Nový nečekaný život Fábia Coentrãa. Bývalý obránce Realu Madrid je rybář

Nový nečekaný život Fábia Coentrãa. Bývalý obránce Realu Madrid je rybář

Bývalý obránce Realu Madrid se vrátil ke svým kořenům. Portugalec začal rybařit, stejně jako jeho otec, a se vztyčenou hlavou obhajuje tuto profesi: „Život na moři není důvodem k hanbě.“

Fábio Coentrão se narodil ve Vila do Conde, rybářském městečku necelých 30 kilometrů severně od Porta. Tam vyrůstal a rozvíjel dvě vášně, kterými byly fotbal a rybaření. Obě ho vždy doprovázely. 

První umožnila Portugalci splnit si největší sen svého života: hrát za Real Madrid. Coentrão se připojil k Los Blancos v létě 2011 poté, co za něj Real zaplatil Benfice 30 milionů eur. Obránce podepsal smlouvu na šest sezón, nicméně ne každou strávil ve španělské metropoli, protože byl na hostování v Monaku a Sportingu. 

Přestup do Realu Madrid mu umožnil rozvinout jeho druhou velkou vášeň. Nyní, po poměrně předčasném ukončení své kariéry, 33letý bývalý fotbalista zcela změnil svůj život. 

Nový život  

V současné době je Coentrão majitelem rybářské lodi v Portugalsku a přiznává, že během svého hraní za Real Madrid si koupil svou první loď. Fábio mluvil o své minulosti ve fotbale a o svém novém životě na moři v rozhovoru pro Empower Brand Channel. 

Dnes Coentrão vede úplně jiný život, daleko od záblesků fotoaparátů a luxusu fotbalu. Fábio se raději vrátil ke svým kořenům a tradici, kterou ho naučil jeho otec, rybář.  

„Lidé, kteří milují moře a chtějí ho zažít, musí následovat svou vůli, svůj sen. Je to také práce pro nové generace. Život na moři není důvodem k hanbě, jak se mnoho lidí domnívá. Je to práce jako každá jiná. Ale nejen to. Moře je krásné a my ho potřebujeme, potřebujeme lidi, kteří tam pracují. Tito lidé musí být respektováni jako v každé jiné profesi,“ říká Portugalec. 

„Moje kořeny jsou tady od narození. Můj táta měl vždycky loď, opravdu rád rybařil a často jsem s ním plavil, moc se mi to líbilo. Když jsem měl volný čas nebo byly prázdniny, přišel jsem sem, kdykoli jsem mohl.“  

„Samozřejmě jsem věděl, že fotbal jednoho dne skončí a já se budu muset ve svém životě vydat novým směrem. Mým štěstím je tato země, toto moře a to je život, který chci žít,“ přiznává bývalý obránce Los Blancos.“

Coentrão byl tak přesvědčen, že moře bude jeho novým každodenním životem, že začal podnikat před šesti lety, když ještě hrál fotbal profesionálně. V současné době Portugalci vlastní tři aktivní lodě a zaměstnává asi 45 lidí. Jaké jsou jeho další plány?  

„Ve 40 letech chci mít 10 lodí. Když mi bylo 15 let, chtěl jsem hrát za Real Madrid a věděl jsem, že to bude dlouhá a obtížná cesta a tady to bude pravděpodobně ještě těžší. Ale jsem optimista a sebevědomý člověk,“ říká na závěr.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: AS.com

Přidat komentář

Související články

Tři ze čtyř nejhodnotnějších hráčů světa má pod smlouvami Real Madrid
Mužstvo

Tři ze čtyř nejhodnotnějších hráčů světa má pod smlouvami Real Madrid

Real Madrid má ve svých řadách tři nejdražší fotbalisty světa – Kylian Mbappé, Jude Bellingham a Vinícius mají hodnotu 180…
Relevo: Real už zná datum Mbappého představení na Santiago Bernabéu
Mužstvo

Relevo: Real už zná datum Mbappého představení na Santiago Bernabéu

Po sedmi letech „telenovely“ mezi Realem Madrid, PSG a samotným hráčem je už nyní akvizice Kyliana Mbappého považována za nejmedializovanější…
Carvajal: Fotbal není matematika, nejde o to, dát dohromady dobré hráče
Mužstvo

Carvajal: Fotbal není matematika, nejde o to, dát dohromady dobré hráče

Dani Carvajal poskytl rozhovor deníku MARCA. Španěl se rozpovídal především o své uplynulé sezoně a o nejpamátnějších momentech, které ho…
Rodrygo nehodlá opustit nový projekt Realu Madrid
Mužstvo

Rodrygo nehodlá opustit nový projekt Realu Madrid

Rodrygo nemá v úmyslu opustit Real Madrid a klub ho nehodlá pustit i přes nabídky z PSG a City. Celá…