Nico Paz je novým vůdcem Castilly. Argentinec je považován za další mladou hvězdu

  Nico Paz je novým vůdcem Castilly. Argentinec je považován za další mladou hvězdu
  Nico Paz (zdroj: realmadrid.com)

  Deník MARCA se podíval blíže na Nico Paze, který se stal vůdcem Castilly, a přirovnává ho k hvězdě prvního týmu Jude Bellinghamovi.

  Zatímco Real Madrid se těší z formy Bellinghama, další takový hráč září o něco níže. Carlo Ancelotti vede Angličana v prvním týmu, ale v Raúlově Castille si Nico Paz vede skvěle a neustále dělá velký dojem, na všechny kolem sebe. Jeho dva góly proti Antequeře jsou dalším signálem hráče, kterému nelze upřít obrovský progres.

  Leader Castilly

  Jeho další výzvou je dovést Castillu k vítězství a už se pustil do práce. Hraje s desítkou na zádech a po odchodu Arribase se stal tahounem v ofenzivě Raúlova týmu. Jeden čaroděj odešel a objevil se další. Momentálně Nico zaznamenal ve dvou zápasech dva góly a jednu asistenci.

  Deník MARCA uvádí, že Paz má mnoho podobných vlastností jako Bellingham. Samozřejmě pozice, ale i čistá fotbalová kvalita, osobnost, význam pro tým, fyzická kondice a střílení branek.

  Není proto divu, že si Nico získal srdce všech i v šatně prvního týmu, kde, když si poslechnete názory hráčů, je Argentinec považován za další mladou hvězdu. Svou náklonnost mu už vyjádřil Toni Kroos a nedávno ho ocenil i Aurelién Tchouaméni.

  Nico Paz je také na Scaloniho radaru. Byl už na jednom soustředění seniorské reprezentace a dokonce se spekulovalo o tom, že Argentinec bude povolán do této aktuální reprezentační přestávky.

  Scaloni povolal několik mladých hráčů v souvislosti s nadcházejícími olympijskými hrami. Nico však nebude hrát kvalifikaci na tyto hry, protože Real Madrid není povinen ho pustit na tréninkový kemp, když Castilla hraje své zápasy.

  Bez zkušeností

  Dnes slaví Paz 19. narozeniny, takže velkým rozdílem oproti Bellinghamovi jsou zkušenosti, které Angličan nasbíral ve fotbale dospělých v tomto bodě své kariéry. To je stále na programu Nica, který stále neabsolvoval debut za první tým Realu Madrid.

  Byl několikrát povolán k ligovým zápasům a jako jediný canterano odcestoval na přípravné zápasy v rámci předsezónního turné do USA. V Realu Madrid je pro tak mladého hráče prakticky nemožné zasloužit si místo v sestavě, přitom v 17 letech odehrál Bellingham za Borussii už 46 zápasů.

  Ačkoli je Nico odhodlán získat Ancelottiho uznání, jeho prioritou je vést Castillu pod Raúlem. Zůstává lídrem nové generace fotbalistů, která vzala Castillu útokem po velkých úspěších v Juvenilu A. Nejvíc září hned vedle Gonzala Garcíi. První jmenovaný zaznamenal double v prvním kole proti Melille a druhý vstřelil dva góly ve druhém kole proti Antequeře.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: marca.com

  3 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  VIDEO: Nico Paz zazářil i za Castillu! Krásným gólem pomohl k výhře
  Mužstvo

  VIDEO: Nico Paz zazářil i za Castillu! Krásným gólem pomohl k výhře

  Má za sebou nabitý týden, na který bude jistě velmi rád vzpomínat. Ofenzivní záložník Realu Madrid Nico Paz nejprve zaznamenal…
  Ve středu zazářil i Juvenil A. V juniorské LM porazil Neapol jasně 6:0
  Castilla a junioři

  Ve středu zazářil i Juvenil A. V juniorské LM porazil Neapol jasně 6:0

  Real Madrid porazil na Santiago Bernabéu Neapol 4:2 a pojistil si první místo ve skupině Ligy mistrů. Ještě před prvním…
  Debutant Gonzalo: Arbeloův chráněnec, který nastřílel přes 100 gólů a odmítl Anglii
  Exkluzivně

  Debutant Gonzalo: Arbeloův chráněnec, který nastřílel přes 100 gólů a odmítl Anglii

  V neděli 26. 11. 2023 prožil moment, na který bude bez nadsázky navždy vzpomínat. Útočník Gonzalo García Torres debutoval v…
  Nejlepší fotbalová akademie Evropy. La Fábrica na první příčce dle fotbalové observatoře CIES
  Castilla a junioři

  Nejlepší fotbalová akademie Evropy. La Fábrica na první příčce dle fotbalové observatoře CIES

  Real Madrid je nejlepší klub trénující mladé hráče v pěti nejsilnějších ligách v Evropě. Fotbalová observatoř CIES uvádí, že 44…