Obrana Oliverova: Rozhodčí si počínal dle pravidel, a ta platí i pro legendy

  Obrana Oliverova: Rozhodčí si počínal dle pravidel, a ta platí i pro legendy

  Real včera postoupil do semifinále Ligy mistrů. Postup to byl, s přihlédnutím k prvnímu zápasu, více než zasloužený. Přesto se najdou tací, kteří úspěch Bílého baletu degradují. Pojďme se podívat na argumenty, které tito lidé předkládají a zkusit se nad nimi zamyslet.

  OLIVER NEUSTÁL TLAK A POHŘBIL TÍM CELÝ ZÁPAS:

  Jak už to tak ve vyřazovacích fázích bývá, každé rozhodnutí rozhodčího je zpochybňováno. Zvlášť když jde o penaltu v nastaveném čase. V případě faulu Benatii však není o čem. O faul šlo, stoper Juventusu do Lucase strčil a zabránil mu tak v jasné šanci. To, že Oliver podlehl tlaku, považuji za největší lež ze všech. Je to totiž přesně naopak.               Pojďme se vžít do role anglického sudího. Pískám zápas dvou velkoklubů, z nichž jeden má obrovský náskok, přesto je po devadesáti minutách stav díky skvělému výkonu druhého týmu vyrovnaný. V tu chvíli přijde sporný moment ve vápně. Vidím, že o faul pravděpodobně šlo. Vím, že když ji nepísknu, tak moc se zas nestane, protože zápas půjde do prodloužení a poškozený tým bude mít 30 minut na reakci. Zbavím se tak veškeré zodpovědnosti. Když ji písknu, sesype se na mě 6 naštvaných chlapů, noviny budou týdny omílat při každé příležitosti moje jméno, které bude možná celý život spojováno právě s tímto okamžikem. Oliver rozhodnutí bylo naprosto správné, navíc představovalo těžší volbu.

  PENALTA BY TO BYLA VE 30. MINUTĚ, NA KONCI ZÁPASU TO BYLO NECITLIVÉ:

  Jsme ve fázi, kdy už nepopíráme Oliverovo rozhodnutí, ale jeho necitlivost. Pokud vím, tak v pravidlech jasně stojí, co je penalta a co není penalta. Rozhodně tam nestojí nic typu: „V nastaveném čase se penalta nepíská, protože by to nebylo korektní k týmu, který celý zápas dřel.“ Pokud dojde k faulu ve vápně, měla by se odpískat penalta. Nehledě na okolnosti.

  BUFFON SI TAKOVÝ KONEC NEZASLOUŽIL:

  Ale ano, zasloužil. Ačkoliv pro Buffonovu reakci mám pochopení, když z plných plic ze vzdálenosti menší než metr, řvu na rozhodčího, o vyloučení si prostě říkám. Nezáleží na tom, jestli jsem Franta Novák z Horní Dolní, nebo legenda Juventusu Gigi Buffon. Pravidla platí pro všechny stejně. Nehledě na to, že Buffon by ve svém věku měl vědět, že penalta ještě neznamená gól a hloupě oslabil svůj tým pro případné prodloužení.

  REALU ROZHODČÍ POMÁHAJÍ. PODÍVEJTE SE MINULÉ ČTVRTFINÁLE:

  Jeden z autorů tohoto „inteligentního výroku“ je mimo jiné faulující Medhi Benatia. A v podstatě má pravdu. Ano, v zápase proti Bayernu sudí Realu pomohli. Stejně tak, jako pomohli Bayernu. A stejně tak, jako pomáhají každému týmu. Rozhodčí jsou pouze lidé a je přirozené, že se dopouštějí chyb. U Realu jsou však více vidět, protože jeho hráči jich prostě dokážou využít. A proč by neměli? Rozhodčí je součást hry a Ronaldo a spol. nepodváděli, aby získali výhodu. Na to máme experty jinde.

  Na konec bych chtěl dodat, že Juventus je sympatické mužstvo, které až do dneška mělo můj respekt. Na hřišti bojovali jako hrdinové, po prvním zápase si zachovali tvář a pokud by nás porazili, asi bych jim ušatou trofej přál. Respekt, který v poslední době získali, však z mého pohledu degradují jejich pozápasové výroky. Například slova Buffona mě hluboce zklamala. Více to nebudu rozebírat. Radujme se ze zaslouženého postupu.

  !Hala Madrid!


  40 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Real Madrid vydělal více peněz než kdokoli jiný v Evropě. 831,5 milionu eur
  Komentáře

  Real Madrid vydělal více peněz než kdokoli jiný v Evropě. 831,5 milionu eur

  Bílý balet je týmem s nejvyšším obratem na starém kontinentu, když předstihl dosud vedoucí Manchester City. Barça je s osmi…
  KOMENTÁŘ: Válka slov? Xaviho a Laportova vyjádření jen ukazují slabost Barcelony
  Komentáře

  KOMENTÁŘ: Válka slov? Xaviho a Laportova vyjádření jen ukazují slabost Barcelony

  Od nedělního zápasu Realu Madrid s Almerií se diskuze ve španělském smrskla v podstatě jen na otázku rozhodčích a zda…
  KOMENTÁŘ: Úchvatný podzim Realu Madrid. Klobouk dolů před Ancelottim a veterány
  Komentáře

  KOMENTÁŘ: Úchvatný podzim Realu Madrid. Klobouk dolů před Ancelottim a veterány

  V létě panovaly u fanoušků Realu Madrid značné obavy. Ty rozproudil především odchod Karima Benzemy a nepřivedení přímé náhrady, poté…
  Komentář: Real Madrid TV kritizovala rozhodčího po derby. Tak takhle tedy ne…
  La Liga

  Komentář: Real Madrid TV kritizovala rozhodčího po derby. Tak takhle tedy ne…

  Klubová televize Realu Madrid po derby zveřejnila materiál o práci rozhodčích v čele s Alberolou Rojasem. V úvodu je třeba…