Nové stoperské duo nepřesvědčilo. Nacho i Rüdiger hrají pod své možnosti

  Nové stoperské duo nepřesvědčilo. Nacho i Rüdiger hrají pod své možnosti
  Nacho (zdroj: realmadrid.com)

  Tým Carla Ancelottiho se na Kanárských ostrovech hodně trápil. Přesto se jim podařilo opět zvítězit. Okolnosti vítězství proti Las Palmas zapadají do obecného trendu posledních ligových střetnutí. Real se dostává do problémů, ale ví, jak z nich ven. Jedna věc ho však trápit musí. Mám na mysli novou stoperskou dvojici, která v každém z letošních zápasů nechala soupeře minimálně jednou inkasovat.

  Rüdiger a Nacho se stále nedokážou dát plně dohromady. S tímto duem středních obránců dostali Los Blancos letos v sedmi střetnutích až 12 branek. V podstatě v každém zápase se tým potýká s nějakým problémem.

  Po konfrontaci s Las Palmas mají oba máslo na hlavě. Při gólu Javiho Muñoze nedokázal Nacho dobře odkopnout míč a Antonio nedokázal zastavit Munira v pokutovém území. Španěl a Němec spolu ještě neodehráli zápas s nulou na straně poražených. S přibývajícím časem přitom jejich spolupráce nevypadá o nic lépe.

  Nacho nenaplňuje očekávání

  Klub se v zimě rozhodl nevstupovat na přestupový trh kvůli Rüdigerově skvělé formě a plné důvěře vůči Nachovi. Pravdou však je, že po sportovní stránce nezažívá kapitán nejlepší období. Proti Almeríi měl prsty v obou inkasovaných gólech a proti Las Palmas se také nepředvedl.

  Nevyhrál ani jeden souboj a gól domácích byl z velké části jeho zásluhou. V sezoně, kdy je čtyřiatřicetiletý hráč nejvíce potřeba, nenaplňuje očekávání.

  Rüdiger v útlumu

  Vedení je přesto přesvědčeno, že obránce prochází pouze dočasným útlumem a brzy opět uvidíme jeho nejlepší verzi. Rüdiger také v žádném případě není důvodem k obavám. V průběhu celé sezony předváděl velmi dobré výkony a teprve v poslední době trochu polevil v ostražitosti.

  Němec se nepředvedl proti Atléticu v Královském poháru a také v utkání s Kanárky hrál pod své možnosti. Klub to vysvětluje narůstající únavou a kumulací zápasů. V lize Antonio nasbíral kompletní sadu minut, nepočítáme-li střet s Valencií, ve kterém byl suspendován.

  Mezitím se na obzoru stále více rýsuje Militaův návrat. Ačkoli zatím nebylo stanoveno žádné datum Brazilcova návratu, Éder by prý mohl být do konce sezony již plně použitelným článkem týmu. Při současné dispozici Nacha a Rüdigera tak Militãova naděje na klíčové střety v lize a Lize mistrů roste.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: relevo.com

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…