Nervozita kolem Ramose. Kapitán zná nabídku Realu od léta, ale prodloužení je v nedohlednu

Nervozita kolem Ramose. Kapitán zná nabídku Realu od léta, ale prodloužení je v nedohlednu

Josep Pedrerol oznámil, že Sergio Ramos dobře zná nabídku Realu Madrid a že je na hráči, aby rozhodl o své budoucnosti. Vysílání COPE a Onda Cero s tím však nesouhlasí, zatím co rádio SER to nepřímo potvrzuje. Pojďme se společně podívat blíže na nepřehlednou situace ohledně prodloužení smlouvy kapitána Realu Madrid.

Moderátoři nočního televizního pořadu Chiringuito a odpoledního Jugones v La Sexta, o kterém je známo, že jsou první, kdo oznamuje hlavní zprávy, o Realu Madrid, řekli nové zprávy. Údajně zatímco tah Reného Ramose (agenta a bratra hráče) na Twitteru nenaznačoval nabídku Realu Madrid pro svého kapitána, skutečnost je jiná a Ramos zná nabídku vedení královského klubu už od léta.

Pedrerol tvrdí, že klub nabídl Ramosovi v létě roční prodloužení smlouvy za stejných finančních podmínek tedy 12 milionů eur ročně. S takovou dohodou podepsanou do roku 2021 by navíc nemělo souviset 10% snížení platů požadované po hráčích prvního týmu, v probíhající soutěži by se měl snížit odhadovaný rozpočet na platy o 69 milionů eur.

Takový návrh platil v létě a jak informoval Pedrerol, byl s Ramosem diskutován ještě před 5 dny  před ligovým zápasem v Elche.

Navýšení není možné

Moderátor Chiringuito dodal, že klub chápe, že Ramos je symbolem a legendou Realu Madrid a že by dnes měl být nejlépe placeným hráčem týmu. Pandemie však všechno změnila, vedení Los Blancos zjistilo, že dnes nemohou kapitánovi nabídnout to, co mu mohli nabídnout před 3 až 4 lety – tedy významné navýšení.

Zvýšení 12 milionového platu pro hráče, který v této za 3 měsíce bude mít 35 let, bude pro klub nemožné, tím spíše na delší dobu, což stoper očekává. Pedrerol zdůraznil, že je také obtížné týmu vysvětlit, proč se hráč, který vydělává 3,5 milionu eur, se vzdá 10 % svého platu a ten, který má 12 milionů, má v tak obtížném období získat navýšení.

Vedení týmu si myslí, že je již skvělým gestem nabídnout Ramosovi udržení platu 12 milionů eur bez jakéhokoli snížení do roku 2022.

Vedení nehodlá ustoupit

Los Blancos mají tvrdit, že pokud bude mít Ramos lepší nabídku, pokud jde o peníze a délku smlouvy, pak se klub nebude účastnit žádných aukcí ani rvaček, protože jejich maximum je 12 milionů eur v čistém.

Ve vedení klubu se však domnívají, že pokud Ramos učiní gesto souhlasu s 10% snížením platu, které platí pro všechny hráče do konce této sezóny, pak za těchto podmínek – v praxi 10,8 milionu EUR ročně – můžete toto gesto opětovat a nabídnout mu 2 letou smlouvu.

Pedrerol zdůraznil, že se nejedná o formální nabídku z léta a momentálně je na stole 12 milionů eu ročně do června 2022, ale pokud chce Ramos delší smlouvu, klub od něj očekává gesto a snížení finančních očekávání.

Novinář zdůraznil, že nabídka 12 milionů je považována klubem za důležitou a byla s hráčem diskutována i v posledních dnech. Moderátor Chiringuito dospěl k závěru, že pokud by o této záležitosti existovaly jakékoli pochybnosti nebo by pokračovaly nejasné zprávy ze strany bratra kapitána Realu Madrid, je Florentino Pérez připraven vše veřejně vysvětlit na tiskové konferenci.

Protichůdné informace

Rádio Onda Cero a COPE ve svých nočních programech jednomyslně tvrdí, že Ramos nedostal žádnou oficiální nabídku na prodloužení smlouvy, a proto přišla nervózní reakce Reného Ramose.

