Nervozita v případu zranění Jude Bellinghama. Bude muset hráč podstoupit operaci kolene?

Nervozita v případu zranění Jude Bellinghama. Bude muset hráč podstoupit operaci kolene?
Jude Bellingham (zdroj: wikipedia.org / Vyacheslav Evdokimov)

Jude Bellingham vynechal konec sezony 2022/23 kvůli zranění kolena a nemohl pomoci Borussii Dortmund v jejich nakonec neúspěšném boji o národní šampionát. Zranění devatenáctiletého Angličana je v Německu velkou záhadou, v Anglii se mluví o tom, že může skončit i operací.

Jude Bellingham byl velkou absencí v zápase proti Mainzu, kde Borussia Dortmund nakonec prohrála svůj boj s Bayernem Mnichov o ligový titul. Anglický záložník nemohl v tuto klíčovou chvíli podpořit své spoluhráče kvůli zranění pravého kolena, které by nyní mohlo hrát důležitou roli v jeho případném přestupu do Realu Madrid.

Sama Borussia nechce o tomto zranění vydávat žádná oficiální oznámení, ale v Anglii se obávají, že vše může skončit tím, že hráč bude muset podstoupit operaci.

Bude nutná operace?

V tuto chvíli jsou to především britská média, která v této věci bijí na poplach. Přestože sezona Dortmundu 2022/23 skončila, Anglie má před sebou dvě kvalifikace na Euro 2024 a nyní není známo, zda bude Bellingham vůbec k dispozici manažerovi Garethu Southgateovi.

Pokud devatenáctiletý mladík skutečně podstoupí operaci, určitě vynechá zápasy proti Maltě a Makedonii a přijde o reprezentační soustředění, které má začít 10. června.

Na druhou stranu je v současné době v Německu více pochybností než faktů. Borussia se nezmiňuje o fyzickém stavu své hvězdy a trenér Edin Terzic se minulou sobotu omezil na pár vyhýbavých vysvětlení.

Bellingham vypadal, že je na tom docela dobře, ale pár hodin před zápasem za mnou přišel a řekl, že není stoprocentně připraven, takže by bylo lepší, kdyby nastoupil jiný hráč. V posledních dnech velmi tvrdě pracoval na tom, aby byl na hřišti. Ale obecně se necítil dobře při předzápasové rozcvičce,“ řekl trenér Dortmundu.

O Bellinghamově stavu se začínají objevovat různé teorie. Od toho, že hráč nenastoupil schválně, aby neovlivnil přestup do Realu Madrid, až po takové, že s největší pravděpodobností skončí na operaci kolene.

Vliv na konečnou cenu

A operace a z ní plynoucí delší pauza by měly docela velký vliv na další tahy Borussie, která je zvyklá pravidelně dostávat velké peníze za své hvězdy – to byl případ Erlinga Haalanda, Jadona Sancha, Christiana Pulisice, Pierra -Emericka Aubameyanga nebo Ousmane Dembélého a nyní se k této skupině chystal připojit Bellingham.

Zde se sluší zdůraznit, že nejde o první takový případ v aktuální sezoně, kdy je stav kolen mladého Angličana pod drobnohledem. Po skončení mistrovství světa v Kataru už hrál s obvazem na levém koleni s argumentem, že nejde o žádné zranění, ale prostě o to, aby se na hřišti cítil lépe.

Nyní však toto pravé koleno vyřadilo 19letého mladíka z konce sezony a nepřímo mohlo vést k tomu, že Borussia neudělá poslední krok, aby vyhrála německý šampionát. A pro samotného Bellinghama by to mohlo znamenat nečekané problémy, protože uzavírá svůj přestup do Realu Madrid.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Laporte v hledáčku Los Blancos. Deník AS shrnul situaci španělského stopera
Přestupy

Laporte v hledáčku Los Blancos. Deník AS shrnul situaci španělského stopera

O Aymerica Laporteho se zajímá Real Madrid, ale stále má dvouletou smlouvu s Al-Nassrem. Zatímco jeho plat by nebyl problém,…
Al Ittihad se snaží přilákat Antonia Rüdigera. Kluby ze Saúdské Arábie mu nabízí vysoký plat
Přestupy

Al Ittihad se snaží přilákat Antonia Rüdigera. Kluby ze Saúdské Arábie mu nabízí vysoký plat

Kluby ze Saúdské Arábie se i letos v létě snaží podepsat hráče z předních evropských klubů. V tomto trendu pokračuje…
Aymeric Laporte požádal Al-Nassr o uvolnění. Touží po návratu do Evropy
Přestupy

Aymeric Laporte požádal Al-Nassr o uvolnění. Touží po návratu do Evropy

Začíná být stále pravděpodobnější, že se Aymeric Laporte v létě vrátí do La Ligy. Třicetiletý obránce, který na začátku měsíce…
Relevo: Bayern se Daviese nevzdává
Přestupy

Relevo: Bayern se Daviese nevzdává

Los Blancos chtějí Kanaďana získat, ale k dohodě s Bavory, kteří také nechtějí slevit ze svých požadavků, mají daleko. Vše…