O kolikátou oficiální trofej bude bojovat Real Madrid? Jak je na tom Barcelona? 

O kolikátou oficiální trofej bude bojovat Real Madrid? Jak je na tom Barcelona? 
Trofeje Realu Madrid

Real Madrid se dnes střetne ve finále španělského Superpoháru s Barcelonou. O kterou oficiální trofej budou hráči Los Blancos ve své bohaté historii bojovat? Jak si proti nim v tomto ohledu vede Barcelona? 

Téma klání mezi Realem Madrid a Barcelonou v souvislosti se získanými trofejemi je již léta kontroverzní a různé portály poskytují různé informace o počtu pohárů získaných oběma kluby. Méně polemik přináší závod o počtu vítězství v El Clásiku. 

Real Madrid jich zatím vyhrál 101 a Barça vyhrála 96krát. Dvaapadesát zápasů skončilo remízou.  

Trofeje Realu Madrid 

Pokud jde o trofeje, většina nevyvolává žádné otazníky. Z nejprestižnějších a nejslavnějších Real Madrid ve své historii vyhrál: 35 španělských šampionátů, 19 Copa del Rey, 12 španělských Superpohárů, 1 Ligový pohár, 14 Evropských pohárů, 7 Mistrovství světa klubů (3 Interkontinentální poháry a 4 klubové mistrovství světa), 2 poháry UEFA a 5 evropských Superpohárů. Celkem 95 titulů.  

Bílý balet navíc vyhráli 1 pohár Eva Duarte, 2 latinské poháry a 2 malé světové poháry. O první trofeji se mluví jako o soutěži před španělským superpohárem, ale o tom, zda šlo o oficiální soutěž, se vedou velké spory. Většina klubů i samotná federace jej uznává jako oficiální poháry, ale Real Madrid jej mezi své úspěchy nezahrnuje. 

Na mezinárodní úrovni je Latin Cup považován za oficiální trofej. Malé mistrovství světa, které někteří nazývají předchůdcem Interkontinentálního poháru, se tomuto uznání od FIFA netěší. Los Blancos mají také jediný odehraný Copa Iberoamericana, ale do oficiálních trofejí ho nezapočítávají a UEFA také ne, protože zápas pořádaly CONMEBOL a RFEF.  

Takže v konečném důsledku lze říci, že Bílý balet má 98 oficiálních trofejí, i když samotný klub nezahrnuje mezi své trofeje Copa Eva Duarte, ale zahrnuje 2 malé světové poháry, takže pokud vyhraje španělský superpohár, pravděpodobně oznámí, že to byla jeho 100. oficiální trofej v historii. 

Trofeje Barcelony  

V případě Barcelony mluvíme o 26 titulech La Ligy, 31 Copa del Rey, 13 španělských Superpohárech, 2 ligových pohárech, 5 evropských pohárech, 3 mistrovstvích světa klubů, 4 pohárech vítězů pohárů, 5 evropských Superpohárů a 2 latinské poháry. To dává celkem 91 trofejí.  

Barcelona přidává také 3 poháry Eva Duarte (Real Madrid má 1 takovou trofej) a 3 Fairs Cities Cup (Soutěž byla založena za účelem propagace mezinárodních veletrhů. Pravidelně se konaly přátelské zápasy mezi týmy z měst pořádajících veletrhy, Real Madrid nebyl k soupeření o tuto trofej pozván, protože se to týkalo pouze veletržních měst).  

Pohár však není uznána jako oficiální trofej od UEFA. Jde nejen o to, že federace sama tuto soutěž nepořádala, ale také o to, že se jich z velké části účastnily reprezentace měst, nikoli jednotlivé kluby.  

Suma sumárum, pokud považujeme Copa Eva Duarte za oficiální trofej, Real Madrid má 98 oficiálních trofejí a Barcelona 94. Real Madrid, který do svých výpočtů nezapočítává Copa Eva Duarte a přidává 2 malé světové poháry, může tak po potenciální vítězství v dnešním El Clásiku oznámit, že dosáhl mety 100 získaných trofejí. 

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: ealmadrid.com, lagalerna.com

Přidat komentář

Související články

Nacho: Nevím, jaké to je hrát za jiný klub. Jsem přesvědčený, že nikde jinde nebudu tak dobrý
Mužstvo

Nacho: Nevím, jaké to je hrát za jiný klub. Jsem přesvědčený, že nikde jinde nebudu tak dobrý

Nacho se zúčastnil tiskové konference během tréninkového kempu týmu v Las Rozas. Obránce, který se po dlouhé absenci vrátil do…
Luka Modrić odmítá nabídku ze Saudské Arábie. Čeká na novou smlouvu od Realu
Přestupy

Luka Modrić odmítá nabídku ze Saudské Arábie. Čeká na novou smlouvu od Realu

Ve svých sedmatřiceti letech patří stále mezi ceněné fotbalisty. Luka Modrić opakovaně dokazuje své kvality. I proto chorvatský středopolař nepřipouští…
Ceballos: Gaviho útok byla jasná červená karta. Pokud Sevilla sestoupí, budu samozřejmě šťastný
Mužstvo

Ceballos: Gaviho útok byla jasná červená karta. Pokud Sevilla sestoupí, budu samozřejmě šťastný

Dani Ceballos udělil rozhovor deníku MARCA a také Chiringuito na tréninkovém kempu španělského národního týmu. Přinášíme překlad těchto rozhovorů se…
Raúl je nejžhavějším kandidátem na případné převzetí prvního týmu Realu Madrid
Mužstvo

Raúl je nejžhavějším kandidátem na případné převzetí prvního týmu Realu Madrid

Velmi dobrá práce, kterou Raúl odvádí v Castille, nezůstává bez povšimnutí klubů Premier League a Bundesligy. O jeho kandidatuře se…