Neocenitelná práce Juniho Calafata. Hlavní skaut Realu Madrid pomohl přesvědčit Bellinghama

Neocenitelná práce Juniho Calafata. Hlavní skaut Realu Madrid pomohl přesvědčit Bellinghama
Jude Bellingham (zdroj: wikipedia.org / Vyacheslav Evdokimov)

Brazilec a José Angel Sánchez společně vyjednávají s anglickým záložníkem, ale také s Borussií Dortmund. Zásadní v rozhovorech však může být účast Florentina, který byl k přestupu Bellinghama zpočátku skeptický.

Real Madrid je čím dál blíže přestupu Jude Bellinghama. Měsíc před koncem sezony a dva měsíce před začátkem přestupového období jsou Los Blancos na pole position v závodě o Angličana.

V posledních týdnech se situace dramaticky obrátila ve prospěch Bílého baletu. Na začátku byly v popředí anglické kluby. Část rodiny věřila, že návrat do vlasti bude pro devatenáctiletého mladíka přínosem, který pak nebude mít problém se adaptovat.

Nicméně od prvního okamžiku měl Jude na mysli Real Madrid. Záložník se soustředí na svůj fotbalový rozvoj a možnost vyhrát velké tituly, proto ho více lákal přestup do hlavního města Španělska.

Juni Calafat

Aby nakonec přesvědčili hráče a jeho rodinu, musel se na scéně objevit jeden muž, který udělal rozdíl: Juni Calafat. Šéf mezinárodního skautského oddělení Los Blancos a jeho tým usilovně pracují na podpisu Bellinghama. Vyměňují si s nimi zprávy, organizují setkání a objevují se v Dortmundu.

Na Santiago Bernabéu vědí, že nemohou finančně konkurovat anglickým týmům. Sportovní projekt je nyní hlavním lákadlem, které využívají k podpisu smluv. Dále si uvědomují, že pokud hráč skončí v Premier League, stává se téměř nedosažitelným cílem, pokud mu nevyprší smlouva, jako tomu bylo v případě Rüdigera. Přesvědčit ho, aby přišel před vstupem do „pasti“, byl proto zásadní úkol.

Zájmem City ochladl

Tento tlak způsobil pád různých konkurentů. Chelsea v zimě učinila nabídku za Enza Fernándeze. Liverpool, který začínal jako favorit po boku Los Blancos, nakonec kvůli složité sportovní a především institucionální situaci ustoupil. Manchester City zůstal optimistou, ale sám hráč zchladil zájem Citizens. United stále mají naději a dokud nebude přestup hotový, nehodlají se ho vzdát.

Vedle Juniho byl dalším podporovatelem přestupu José Angel Sánchez. Oba vyjednávali. Ne vždy se však setkali s prezidentovým souhlasem. Florentino Pérez byl skeptičtější, hlavně kvůli přestupové ceně, kterou po příchodu anglických klubů považoval za nafouknutou.

Prezidentův pohled se s nedávnými událostmi změnil. Jeho účast v celé operaci se může ukázat jako klíčová a definitivní pro úspěšné ukončení rozhovorů s Borussií.

Bellingham je prioritou Los Blancos od začátku sezony. Byl to Jude nebo nikdo. Jeho brilantní výkony na mistrovství světa v Kataru svědčily o tom, že měli pravdu. Že byl chybějícím kouskem k vytvoření středu pole, s nímž by bylo možné soupeřit v příštím desetiletí, zatímco Kroos a Modrić čelí posledním letům své kariéry.

Real Madrid a Borussia Dortmund prozatím existenci dohody popírají, ačkoli Los Blancos svůj zájem neskrývali. Německá strana, která se s ním pokusila prodloužit smlouvu, je na pokraji dalšího střetu s realitou a ztrátou svého hvězdného hráče, stejně jako v minulé sezoně s Haalandem. Závod pro Angličana vstupuje do závěrečné rovinky a všechny silnice vedou k bráně ve Valdebebas.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Dani Ceballos se chystá na letní odchod. Zamíří do Atlétika Madrid?
Přestupy

Dani Ceballos se chystá na letní odchod. Zamíří do Atlétika Madrid?

Na jaře podepsal novou dlouhodobou smlouvu v Realu Madrid, po roce ale dost možná řady královského klubu opustí. Záložník Dani…
Obránce Girony Couto: Pokud by měl o mě Real zájem, určitě je to možnost
Přestupy

Obránce Girony Couto: Pokud by měl o mě Real zájem, určitě je to možnost

Patří Manchesteru City, aktuálně září na hostování v dresu Girony. Pravý obránce Yan Couto si ovšem nezavírá dveře ani do…
Věhlasné hvězdy a Joselu. Real plánuje útok i se zkušeným Španělem
Mužstvo

Věhlasné hvězdy a Joselu. Real plánuje útok i se zkušeným Španělem

Vedení Realu Madrid hodlá v příští sezoně postavit hvězdný útok v čele s Kylianem Mbappém a Viníciusem Júniorem. Podle informací…
Priority Realu na léto: Mbappé, Davies, stoper z Francie a argentinský mladík
Přestupy

Priority Realu na léto: Mbappé, Davies, stoper z Francie a argentinský mladík

Hned několik důvěryhodných zdrojů se shoduje na přestupových prioritách Realu Madrid během příštího léta. Není divu, že jim vévodí Kylian…