Obavy v Realu. Ramos se zranil během zápasu reprezentace, střídal i Varane

Nejeden fanoušek Realu Madrid musel v úterý večer schovávat hlavu do dlaní. To, když ve 43. minutě zápasu Španělska proti Německu musel kvůli zranění odstoupit kapitán Sergio Ramos. Bude královskému klubu jeho lídr chybět? Je to velmi pravděpodobné, na podrobnosti ale čekáme.

Sergio Ramos odstoupil ze zápasu kvůli svalovému zranění. Jak již z mnoha zkušeností víme, vývoj takového poranění může být různý. Od řekněme několika dnů až po několik týdnů.

Podle trenéra Španělska Luise Enriqueho šlo pouze o „drobný problém“. To ovšem nemusí nic znamenat, jelikož každé svalové zranění může mít jiný vývoj a jeho odhad je velmi problematický.

Proto nestačí než doufat, že půjde opravdu o lehké zranění a Sergio Ramos vynechá co nejméně zápasů. Real má totiž na pozici stopera aktuálně velký problém.

Plně připravený je nyní pouze Raphaël Varane. Ten sice také trochu vystrašil fanoušky Bílého baletu, když za Francii vystřídal už o poločase, mělo by jít ale pouze o opatrnost v podání francouzského kouče. Dá se počítat s tím, že Varane týmu chybět určitě nebude.

Kdo ovšem k němu? Éder Militão zatím ještě nemůže být s týmem, to bude možné až po druhém negativním testu. I kdyby byl na sobotní duel ve Villarrealu k dispozici, určitě na něm bude znát tréninkové manko. Navíc si připočtěme, že ani před nakažením koronavirem neměl ideální formu.

Čtvrtý stoper Nacho se sice již vrátil do tréninku, na absolvování zápasu to ale momentálně ještě není. Šlo by o velký a zbytečný risk. Pokub by teda Ramos trenéru Zinedinu Zidanovi chyběl, bude to velký problém. Nyní nám nezbývá než čekat na výsledky podrobnějšího vyšetření a doufat.

Program Realu Madrid je totiž nemilosrdný. Od soboty odehraje za 22 dnů hned 7 zápasů včetně klíčových utkání o postup v základní skupině Ligy mistrů či madridského derby v La Lize.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: as.com

11 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?
Mužstvo

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?

Po vypadnutí Erlinga Haalanda z Ligy mistrů se skupina potenciálních favoritů na zisk Zlatého míče pro sezónu zužuje. V současné době je…
MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid
Mužstvo

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid

Nacho je skutečnou legendou Realu Madrid. Od jeho debutu v prvním týmu uplynulo už 13 let a v minulé sezóně to vypadalo,…
Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…