Vysílání stanice SER zase tvrdí, že Real měl obránci přímo sdělit, že s ním může za současných podmínek podepsat dvouletý kontrakt se snížením platu o 10 %, o čemž Pedrerol hovořil pouze z hlediska hypotézy.

Posledně jmenované rádio tvrdí, že Ramos i tak stále očekává navýšení a nelíbí se mu, že se klub vůbec neustupuje ze své pozice a nenabízí mu více peněz.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: Chiringuito, SER

18 Komentářů

 • Avatar

  Toto je ten veľký "srdciar". Chválim klub, buď prijmeš čo ti ponúkame alebo páľ kade ľahšie!!! Nenažraní hráči!!!

  0
  0
 • Avatar

  Už teď on i jeho rodina po x generací nebudou muset hnout prstem. Pokud je to takový srdcař… tak si myslím, že by měl přijmout to, co mu klub nabízí.

  0
  0
 • Avatar

  Je to těžký.
  Ano, je v TOP 3 obráncích historie. Na hřišti je nepostradatelný jako kapitán, vždy dokáže tým nabudit. Je v defenzivě stále excelentní. Ale…

  Bude mu 35, další 2 roky s tím ohromným platem? Pochybuju, že v sedmatřiceti bude hrát většinu utkání. Máme teď celkem ojedinělou možnost získat v létě top obránce. Na výběr máme z Upamecana, Koundého, Torrese, Alaby. Tolik jich každý léto dostupných nebude. Navíc, když ostatní top týmy mají relativně mladý a stabilní obranný dvojice / trojice. Krom Bayernu a Barcy, která si toho moc dovolit nebude moct.
  A stále budeme mít Raphu, Édera, Nacha. Kdyby Zidane s Éderem do budoucna nepočítal, 30 milionů bychom za něj měli dostat a mít tak na dva z výše uvedených obránců, když Alaba bude zdarma a platově se přiblíží Sergiovi.

  To, že má ego na úrovni Ronalda, všichni vědí, ale tady by mohl následovat Luku a prostě ukázat, že nikdo není větší než klub a souhlasit se snížením platu a smlouvou na jeden rok.

  0
  0
  • Avatar

   Ja si myslím, že Ramos by kľudne v 37 rokoch mohol hrať väčšinu zápasov. Atleticky sa drží v kondičke a stále má motiváciu zahrať si na MS v Katare (čo je vlastne až 12/2022).
   Pri hráčovi v takom veku je ale dôležité vedieť ho správne využiť. Nemôže mať vedľa seba pomalých hráčov. Čiže s Nachom a Marcelom a pod. by nedokázal fungovať. Ale keď dáš okolo neho rýchle atletické typy, ktoré kompenzujú Ramosovú odchádzajúcu rýchlosť (presne ako Varane a Mendy), tak s ním môžeš kľudne rátať ešte pár rokov. Podľa mňa ešte v čase, keď Marcelo pravidelne hrával, tak mal z jeho strany hrať skôr Varane a Ramos pri Carvajalovi. Ramos neskutočne ťaží z Mendyho, s Reguilonom by to nebolo až tak dobré podľa mňa.
   Čo sa týka prestupov na stopéra, ja trochu dúfam v Škriniara (aj keď sa o ňom nehovorí a aj keď zrejme nie je najlepšia voľba). Ale chcel by som vidieť krajana v bielom drese *smile**lol*

   0
   0
   • Avatar

    Já netvrdím, že by nestíhal, ale se stále narůstajícím počtem zápasů bude víc odpočívat. Stačí se podívat na Pepeho. Aspoň na pohled na sobě nepracuje tolik jako Sergio, ale stali ze z nich podobní hráči. Tvrdí v soubojích a se skvělým timingem zákroků a výskoků. Tomu bude za chvíli 38. A loňský rok mu vyšel, nastoupil (absolutní většinu v základu) ke skoro 40 utkáním. V týhle sezóně už ale 12 utkání promeškal, což je skoro půlka.
    Těch zranění bude přibývat a s jeho platem a platovým stropem nebude jednoduchý odehrát tolik zápasů s náhradníky, kterým nebudeme moct poskytnout vysoký plat…
    Nicméně pokud to loni naměřili Nachovi správně, tak byl 10. nejrychlejší hráč na světě… Ve 30 slušný výkon *lol*

