Několik názorů na jeden zápas. Drama na Bernabéu pohledem španělských a evropských periodik

  Několik názorů na jeden zápas. Drama na Bernabéu pohledem španělských a evropských periodik

  Další zápas Realu v Lize mistrů. Další kontroverzní momenty. Další diskuze nad rozhodčími. Utkání, ve kterém Los Blancos remizovali s Bayernem 2:2, díky čemuž postoupili do finále, se opět stalo předmětem debat kvůli výrokům rozhodčích. Co na duel říkají vybrané evropské deníky?

  Marca a AS

  Španělské deníky Marca i AS měly pochopitelně radost z postupu Realu Madrid do dalšího finále. Deník Marca na titulní straně zveřejnil tradiční hlášku A POR LA 13! „Pro Třináctku! Šampioni trpěli a odolávali obdivuhodně hrajícímu Bayernu – Budou hrát čtvrté finále za posledních pět let, a usilovat o třetí titul v řadě – Dvě branky Benzemy a skvělé zákroky Keylora rozhodly – Řím – Liverpool: Dnes se dozvíme soupeře

  Deník As zápas komentoval následovně: „Do Kyjeva! Pro Real Madrid jde o třetí finále v řadě a čtvrté během pěti let! – Bayern rozpoutal na Bernabéu bouři; 22 střel (11 mezi tři tyče) a 60% držení míče – Benzema zaznamenal dvě branky, Keylor zaznamenal parádní zákroky.

  Marca

  Německé deníky

  Smutní byli pochopitelně v Německu.  S výjimkou bulvárního Bildu, který detailně rozebral hlavně Marcelovu ruku, ale německé deníky mrzely hlavně chyby hráčů Bayernu. Nejvíce to od nich odnesla dvojice Tolisso – Ulreich.

  Bild: „Ulreichova ztráta koncentrace stála Bayern místenku do finále. Sen o zkompletování treblu leží v troskách.

  Die Welt: „Tolisso příliš nepřemýšlel, Ulreich se zase rozhodoval příliš dlouho… Bavoři v Madridu zahodili šanci na finále. Semifinále bylo rozhodnuto ve chvíli, kdy dva hráči vypnuli. Zklamání všech bylo zřejmé.

  Süddeutsche Zeitung: „Dvě branky byly pro Bayern málo. Tým opět zahodil až příliš mnoho příležitostí. Do nohy se pak střelil po velkém kiksu Ulreicha.

  Sport a Mundo Deportivo

  Kde byli ale z postupu Los Blancos zřejmě nejvíce smutní? V Katalánsku… Sport jako hlavní titulek otiskl Así, así así se clasifica el Madrid, čili A tak, a tak, a tak se kvalifikuje Madrid. Jde o zjevnou narážku na tradiční pokřik na Bernabéu Así gana el Madrid (A tak vítězí Madrid).

  Sport

  Na titulní straně jsou rovněž fotografie dvou nejkontroverznějších momentů – Marcelovy ruky a obrovské chyby Tolissa s Ulreichem. Sport rovněž dodává: „S velkou pomocí rozhodčího a s notnou dávkou štěstí se Madrid kvalifikoval do třetího finále v řadě.

  Mundo Deportivo zase hlásalo: „Klasika. Real Madrid se kvalifikoval do třetího finále v řadě poté, co vyřadil Bayern tím nejtypičtějším bílým způsobem.“

   Na internetové stránce deníku pak byly další perličky: „Cakir a Kuipers, hvězdy Realu Madrid. Turecký rozhodčí nezaznamenal Marcelovo zjevné hraní rukou, ani faul Sergia Ramose. V prvním zápase zase holandský sudí neviděl dvě jasné penalty, spáchané Carvajalem.

  Mundo Deportivo

  Ostatní

  L´Equipe (Francie): „Real Madrid chodí po vodě. Nemůžete ho vyřadit. Real Madrid očekává své třetí finále v řadě díky zázraku. Po šťastné výhře 1:2 z Mnichova, si musel Zidanův výběr odvetu doslova protrpět.

  France Football (Francie): „Benzema poslal Real do finále! Dvě branky francouzského útočníka a nešťastná chyby brankáře Ulreicha poslaly Madrid již potřetí v řadě do finále.

  La Gazzetta dello Sport (Itálie): „Ať se stane cokoliv, Madrid vždy projde dál. Zidanův tým trpí jako nikdo jiný, brání se zuby nehty, ve vlastním vápně blokuje šance soupeře, hraje špatně… A přesto udělá třetí finále po sobě, čtvrté během posledních pěti let. Hrdinové večera byli Karim Benzema, kterého na Bernabéu nemají rádi a pískají na něj, a Keylor Navas, kterého místní fanoušci chtějí již několik let vyměnit.

  Equipe

  Daily Mail (Spojené království): „James byl blízko k vyřazení svého vlastního týmu, ale Ulreichova chyba se pro Bayern ukázala jako příliš drahá.

  Nacion (Kostarika): „Rozhodujícím faktorem byl Keylor Navas. Kostaričan ze sebe dokázal dostat to nejlepší a proti Bayernu vytasil se šesti skvělými zákroky. Keylor opět utišil své kritiky a poslal Los Blancos do dalšího finále Ligy mistrů.


  Zdroj: as.com

  11 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Joselu po debutu v LM: Jsem šťastný. Tým opět věřil do poslední minuty
  Liga mistrů

  Joselu po debutu v LM: Jsem šťastný. Tým opět věřil do poslední minuty

  Ve třiatřiceti letech si prožil svou velkou premiéru na scéně Ligy mistrů. Nechybělo mnoho a útočník Realu Madrid Joselu ji…
  Bellingham po vítězství v LM: Nevíte, jak velký tento klub skutečně je, dokud nejste jeho součástí
  Liga mistrů

  Bellingham po vítězství v LM: Nevíte, jak velký tento klub skutečně je, dokud nejste jeho součástí

  Jude Bellingham poskytl rozhovor RealMadridTV a Moviestar+ po zápase skupinové fáze Ligy mistrů proti Unionu Berlín. Přinášíme vyjádření hráče Realu…
  Ancelotti: Myslím, že Vinícius bude příští středu hrát. Uvidím, co bude v neděli
  Liga mistrů

  Ancelotti: Myslím, že Vinícius bude příští středu hrát. Uvidím, co bude v neděli

  Carlo Ancelotti se objevil na tiskové konferenci po zápase skupinové fáze Ligy mistrů proti Uniónu Berlín. Přinášíme záznam ze setkání…
  Camavinga před Uniónem: Nerad hraji levého obránce, ale jsou chvíle, kdy to musíte udělat pro tým
  Liga mistrů

  Camavinga před Uniónem: Nerad hraji levého obránce, ale jsou chvíle, kdy to musíte udělat pro tým

  Eduardo Camavinga se zúčastnil tiskové konference před dnešním zápasem proti Uniónu Berlín. Přinášíme nejdůležitější výroky francouzského záložníka. „Unión je tým,…