Jesého kariéra dále upadá. Bývalý hráč Los Blancos byl vyřazen z týmu anglického Stoke City

Čas 03. 05. 2018, 10:30 | Autor Laša | Zdrojas.com, stokecityfc.com
Jesé Rodríguez
Jesé Rodríguez

Jesé Rodríguez byl jednou z největších nadějí, které akademie Realu Madrid vyprodukovala. Jak už to tak ale bývá, pouze talent nestačí. V Jesého případě se dá konstatovat, že jeho kariéra strmě padá do propasti. Naposledy se odchovanec Los Blancos neprosadil ani v týmu podprůměrného Stoke.

Pětadvacetiletý Španěl měl přitom snový start svého ostrovního angažmá, kam byl v létě zapůjčen na hostování z PSG. Ve 2. kole Premier league byl jediným střelcem Stoke, který překonal Petra Čecha, čímž zařídil vítězství svého týmu nad Arsenalem 1:0.

Byla to ale jediná branka, kterou Jesé v barvách Potters vstřelil. Jeho forma nebyla oslnivá, minut na hřišti mu ubývalo a v říjnu pak o místo v sestavě přišel úplně. Svoji nespokojenost pak dal jasně najevo během prosincového utkání proti Swansea, kdy poté, co trenér Stoke potřetí vystřídal, a kdy se opět na Jesého nedostalo, demonstrativně opustil v 70. minutě lavičku a opustil stadion.

Stoke jej následně vyřadilo z kádru. Více času než v Anglii hráč trávil ve Španělsku, kde podle vlastních slov navštěvoval nemocného syna. Ještě jednu příležitost od anglického celku dostal v únoru a březnu. Teď s ním vedení anglického celku ztratilo trpělivost definitivně.

V úterý Stoke vydalo následující prohlášení: „V reakci na spekulace tisku ohledně budoucnosti Jesého Rodrígueze potvrzujeme, že Jesému bylo z osobních důvodů uděleno neplacené volno, a do konce jeho hostování se k týmu již nepřipojí.

Jesé se tak bude na začátku nového ročníku zřejmě hlásit novému trenérovi PSG, pokud tedy ještě tou dobou v týmu francouzského mistra bude. V konkurenci Cavaniho, Neymara či Mbappého není příliš pravděpodobné, že by součástí Les Parisiens zůstal.

Jeho kariéra přitom začala snově. Mládežnický reprezentant Španělska a mistr Evropy do 19 let zažil skvělou premiérovou sezónu v týmu Los Blancos pod Carlem Ancelottim. V odvetném utkání Ligy mistrů proti Schalke, kde italský kouč, vzhledem k výhře 6:1 v Gelsenkirchenu, šetřil opory, se ale Jesé zranil a jeho kariéra začala stagnovat.

Přitom měl formu do té doby parádní a dokonce o něm trenér del Bosque vážně uvažoval pro svůj výběr na mistrovství světa v Brazílii. Na svoji formu ze sezóny 2013/14 ale již nenavázal, a v létě 2016 zamířil z Realu do PSG. Ani tam se ale neprosadil.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!