    Co se týče Škriniara, nevím, nemám ho nasledovanýho, ale nepřijde mi být lídrem, kterého vedle sebe Rapha (aspoň teď) potřebuje. Ale vždy jsem tu na něj od Slováků slyšel spíš negativní ohlasy… ale to je ta naše natura. *stydi**lol*

    0
    0
 • Avatar

  Jestli je to pravda, pak je nabídka klubu zcela v pořádku. Bohužel se ukázalo, že Ramos je na peníze možná víc než je obvyklé – viz jeho vyjednávání s United pár let zpátky. Sergio jestli chceš, aby pro tebe něco klub udělal, musíš udělat i ty něco pro něj. Můžeš se zde stát živoucí legendou ve stylu maldiniho v AC a nebo můžeš odejít na dva roky někam do PSG, ale sám si spocitej, jestli ti to stojí za to.

  Pokud odmitnes, náhrada v podobě Alaby je na místě.

  0
  0
 • Avatar

  Môj názor je, že to je pre neho vynikajúca ponuka, ktorá zohľadňuje jeho výnimočné postavenie v klube. Hracom po 30-tke sa predlžujú zmluvy max o rok s opciou na další. Pre 35 ročného byť ochotný dať zmluvu na 2 roky, v podstate s tým istým platom je naozaj luxus. V hocijakom velkoklube v europe by mohol akýkoľvek hráč snívať o tom, že by mu v 35 rokoch neklesol plat (nepočítam Ronalda). Osobne si myslím, že to podpíše a len sa snaží naťahovať čas a vytvárať tlak, špeciálne jeho agent/brat, ale tu jednoducho viac nevydoluje, ber nebo nech být. Samozrejme, že take PSG mu vie dať viac a možno zmluvu na 3 roky, ale takto si povedzme. Žije cely svoj život v Španielsku, 15 rokov v Madride, ma tu ohromne zázemie, deti chodia do školy, majú tu kamarátov a x dalších veci, jednoducho toto nevymení ani za peniaze, 12 mega je stále 12 mega, veď neni chudák. On aj so svojim bratom majú slabé karty a snaží sa blafovať, ale tu je v lepšej pozícii klub, navyše keď je k dispozícii hráč ako Alaba zadarmo.

  0
  0
 • Avatar

  Lucas prý odmítl první nabídku na prodloužení smlouvy.

  Když GOAT na hřišti, tak i GOAT manýry mimo hřiště *tong*

  0
  0
 • Avatar

  Podľa mňa Sergio nikam nepôjde a kývne na túto ponuku, ktorá je podľa mňa zo strany RM úplne v poriadku. Kam by aj chodil.

  0
  0
 • Avatar

  Srdcaře mezi sportovci nehledejme. Všichni jsou nenažraní jen jim jde o prachy. Všichni by mohli mít klidně o polovinu méně a pořád by měli dost.

  0
  0
 • Avatar

  Zbyňku vole děláš si srandu že sem napíšeš článek z překladače? Příště si to aspoň přečti a rovnou uprav aby to dávalo smysl.

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Operace Kroos & Modrić: Florentino Pérez přechází do akce
Mužstvo

Operace Kroos & Modrić: Florentino Pérez přechází do akce

Situace Luky Modriće a Toniho Kroose se v posledních týdnech změnila. Do celé záležitosti se vložil prezident Realu Madrid Florentino Pérez…
Modrićův agent: Luka pravděpodobně zůstane v Madridu i v následující sezóně
Mužstvo

Modrićův agent: Luka pravděpodobně zůstane v Madridu i v následující sezóně

Pokud jde o Luku Modriće, zdá se, že je vše vyřešeno. Vlado Lemić, hráčův agent, prohlásil, že fotbalista s největší…
Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS
Mužstvo

Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS

Dobrá zpráva pro madridismo. Luka Modrić se chystá prodloužit smlouvu s Realem o další sezónu. Vše se urychlilo po čtvrteční schůze…
Real zvažuje prodloužení smluv s Kroosem a Modrićem, píší MARCA a THE ATHLETIC
Mužstvo

Real zvažuje prodloužení smluv s Kroosem a Modrićem, píší MARCA a THE ATHLETIC

Real Madrid zvažuje prodloužení smluv s Tonim Kroosem a Lukou Modrićem, informuje The Athletic. Oběma hráčům vyprší smlouva 30. června.…