Nico Paz je novým vůdcem Castilly. Argentinec je považován za další mladou hvězdu

Nico Paz je novým vůdcem Castilly. Argentinec je považován za další mladou hvězdu
Nico Paz (zdroj: realmadrid.com)

Deník MARCA se podíval blíže na Nico Paze, který se stal vůdcem Castilly, a přirovnává ho k hvězdě prvního týmu Jude Bellinghamovi.

Zatímco Real Madrid se těší z formy Bellinghama, další takový hráč září o něco níže. Carlo Ancelotti vede Angličana v prvním týmu, ale v Raúlově Castille si Nico Paz vede skvěle a neustále dělá velký dojem, na všechny kolem sebe. Jeho dva góly proti Antequeře jsou dalším signálem hráče, kterému nelze upřít obrovský progres.

Leader Castilly

Jeho další výzvou je dovést Castillu k vítězství a už se pustil do práce. Hraje s desítkou na zádech a po odchodu Arribase se stal tahounem v ofenzivě Raúlova týmu. Jeden čaroděj odešel a objevil se další. Momentálně Nico zaznamenal ve dvou zápasech dva góly a jednu asistenci.

Deník MARCA uvádí, že Paz má mnoho podobných vlastností jako Bellingham. Samozřejmě pozice, ale i čistá fotbalová kvalita, osobnost, význam pro tým, fyzická kondice a střílení branek.

Není proto divu, že si Nico získal srdce všech i v šatně prvního týmu, kde, když si poslechnete názory hráčů, je Argentinec považován za další mladou hvězdu. Svou náklonnost mu už vyjádřil Toni Kroos a nedávno ho ocenil i Aurelién Tchouaméni.

Nico Paz je také na Scaloniho radaru. Byl už na jednom soustředění seniorské reprezentace a dokonce se spekulovalo o tom, že Argentinec bude povolán do této aktuální reprezentační přestávky.

Scaloni povolal několik mladých hráčů v souvislosti s nadcházejícími olympijskými hrami. Nico však nebude hrát kvalifikaci na tyto hry, protože Real Madrid není povinen ho pustit na tréninkový kemp, když Castilla hraje své zápasy.

Bez zkušeností

Dnes slaví Paz 19. narozeniny, takže velkým rozdílem oproti Bellinghamovi jsou zkušenosti, které Angličan nasbíral ve fotbale dospělých v tomto bodě své kariéry. To je stále na programu Nica, který stále neabsolvoval debut za první tým Realu Madrid.

Byl několikrát povolán k ligovým zápasům a jako jediný canterano odcestoval na přípravné zápasy v rámci předsezónního turné do USA. V Realu Madrid je pro tak mladého hráče prakticky nemožné zasloužit si místo v sestavě, přitom v 17 letech odehrál Bellingham za Borussii už 46 zápasů.

Ačkoli je Nico odhodlán získat Ancelottiho uznání, jeho prioritou je vést Castillu pod Raúlem. Zůstává lídrem nové generace fotbalistů, která vzala Castillu útokem po velkých úspěších v Juvenilu A. Nejvíc září hned vedle Gonzala Garcíi. První jmenovaný zaznamenal double v prvním kole proti Melille a druhý vstřelil dva góly ve druhém kole proti Antequeře.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

3 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Mario Martin chce zůstat v Realu Madrid a bojovat o svou šanci v prvním týmu
Castilla a junioři

Mario Martin chce zůstat v Realu Madrid a bojovat o svou šanci v prvním týmu

Real Madrid v létě opustila řada odchovanců akademie, kteří hledali pravidelný prostor v prvním týmu. Sergio Arribas, Carlos Dotor a…
Životní zážitek. České a slovenské naděje trénují v akademii Realu Madrid
Castilla a junioři

Životní zážitek. České a slovenské naděje trénují v akademii Realu Madrid

Skupina talentovaných mladých fotbalistů z České republiky a Slovenska má tu čest trénovat v prestižní akademii La Fabrica Realu Madrid.…
O Raúla se vážně zajímá  Union Berlín a HSV. Trenér Castilly zvažuje posun v kariéře
Castilla a junioři

O Raúla se vážně zajímá Union Berlín a HSV. Trenér Castilly zvažuje posun v kariéře

Kromě Unionu Berlín se o trenéra Castilly zajímá také druholigový HSV, kde působí Raúlův starý známý z doby jeho působení…
Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou
Castilla a junioři

Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou

Březen. Klíčový měsíc ve Valdebebas je před námi. Konec sezony pro mládežnické týmy, v níž se hraje o mistrovské tituly,…