Nuevo Estadio Bernabéu: Známe přesné datum otevření rekonstruovaného stadionu a postup prací

  Nuevo Estadio Bernabéu: Známe přesné datum otevření rekonstruovaného stadionu a postup prací

  Stadion se týden od týdne mění a postup probíhajících prací je patrný pouhým okem. Klub už stanovil předběžný termín pro oficiální otevření nového Bernabéu.

  Nové Santiago Bernabéu se začíná rýsovat. Práce postupují zběsilým tempem a změny jsou vidět pouhým okem. Zejména je posun vidět na dvou hlavních pilířích této renovace: zatahovací střeše a jeskyni, kde bude uložen zatahovací hřiště.  

  Ze 2/3 hotovo 

  Střešní konstrukce vstupuje do poslední třetiny realizace a již se začíná pokrývat plechy na zadní straně a na bocích. Pracuje se na instalaci svodů dešťové vody ze severní a jižní střechy.  

  Očekává se, že po Velikonocích bude možné začít pracovat na systému, který bude použit pro instalaci stahovací střechy, která umožní její uzavření a otevření během několika minut.

  Koruna vrchního prstence pokračuje v postupu směrem k severním a jižním konzolám a kompletuje se poslední část nad nově budovaným muzeem. Na západní straně již probíhá demontáží lešení, zatímco v střední oblasti mezi věžemi B a C jsou svařeny fasádní výstupky vnitřního vnějšího pasu.

  Nové muzeum

  Cesta do středu země 

  Co se týče jeskyně pro ukládání zatahovacího trávníku, pracuje se na dosažení hloubky 30 metrů a předpokládá se, že této hloubky bude brzy dosaženo. Poté bude instalován hydraulický systém pro uložení trávníku a systém pro udržení trávníku v nejlepším stavu (jeskyně bude fungovat jako skleník). 

  Připomeňme, že nový a průkopnický projekt automatizace hřiště na novém Bernabéu je založen na implementaci multifunkčního systému do již postaveného fotbalového hřiště, který rozděluje fotbalové hřiště podélně na 6 stejných pásů o rozměrech 107 m x 11,67 m a výšce celkem 1,153 m a přesune je pomocí řady mechanismů do jeskyně.  

  Tímto způsobem, uvolněním centrálního prostoru hřiště, vzniká velká plocha, kde lze provozovat jakýkoli jiný typ činnosti nebo akce, což představuje značný pokrok v obchodní strategii stadionu, protože se aktivně přemění na multifunkční areál. 

  Po dosažení plné provozní schopnosti se očekává, že stadion bude generovat roční tržby ve výši 1 miliardy eur. Střecha umožní pořádat jakékoliv akce bez obav z počasí a trávník v jeskyni bude udržován v dobrém stavu.

  Jeskyně  

  14. prosince 2022 

  Klub chce zorganizovat oficiální otevření nového stadionu 14. prosince 2022, což se kryje s 75. výročím otevření Bernabéu. Očekává se, že letos v létě, mezi koncem května a začátkem srpna, dojde k zásadnímu posunu, přičemž poslední měsíce před otevřením budou využity k vylepšení stadionu.

  Zavěrečné práce na tribunách 

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: nuevoestadiobernabeu.com

  22 Komentářů

  • Avatar

   Stale ma to mrzí, že nenavyšia kapacitu aspon o 5-10k *ohwell*
   Pri novom formate LM bude tých atraktívnych zápasov podstatne viac….a teda spolu s LL + záverečná fáza v cope, suma sumárum, cca takych 10-15 zapasov za sezonu môže byť kľudne vypredané….atmosferu tych 10k Japoncov naviac asi neovplyvní no*lol* skôr možno prilepšenie z finančného hľadiska…
   Napr. United i Barca maju myslim v pláne pomerne vyrazne navysovat kapacitu pri svojich rekonstrukciach…

   0
   0
   • Avatar

    Taky bych rad, ale bylo by to jeste nasobne slozitejsi. Budme radi za takovy projekt a zacneme treba s tim, aby tech vyproanych zapasu bylo vic a celkove byla na SB vyssi prumerna navsteva.

