Nová posila mezi tři tyče. Podle deníku Marca Real podepsal mladého ukrajinského brankáře

Nová posila mezi tři tyče. Podle deníku Marca Real podepsal mladého ukrajinského brankáře

Andrij Lunin. Pokud jste tohle jméno prozatím neslyšeli, tak jde o devatenáctiletého ukrajinského brankáře a novou posilu Realu Madrid. Klub zatím oficiálně transfer nepotvrdil. Informaci prozatím přinesl pouze deník Marca.

Real měl za brankáře ukrajinského klubu Zorya Luhansk položit na stůl 8,5 milionů euro, přičemž tato částka může být navýšena o další 4 miliony za případné bonusy. Lunin patří mezi nejlépe hodnocené mladé brankáře na světě.

V barvách Luhansku udržel během dvou sezón 20 čistých kont v 51 odehraných zápasech. Ve Španělsku na sebe výrazně upozornil během utkání Evropské ligy, kdy na San Mamés v Bilbau udržel nulu, navzdory výrazné převaze Athléticu.

Jaký bude jeho další osud je ovšem nyní nejasné a vše rozhodne Julen Lopetegui. Gólman se připojí k předsezónní přípravě. Ve hře jsou tři možnosti: pozice třetího brankáře Realu Madrid, chytání za Castillu, nebo hostování v jiném klubu. V souboji o Lunina porazil Real další tři kluby. Zájem o něj měl Liverpool, AS Řím a Sociedad.

Příchod mladého Ukrajince by neměl mít žádný vliv na chystaný přestup brazilského brankáře Alissona, a který by se měl s Keylorem Navasem poprat o pozici jedničky, případně jej nahradit. Jak ale uvádí Marca, zisk mladého a kvalitního gólmana umožňuje Realu pokračovat v jednáních s Římem ohledně Alissona s větším klidem.


Zdroj: marca.com

5 Komentářů

  • Avatar

    Fíha, čo s toľkými brankármi. Už asi 4-5 brankár o ktorom čítam, že ku nm prestupuje. Zlaté médiá. *smile*
    Každopádne to je lepšia možnosť ako predražený Alisson (aj keď v článku sa píše, že by sme mali dotiahnuť aj ten brestup, brr*sad*). Do budúcna výborný brankár za lacný peniaz. Len škoda, že je Ukrainec. Zaberie jedno miesto v tíme ďalšiemu hráčovi mimo EÚ (Vinícius, Rodrygo…).

    0
    0
  • Avatar

    dát ho do castili a pak se uvidí

    0
    0
  • Avatar

    Možná by bylo lepší napsat, koho jsme ještě podle Marcy nepodepsali. Mám pocit, že tento seznam by byl podstatně kratší než ten nekonečný zástup nových posil.
    Jinak s Keylorem to vypadá bledě… Jednička bude asi De Gea, dvojka Alisson a Navas se popere o post trojky tady s tím *lol*

    0
    0

Přidat komentář

Související články

The Athletic: Fanoušci Barcelony bučí na Cucurellu, zazněl i výkřik „Jidáš“
Mužstvo

The Athletic: Fanoušci Barcelony bučí na Cucurellu, zazněl i výkřik „Jidáš“

Americký portál informoval, že nový hráč Real Madridu nedostal od všech svých krajanů vřelé přivítání. Portál The Athletic vedl živou…
Romano: Rüdiger podepsal nový kontrakt s Realem
Mužstvo

Romano: Rüdiger podepsal nový kontrakt s Realem

Slavný italský přestupový novinář se vyjádřil k budoucnosti německého stopera. Vše nasvědčuje tomu, že Antonio Rüdiger podesal nový kontrakt s…
Asencio se přidává k „mourinhismu“: Mou změnil Real Madrid, přinesl do něj vztek a bojovnost
Mužstvo

Asencio se přidává k „mourinhismu“: Mou změnil Real Madrid, přinesl do něj vztek a bojovnost

Raúl Asencio, stoper Real Madridu, mluvil o příchodu José Mourinha jako nového trenéra týmu. „Teď, s novým projektem, s Mourinhem,…
Mourinho si přeje Khediru na pozici asistenta
Mužstvo

Mourinho si přeje Khediru na pozici asistenta

Portugalský trenér už několik dní jedná se svým bývalým svěřencem o tom, aby se připojil k jeho novému realizačnímu týmu.…