Bývalý kouč Realu bez práce. Tottenham vyhodil Mourinha, Super liga důvodem nebyla

Čas 19. 04. 2021, 12:01 | Autor podvinho
José Mourinho
José Mourinho

Strhující fotbalové pondělí! Svět nejpopulárnější sportu je na nohou kvůli oznámení vzniku nové Super ligy, fanoušci ale dostali další nečekanou novinku. Tottenham se totiž rozhodl odvolat trenéra Josého Mourinha, pouhých několik dnů před finále domácího poháru.

José Mourinho bude navždy zapsán v historii Realu Madrid, přestože v klubu nakonec vydržel pouze tři sezony. Portugalec ale zanechal za sebou velké příběhy, pozitivní i negativní, a hlavně schopný kádr. Po angažmá v Realu se Mourinho vrátil do milované Premier League.

Postupně vystřídal Chelsea, Manchester United a naposledy Tottenham. Nikde ale neuspěl tak, jak si představoval. Londýnský klub ho v pondělí odvolal z funkce. Spurs jsou aktuálně na 7. místě ligové tabulky, velkým zklamáním pro ně bylo vyřazení z Evropské ligy od Dinama Záhřeb.

Na druhou stranu dostal Mourinho svůj tým do finále anglického ligového poháru a připravoval se na velký boj o trofej proti Manchesteru City. Toho už se nicméně nedočká.

Ihned po Portugalcově odvolání se objevily zprávy, že Mourinho byl vyhozen, protože nesouhlasil se vstupem klubu do Super ligy. Údajně měl odmítnout trénovat. Tyto informace se ale ukazují jako vymyšlené. Skutečným důvodem budou pouze neuspokojivé výsledky a hlavně hra týmu.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (34 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!