Nový ročník La Ligy odstartuje 14. srpna. Termínová listina je pořádně nabitá

Nový ročník La Ligy odstartuje 14. srpna. Termínová listina je pořádně nabitá
Nacho (zdroj: realmadrid.com)

Sezóna 2024/25 bude mít nabitější program, než kdy jindy. Značný počet zápasů donutil vedení La Ligy, aby nový ročník odstartoval uprostřed týdne, tedy ve středu 14. srpna.

Bude to přesně měsíc po skončení mistrovství Evropy v Německu. Standardně se přitom ve Španělsku rozebíhal nový ročník vždy o víkendu, ale kvůli napěchovanému kalendáři musela La Liga učinit ústupek.

Tři dny před avizovaným startem La Ligy, 11. srpna, přitom teprve skončí olympijské hry v Paříži a řada hráčů Realu Madrid, zejména těch francouzských, má zájem se her ve své domovině zúčastnit.

Další zádrhel je, že na středu 14. srpna je naplánováno finále Evropského superpoháru, v němž se vítěz Ligy mistrů utká s vítězem Evropské ligy. A s tímto termínem nebude možné hnout. Pokud tedy Real Madrid získá za dva týdny svůj 15. titul v Lize mistrů, je jisté, že nebude moct zasáhnout do 1. kola La Ligy, které pak bude muset dohrát v následujících týdnech.

A aby toho nebylo vše, příští ročník Ligy mistrů se bude hrát s osmi zápasy ve skupinové fázi namísto dosavadních šesti, přičemž dvě dodatečná kola se budou hrát ve druhé polovině měsíce ledna. A jak je známo, ve Španělsku je obvyklé, že se v tomto čase, vždy uprostřed týdne, hrávají zápasy Copa del Rey. V první polovině ledna se pak Real Madrid zúčastní Španělského superpoháru v Saúdské Arábii, na který ho doprovodí Bilbao, Mallorca a lépe umístěný tým La Ligy z dvojice Barcelona – Girona.

Složitě se budou hrát i další termíny. V příští sezóně se bude hrát mistrovství světa klubů s 32 účastníky. Finálový turnaj se uskuteční ve Spojených státech amerických od 15. června do 13. července 2025. Španělsko na něm budou reprezentovat Real s Atlétikem Madrid.

Na scénu se vrátí i Interkontinentální pohár. Rozumějte pod tím mistrovství světa klubů tak, jak si ho pamatujeme ještě z této sezóny, ovšem s názvem, který FIFA pro svůj turnaj naposledy použila v roce 2004. O tento pohár bude bojovat šest vítězů nejprestižnějších klubových soutěží z jednotlivých kontinentů.

Jistý je i termín příštího finále Ligy mistrů, které se odehraje 31. května 2025 v Mnichově. Hráči finalistů budou muset rychle přepnout na reprezentační povinnosti, protože od 4. do 8. června bude finišovat Liga národů.

Pokud Real Madrid zvítězí v Lize mistrů, může v příštím ročníku bojovat o sedm trofejí. A hypoteticky, pokud se probojuje do finále světového klubového mundialu, budou hráči v zápřahu od 14. srpna 2024 do 13. července 2025.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas
La Liga

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas

Javier Tebas se zúčastnil losování nového ročníku La Ligy, které se konalo v sídle Španělské fotbalové federace. Okomentoval i politicky…
OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu
La Liga

OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu

Dnes byl vylosován rozpis ligových zápasů pro nadcházející sezónu. Los Blancos zahájí své boje o víkendu 17. a 18. srpna,…
Oficiálně: Losování La Ligy proběhne v příštím týdnu
La Liga

Oficiálně: Losování La Ligy proběhne v příštím týdnu

La Liga a Španělská fotbalová federace nezvykle jednomyslně oznámily, že rozlosování rozpisu příští sezony Primera División proběhne příští týden. Zápasy…
Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě
La Liga

Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě

Prezident Barcelony Joan Laporta v rozhovoru pro Barca One hovořil mj. i o Realu Madrid. Klub obvinil z nečisté hry. Jediné, v čem…