Odborníci na standardní situace. Nová zbraň Realu Madrid přichází z Valdebebas

  Odborníci na standardní situace. Nová zbraň Realu Madrid přichází z Valdebebas

  Hráči Bílého baletu jsou jediným týmem v pěti nejsilnějších ligách v Evropě, který v této sezoně ještě neobdrželi jediný gól ze standardních situací. To vše díky speciálnímu plánu připravenému a denně trénovanému ve Valdebebas.

  Real Madrid v této sezoně objevil ve standardních situacích skutečnou zlatou žílu. Carlo Ancelotti předal tuto záležitost svému synovi Davidemu, aby mohl co nejlépe využít jeho taktických znalostí: „Pasáže se standardními situacemi připravuje můj kádr,“ přiznal Ital.

  A je to právě asistent 64letého trenéra, kdo je zodpovědný za přípravu strategie rozehrávání akcí, díky nimž tým získal devět bodů z posledních dvanácti.

  Tajná zbraň

  Standardní situace jsou tajnou zbraní Los Blancos, protože Davide Ancelotti a Francesco Mauri dokázali vybičovat tým k tomu, co už bylo známo uvnitř klubu, který si uvědomuje, že tým má v tomto typu akcí výhodu ze dvou důvodů.

  Kvality svých střelců a schopnosti hrát ve vzduchu. Nicméně i přes celkově výborné výsledky na různých úrovních nemá Real Madrid v této konkrétní oblasti konkurenci v žádné z pěti nejsilnějších evropských lig.

  Jediní svého druhu

  Jejich odhodlání ve vzduchu se odráží nejen v tom, že jsou v tomto ohledu nejlepším týmem ve Španělsku v útoku, ale také v obraně, protože ještě nedostali gól ze standardní situace.

  To o sobě nemůže říct žádný jiný tým z pěti největších lig. Blízko k tomu má pouze Juventus, který ztratil jeden gól z rohového kopu. Jen v La Lize si soupeři Los Blancos vytvořili 58 příležitostí ze standardních situací (přímé nebo nepřímé volné kopy a rohové kopy) a žádnému z nich se díky nim nepodařilo umístit míč do sítě.

  Girona, současný lídr, dostal 6 gólů ze standardních situací při 65 pokusech soupeřů. Barcelona naopak dostala 3 góly z 53 pokusů svých soupeřů.

  V obraně prokázali Carlettovi svěřenci obrovskou sílu a pozoruhodnou pevnost, která se u nich dříve objevovala jen zřídka. To podtrhuje a staví na piedestal skvělou práci, kterou ve Valdebebasu již nějakou dobu odvádějí.

  Důsledná analýza

  Protože v dnešním fotbale nestačí připravovat a trénovat hru standardních situací, ale je důležité dát hráčům všechny možné nástroje, aby se mohli chovat tak či onak v závislosti na vlastnostech soupeře. „Pracovní tým“, jak je nazval sám Ancelotti, který má na starosti standardní situace, je zodpovědný za analýzu soupeře, aby našel jeho silné a slabé stránky při volných a rohových kopech, a to jak v defenzivě, tak v ofenzivě.

  Díky tomu Real vypracoval plán, který mu umožňuje kralovat ve vzduchu v La Lize a nahánět strach ostatním týmům v pěti nejsilnějších evropských ligách. Efektivní hra při bránění standardních situací pomáhá předvídat pohyb soupeře a minimalizovat tak riziko ztráty míče.

  To vše se trénuje na speciálních taktických trénincích, které se konají na hřištích ve Valdebebas a na nichž se simulují situace, v nichž se hráči Los Blancos střetávají se soupeři.

  V tomto ohledu hrají důležitou roli také videotréninky, které jsou důležité zejména pro opory týmu ve vzduchu, jako jsou Antonio Rüdiger, Nacho, Aurélien Tchouaméni a Joselu.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: marca.com

  1 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…