Nejvíce francouzský Real Madrid v historii klubu. Španělé jsou na ústupu

Nejvíce francouzský Real Madrid v historii klubu. Španělé jsou na ústupu
Ferland Mendy (zdroj: realmadrid.com)

Od debutu Pedra Paragese po akvizici Auréliena Tchouaméniho uplynulo 120 let. Řeč je o prvním a zatím posledním Francouzovi v historii Realu Madrid. Bílý balet měl vždy zvláštní pouto se svým severním sousedem. Stačí říct, že se bavíme o nejčastější národnosti v klubu po Brazilcích, Argentincích a samozřejmě Španělech.

V týmu Realu jsou aktuálně čtyři Francouzi: Karim Benzema, Ferland Mendy, Eduardo Camavinga a zmíněný AurélienTchouaméni. I když samotná Ligue 1 není na stupních vítězů nejsilnějších lig v Evropě, jejich národní tým je v tuto chvíli pravděpodobně nejsilnější na světě.

Nejvíce v historii

Hráči opouštějící Francii neustále dobývají fotbalový svět. Není divu, že se Los Blancos v tomto bodě mohou pochlubit největším počtem francouzských hráčů současně reprezentujících klub v celé jeho historii.

Na kvantitu samozřejmě navazuje i kvalita. Každý z výše zmíněné čtveřice hraje v týmu velmi důležitou roli. Benzema je letos nejlepším hráčem světa, Mendy má neopominutelné místo na levém obránci, Camavinga jako 19letý překvapil všechny už ve své nováčkovské sezóně a Tchouaméni se rychle adaptoval a zdá se, že umí jít v Casemirových stopách.

Silné mládí

Aurélien už při prvním kontaktu s madridským publikem, dokázal madridstas dostat na svou stranu. V utkání proti Betisu jsme na hřišti mohli od začátku pozorovat čtyři Francouze, tři Brazilce, Chorvata, Rakušana, Belgičana a Španěla.

Francouzi momentálně tvoří určitou součást páteře týmu. Kromě Mendyho, kterému trenér dopřál odpočinek v zápase s Espanyolem, se v každé z dosavadních partií objevili všichni. Z 20 možných nasazení od začátku sezony (pět zápasů pro každého ze čtyř hráčů) jich dali dohromady 16. Čtyři chybějící jsou Mendyho odpočinek, jeden vstup z lavičky Tchouaméniho a dva Camavingy.

22 Francouzů

Prvním Francouzem v historii klubu byl Pedro Parages, který se proslavil i tím, že během svého prezidentování v Madridu CF přidal k názvu klubu „Real“, udělené králem Alfonsem XIII. Sám Parages se narodil v Madridu, ale z otcovy strany byl Francouz.

Po něm, kromě čtyř, kteří v současnosti hrají v Los Blancos, následovalo v jeho stopách dalších 17 krajanů: Enrique Normand (1903-1909), Juan Petit (1914-1917), René Petit (1915-1918), Louis Hon (1950 -1953), Jean Luciano (1950-1951), Raymond Kopa (1956-1959), Lucien Muller (1962-1965), Christian Karembeu (1997-2000), Nicolas Anelka (1999-2000), Claude Makélélé (2000 -2003), Zinédine Zidane (2001-2006), Lassana Diarra (2009-2012), Karim Benzema (2009–doteď), Raphaël Varane (2011-2021), Enzo Zidane (2016-2017), Theo Hernández (2017-2019), Luca Zidane (2019-2020) a Alphonse Areola (2019-2020).

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: eldebate.com

2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Operace Kroos & Modrić: Florentino Pérez přechází do akce
Mužstvo

Operace Kroos & Modrić: Florentino Pérez přechází do akce

Situace Luky Modriće a Toniho Kroose se v posledních týdnech změnila. Do celé záležitosti se vložil prezident Realu Madrid Florentino Pérez…
Modrićův agent: Luka pravděpodobně zůstane v Madridu i v následující sezóně
Mužstvo

Modrićův agent: Luka pravděpodobně zůstane v Madridu i v následující sezóně

Pokud jde o Luku Modriće, zdá se, že je vše vyřešeno. Vlado Lemić, hráčův agent, prohlásil, že fotbalista s největší…
Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS
Mužstvo

Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS

Dobrá zpráva pro madridismo. Luka Modrić se chystá prodloužit smlouvu s Realem o další sezónu. Vše se urychlilo po čtvrteční schůze…
Real zvažuje prodloužení smluv s Kroosem a Modrićem, píší MARCA a THE ATHLETIC
Mužstvo

Real zvažuje prodloužení smluv s Kroosem a Modrićem, píší MARCA a THE ATHLETIC

Real Madrid zvažuje prodloužení smluv s Tonim Kroosem a Lukou Modrićem, informuje The Athletic. Oběma hráčům vyprší smlouva 30. června.…