    0
    0
   • Avatar

    Tak právě zhruba o těch 5 tisíc míst by se to zvednout mělo, co jsem tak četl.

    0
    0
    • Avatar

     To neni pravda, nevim, co zvazovali, ale nakonec zustane pocet mist stejny.

     0
     0
     • Avatar

      Real Siempre ja som včera tiež včera čítala, že sa nakoniec zvýši kapacita na 85 500 tisíc.

      0
      0
      • Avatar

       Ano mělo by to být něco kolem 86 k míst . lidi ale záleží na kvalitě fanoušků ne na kvantitě *thumb*
       Barca může vyprávět teď *lol* Včera např jsem se díval na druho ligovy anglicky fotbal a tam měli vyprodany stadion kolem 26k lidí a neskutečná atmosféra byla , a představit si novy stadion s 86k fanouška to bude i tak extrem

       0
       0
  • Avatar

   Dobry clanok, tie restauracie a obchody super, daco malo zbyt i na hotel a navysenie kapacity.

   0
   0
  • Avatar

   K názorom o navýšení kapacity a pod. len taká malá poznámka…pracujem v oblasti stavebných investícií 35 rokov a som skalopevne presvedčený o tom, že "futuristický" model multifunkčného štadióna Nuevo Santiago Bernabéu bol analyzovaný zo všetkých aspektov špičkovými odborníkmi z oblastí ovplyvňujúcich budúcu podobu, využitie, ekonomický zámer, enviroment,…z analýz vzišlo finálne riešenie, ktoré za daných okolností bolo optimálne…laické úvahy bez poznania zadania sú prejavom nedostatku/absencie rešpektu k profesionalite zainteresovaných…bol som sa pozrieť na rekonštrukciu SB v decembri 2021 a pri hoci len elementárnych znalostiach problematiky rekonštrukcie som bol užasnutý zo všetkého, čo som mal možnosť na vlastné oči uvidieť – všetko je projektované, realizované a kontrolované v systéme BIM – treba pozrieť minimálne do Wikipédie – čo to znamená+obnáša a potom sa zamyslieť nad úvahami o "vylepšeniach" *cool*

   0
   0
   • Avatar

    Nemyslím si, že ľudia tú spochybňujú, že kapacita a optimalizácia návratnosti investiície nebola dobre spočítaná. Skôr tu je to obyčajné prianie fanúšika, že mať o 5000 miest viac, znamená zas o trochu väčšiu šancu dostať sa na zápas, ktorý chceš 🙂

    0
    0
    • Avatar

     *thumb*

     0
     0
    • Avatar

     Peevekox: Tiez nerozumiem tomu nazoru. Ked sa dakdo zaobera stavebnictvom tak by mal pochopit, ze zvysenie kapacity v tak velkom meste je normalna vec. A pri velkych zapasoch je aj viac divakov a vacsi vyber na vstupnom. Spis by som sa spytal co s tymi piliermi a nosnikmi, ktore tam su mnoho rokov a nato sa vybuduje nieco nove? Sice za ovela vacsie peniaze ale preferoval som stavbu noveho stadiona ako vsade inde, predsalen niektore casti stadiona su stare a opotrebovane.

     0
     0
     • Avatar

      …ja nechápem tvoje úvahy a deklarované príspevky prakticky všeobecne…SB a Nuevo SB má "genius loci", umiestnenie v radiále Madridu na konci Paseo de La Castellana s dvomi stanicami metra linky 10 + autobusovými linkami obsluhujúcimi okolité bloky…všetko predpoklady, aby sa Nuevo SB po ukončení rekonštrukcie stal multifunkčným "srdcom" Madridu. Všetko týkajúce sa Nuevo SB bolo roky konzultované s Radou mesta Madrid + skvelý vzťah F. Péreza s bývalou starostkou mesta Madrid bol určujúci pre úspech projektu.
      P.S. preferuješ nezmysly – rovnako ako funkciu športového riaditeľa bez poznania štruktúr RMCF, ako aj "ad hoc" výber postov s neustále novými transfermi a pod…všetci manažéri sú zbytoční – stačí čítať názory na portáloch a klub mohol byť už dávno ďalej – ach Florentino Pérez – málo čítaš názory na portáloch…

