O mladého obránce z akademie Realu Madrid se zajímají tří španělské kluby
- La Fábrica
- dnes 12:45
- 0 Komentářů
- Zbynek H.
Letní přestupové období vstupuje do rozhodující fáze a La Fábrica je opět pod drobnohledem klubů napříč španělským fotbalem. Nejnovějším hráčem, který vzbudil výrazný zájem, je 22letý pravý obránce David Jiménez, o něhož se konkrétně zajímají UD Almería a Real Oviedo.
Podle novináře Ángela Garcíi oba kluby už formálně zjišťovaly jeho situaci a vidí v něm ideální posilu pro své obranné řady. Zájem projevil také Cádiz, ale podle dostupných informací není Jiménez v tuto chvíli prioritou a Andalusané se soustředí na jiné možnosti.
Ověřený talent z La Fábriky
Jiménez je energický, útočně laděný krajní obránce, který patřil k nejspolehlivějším hráčům Real Madrid Castilla. Průlom do seniorského fotbalu přišel v sezoně 2025/26, kdy si 17. prosince 2025 odbyl debut v prvním týmu v utkání Copa del Rey proti Talaveře. Xabi Alonso mu tehdy svěřil místo v základní sestavě a Jiménez odehrál celých 90 minut, přičemž zaujal pracovitostí i vyspělostí.
O několik dní později následoval debut v La Lize proti Seville. Celkem má na kontě čtyři zápasy za první tým — dva ligové a dva pohárové.
Výrazný moment přišel 8. února 2026, kdy mu Álvaro Arbeloa dal první ligový start proti Valencii. Jiménez odehrál 76 minut, pomohl k vítězství 2:0 a udržení čistého konta na Mestalle.
Hledání pravidelné herní praxe
Přestože se mu podařilo zapadnout do dynamiky prvního týmu, cesta k pravidelnému místu v sestavě je blokována hvězdami Realu Madrid. Před ním byli už Trent Alexander-Arnold, a navíc klub v létě přivedl Denzela Dumfriese.
Jiménez má smlouvu do roku 2027 a za Castillu odehrál přes 70 utkání. Shoda panuje v tom, že mládežnický fotbal už přerostl a potřebuje stálé minuty v seniorském prostředí.
Proto se očekává, že klub umožní jeho odchod — stejně jako u jeho spoluhráče Manuela Ángela — ještě před uzavřením okna.
Real Madrid bude podle všeho zvažovat možnosti pečlivě. Preferovaným řešením je hostování nebo prodej s opcí na zpětné odkoupení, aby si klub udržel kontrolu nad jeho slibnou budoucností.
Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.
Zdroj: madriduniversal.com