O Reiniera Jesuse se zajímá Benfica a Real Valladolid. Klub zvažuje nejlepší možnost

O Reiniera Jesuse se zajímá Benfica a Real Valladolid. Klub zvažuje nejlepší možnost

Portugalský klub má aktuálně nejblíže k hostování brazilského hráče, který uplynulé dvě sezony strávil v Dortmundu. 

Real Madrid stále hledá místa pro hráče, se kterými se na příští sezónu nepočítá a jedním z nich je Reinier Jesus.  

O dvacetiletého hráč se zajímá především Benfica. Jak informoval deník Récord, první kontakty již byly navázány a hráčův otec se k tomuto možnému kroku vyjádřil: „Můj syn je nadšený, když vás chce tak velký klub jako Benfica, není možné nemít radost“. 

Real Madrid je v kontaktu s brazilským agentem, aby zjistili, která z prvních přicházejících nabídek by mohla hráče potěšit.  

Benfica nabízí evropský fotbal a je teoreticky snáze adaptovatelná, částečně i kvůli jazykovému aspektu, než Borussia Dortmund, kde Reinier během dvou let na hostování nedosáhl v oficiálních zápasech dokonce ani na 800 minut. 

Podle zpráv z Portugalska byly první kontakty pozitivní a to je klíčový prvek, protože Real Madrid je pro Benficu přátelský klub. Zvláště v poslední době.  

Kromě dokončení transferu Raúla de Tomáse za 20 milionů eur v roce 2018 bylo také před třemi lety dohodnuto zapůjčení Mariana portugalskému týmu, ale při této příležitosti, kdy oba kluby již měly připravenu smlouvu o hostování, útočník odmítl. 

Bruno Andrade z UOL Esporte také hlásí, že Brazilec si nemůže stěžovat na nedostatek nabídek z jiných klubů. Kromě Benficy se o něj zajímá i Real Valladolid, který má být nejsilnějším konkurentem v boji o hráče. Již dříve se na 20letého mladíka ptali také Fenerbahçe a Řím. 

Cestovní pas je stále překážkou 

Reinier je jedním ze dvou mladých zahraničních talentů, kteří byli nuceni hledat život mimo Madrid, alespoň prozatím. On i Kubo, který si už zvyká na myšlenku, že si bude muset najít nový domov (už hostoval čtyřikrát), nemají evropský pas a bez něj, pro ně není v hlavním španělském městě místo. 

Reinier navíc hledá pravidelnost. Real do něj investoval 30 milionů eur, podle stejné investiční strategie, jakou sledovali s Viním a Rodrygem, ale v současné době nesplňuje očekávání.  

Los Blancos ho stále považují za klenot, který je třeba vyleštit. Zatímco však čeká na fotbalové prostředí, kde může definitivně vzkvétat natolik, aby se mohl vrátit do Madridu. 

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: AS.com

4 Komentářů

Přidat komentář

Související články

SER: Davies odmítl další nabídku Bayernu na prodloužení smlouvy
Přestupy

SER: Davies odmítl další nabídku Bayernu na prodloužení smlouvy

Příchod Kanaďana by mohl znamenat konec Mendyho, kterému příští rok končí smlouva. Bayern bude možná brzy nucen s Los Blancos vyjednávat.…
COPE: Arsenal mezi zájemci o Lunina
Přestupy

COPE: Arsenal mezi zájemci o Lunina

Rozhlasová stanice COPE uvedla, že ukrajinský brankář Lunin usilovně přemýšlí o své budoucnosti. Andriy má na stole nabídku na prodloužení…
Antonio Rüdiger dalším cílem Saúdů
Přestupy

Antonio Rüdiger dalším cílem Saúdů

Saúdskou Arábii rozhodně nelze obvinit z toho, že by se na fotbalovém přestupovém trhu styděla, a její odvážné kroky cílily…
Návrat Reniera z hostování přináší nejtěžší úkol pro nadcházející přestupové období
Přestupy

Návrat Reniera z hostování přináší nejtěžší úkol pro nadcházející přestupové období

Reinier se vrací z hostování ve Frosinone s dalšími pochybnostmi. Jeho smlouva s Realem Madrid platí do roku 2026 a…