Madrid přichází z Valdebebas

Hráči Bílého baletu jsou jediným týmem v pěti nejsilnějších ligách v Evropě, který v této sezoně ještě neobdrželi jediný gól ze standardních situací. To vše díky speciálnímu plánu připravenému a denně trénovanému ve Valdebebas.

Real Madrid v této sezoně objevil ve standardních situacích skutečnou zlatou žílu. Carlo Ancelotti předal tuto záležitost svému synovi Davidemu, aby mohl co nejlépe využít jeho taktických znalostí: „Pasáže se standardními situacemi připravuje můj kádr,“ přiznal Ital.

A je to právě asistent 64letého trenéra, kdo je zodpovědný za přípravu strategie rozehrávání akcí, díky nimž tým získal devět bodů z posledních dvanácti.

Tajná zbraň

Standardní situace jsou tajnou zbraní Los Blancos, protože Davide Ancelotti a Francesco Mauri dokázali vybičovat tým k tomu, co už bylo známo uvnitř klubu, který si uvědomuje, že tým má v tomto typu akcí výhodu ze dvou důvodů.

Kvality svých střelců a schopnosti hrát ve vzduchu. Nicméně i přes celkově výborné výsledky na různých úrovních nemá Real Madrid v této konkrétní oblasti konkurenci v žádné z pěti nejsilnějších evropských lig.

Jediní svého druhu

Jejich odhodlání ve vzduchu se odráží nejen v tom, že jsou v tomto ohledu nejlepším týmem ve Španělsku v útoku, ale také v obraně, protože ještě nedostali gól ze standardní situace.

To o sobě nemůže říct žádný jiný tým z pěti největších lig. Blízko k tomu má pouze Juventus, který ztratil jeden gól z rohového kopu. Jen v La Lize si soupeři Los Blancos vytvořili 58 příležitostí ze standardních situací (přímé nebo nepřímé volné kopy a rohové kopy) a žádnému z nich se díky nim nepodařilo umístit míč do sítě.

Girona, současný lídr, dostal 6 gólů ze standardních situací při 65 pokusech soupeřů. Barcelona naopak dostala 3 góly z 53 pokusů svých soupeřů.

V obraně prokázali Carlettovi svěřenci obrovskou sílu a pozoruhodnou pevnost, která se u nich dříve objevovala jen zřídka. To podtrhuje a staví na piedestal skvělou práci, kterou ve Valdebebasu již nějakou dobu odvádějí.

Důsledná analýza

Protože v dnešním fotbale nestačí připravovat a trénovat hru standardních situací, ale je důležité dát hráčům všechny možné nástroje, aby se mohli chovat tak či onak v závislosti na vlastnostech soupeře. „Pracovní tým“, jak je nazval sám Ancelotti, který má na starosti standardní situace, je zodpovědný za analýzu soupeře, aby našel jeho silné a slabé stránky při volných a rohových kopech, a to jak v defenzivě, tak v ofenzivě.

Díky tomu Real vypracoval plán, který mu umožňuje kralovat ve vzduchu v La Lize a nahánět strach ostatním týmům v pěti nejsilnějších evropských ligách. Efektivní hra při bránění standardních situací pomáhá předvídat pohyb soupeře a minimalizovat tak riziko ztráty míče.

To vše se trénuje na speciálních taktických trénincích, které se konají na hřištích ve Valdebebas a na nichž se simulují situace, v nichž se hráči Los Blancos střetávají se soupeři.

V tomto ohledu hrají důležitou roli také videotréninky, které jsou důležité zejména pro opory týmu ve vzduchu, jako jsou Antonio Rüdiger, Nacho, Aurélien Tchouaméni a Joselu.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

AS: Dva muži a jeden osud. Nerozhodný Lunin a čekající Kepa
Mužstvo

AS: Dva muži a jeden osud. Nerozhodný Lunin a čekající Kepa

Zatímco Lunin váhá, Kepa odmítá „velkou nabídku“ z Arábie a čeká. Andriy na obnovení nereaguje, ani neoznamuje, že odchází. A…
Sezóna zahájena! Dostupní hráči se podrobili lékařským prohlídkám
Mužstvo

Sezóna zahájena! Dostupní hráči se podrobili lékařským prohlídkám

Hráči Los Blancos, kteří jsou k dispozici, zahájili přípravu na sezónu vyšetřeními ve spolupracující klubové nemocnici. První trénink je naplánován…
Začátek velké výzvy. Real zahájil přípravu na sezónu, v níž bojuje o sedm trofejí
Mužstvo

Začátek velké výzvy. Real zahájil přípravu na sezónu, v níž bojuje o sedm trofejí

Real Madrid dnes zahajuje předsezónní přípravu, v níž bude bojovat o sedm titulů. Před Carlem Ancelottim a jeho hráči je…
EURO a Copa América již Real Madrid „nezajímají“. Talenty bude lovit na olympiádě
Mužstvo

EURO a Copa América již Real Madrid „nezajímají“. Talenty bude lovit na olympiádě

Özil, Khedira, James Rodríguez. Všichni si pamatují na léta, kdy je jejich výkony v národním týmu (Německo, Kolumbie) přiměly ke…