      0
      0
      • Avatar

       Sportovy riaditel nie je nezmysel, funguje to kvalitne v Bayerne, Monacu, Seville, Barcelone napr. Mena ako Monchi, Ocampos, Alemany su pojem, trosku si nastuduj veci kym zacnes tvojimi nezmyslami. Novy stadion sa da postavit aj v inej lokalite aj ked ano cena je vyssia a ako uvadzaju dalsi uzivatelia, zvysenie kapacity je bezna vec. Funguje to tak v inych krajinach tak nechapem nad cim sa cudujes vlastne.

       0
       0
      • Avatar

       *Campos

       0
       0
     • Avatar

      Nový stadion je hodně velká kravina , přeci jde o tom zanechat santiago tenhle legendární stadion , ale jen ho zmodernizovat šak budu skoro nový až se dokončí *stydi*

      0
      0
      • Avatar

       Ja som sa pytal ci je vyhodnejsie stavat nieco nove na "100-rocnych", opotrebovanych pilieroch alebo aj ked za vacsie naklady novy stadion. Perez je stavebny magnat, je fundovanejsi avsak toto vedenie ma za sebou nekolik preslapov takze nazor fanusika je relevantny.

       0
       0
      • Avatar

       Pri kvalitne realizovanej pôvodnej stavbe je životnosť oceľobetónových konštrukcií 150 rokov – teraz má SB 67 rokov. Oceľobetónové konštrukcie sú navrhované pri nosných prvkoch s rezervou nosnosti až 250%, sú kontrolované RTG metódami aj reálnymi sondami, na SB sú pôvodné konštrukcie konzervované špeciálnymi nátermi/nástrekmi proti negatívnym vplyvom z "kyslého" prostredia, + spevňované a inak upravované aby vyhovovali všetkým aktuálnym normám…

       0
       0
  • Avatar

   …btw podľa posledných aktualizovaných informácií bude definitívna kapacita Nuevo SB 85.500 sedadiel-navýšenie o cca 4.000 sedadiel. Ja reagujem čisto pragmaticky z dôvodu, že ak niekto z prispievateľov reaguje s úvahou o "vylepšeniach/zmenách", malo by to byť aspoň deklarované na základe relevantných znalostí/informácií – len tak "od pása" vyrukovať s niečím, to pôsobí až nihilisticky/?/ Projekt Nuevo SB je niečo unikátne z hľadiska technického, miestotvorného a inžinierskeho…*thumb*

   0
   0
   • Avatar

    dode, odkud je to navyseni? Posledni je cca mesic zpatky, co jsem cetl, a nic tam o tom nebylo. Cristo vys o tom pise taky, to prisla nejaka aktualizace?

    0
    0
    • Avatar

     Ahoj Real Siempre! Ja sledujem na YOU TUBE "Fanáticos Real Madrid" a tam vo videách to týpek zverejňoval v tom zmysle, že realizáciou "skleníka" bola vykoná zmena projektu aj zmena stavebného povolenia a úbytok miest na úkor skleníka bude kompenzovaný zrejme navýšením tribún pod strechou, lebo výška stavby sa zvýšila o 10m. Investor RMFC zrejme využil vynútený proces zmeny stavby a zdokonalil pôvodný projekt aj so zvýšenou kapacitou na 85.500 miest…
     P.S. rekonštrukcie SB je pre stavebných inžinierov doslovne "pochúťkou", lebo plán organizácie výstavby rekonštrukcie takého rozsahu + s doposiaľ nerealizovanými inováciami – zaťahovacia strecha, podzemný "skleník" pre trávnik, ďalšie technológie…ešte nebol realizovaný-tobôž pri prakticky plnej prevádzke štadióna, a tak je to úplne
     nový počin v oblasti rekonštrukcií + modernizácií takej gigantickej stavby – doslova "učebnica" top rangu v modernom stavebníctve/!/ Som hrdý, že ju realizuje RMCF *thumb*

     0
     0

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…