Nejvíce francouzský Real Madrid v historii klubu. Španělé jsou na ústupu

  Nejvíce francouzský Real Madrid v historii klubu. Španělé jsou na ústupu
  Ferland Mendy (zdroj: realmadrid.com)

  Od debutu Pedra Paragese po akvizici Auréliena Tchouaméniho uplynulo 120 let. Řeč je o prvním a zatím posledním Francouzovi v historii Realu Madrid. Bílý balet měl vždy zvláštní pouto se svým severním sousedem. Stačí říct, že se bavíme o nejčastější národnosti v klubu po Brazilcích, Argentincích a samozřejmě Španělech.

  V týmu Realu jsou aktuálně čtyři Francouzi: Karim Benzema, Ferland Mendy, Eduardo Camavinga a zmíněný AurélienTchouaméni. I když samotná Ligue 1 není na stupních vítězů nejsilnějších lig v Evropě, jejich národní tým je v tuto chvíli pravděpodobně nejsilnější na světě.

  Nejvíce v historii

  Hráči opouštějící Francii neustále dobývají fotbalový svět. Není divu, že se Los Blancos v tomto bodě mohou pochlubit největším počtem francouzských hráčů současně reprezentujících klub v celé jeho historii.

  Na kvantitu samozřejmě navazuje i kvalita. Každý z výše zmíněné čtveřice hraje v týmu velmi důležitou roli. Benzema je letos nejlepším hráčem světa, Mendy má neopominutelné místo na levém obránci, Camavinga jako 19letý překvapil všechny už ve své nováčkovské sezóně a Tchouaméni se rychle adaptoval a zdá se, že umí jít v Casemirových stopách.

  Silné mládí

  Aurélien už při prvním kontaktu s madridským publikem, dokázal madridstas dostat na svou stranu. V utkání proti Betisu jsme na hřišti mohli od začátku pozorovat čtyři Francouze, tři Brazilce, Chorvata, Rakušana, Belgičana a Španěla.

  Francouzi momentálně tvoří určitou součást páteře týmu. Kromě Mendyho, kterému trenér dopřál odpočinek v zápase s Espanyolem, se v každé z dosavadních partií objevili všichni. Z 20 možných nasazení od začátku sezony (pět zápasů pro každého ze čtyř hráčů) jich dali dohromady 16. Čtyři chybějící jsou Mendyho odpočinek, jeden vstup z lavičky Tchouaméniho a dva Camavingy.

  22 Francouzů

  Prvním Francouzem v historii klubu byl Pedro Parages, který se proslavil i tím, že během svého prezidentování v Madridu CF přidal k názvu klubu „Real“, udělené králem Alfonsem XIII. Sám Parages se narodil v Madridu, ale z otcovy strany byl Francouz.

  Po něm, kromě čtyř, kteří v současnosti hrají v Los Blancos, následovalo v jeho stopách dalších 17 krajanů: Enrique Normand (1903-1909), Juan Petit (1914-1917), René Petit (1915-1918), Louis Hon (1950 -1953), Jean Luciano (1950-1951), Raymond Kopa (1956-1959), Lucien Muller (1962-1965), Christian Karembeu (1997-2000), Nicolas Anelka (1999-2000), Claude Makélélé (2000 -2003), Zinédine Zidane (2001-2006), Lassana Diarra (2009-2012), Karim Benzema (2009–doteď), Raphaël Varane (2011-2021), Enzo Zidane (2016-2017), Theo Hernández (2017-2019), Luca Zidane (2019-2020) a Alphonse Areola (2019-2020).

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: eldebate.com

  2 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát
  Mužstvo

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát

  Velké obavy musí mít po utkání s Las Palmas fanoušci Realu Madrid. Ze zápasu totiž odstoupil kvůli zranění David Alaba…
  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil
  Mužstvo

  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil

  Další nucenou pauzu před sebou má osmnáctiletý mladík, který v dresu Realu Madrid ještě neodehrál ani minutu. Přestože měl být…
  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele
  Mužstvo

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele

  Fede Valverde vstřelil svůj první gól v sezoně 2023/24 v zápase proti Realu Sociedad. Uruguayský záložník provedl razantní střelu zpoza…
  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe
  Mužstvo

  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe

  Jude Bellingham udělil rozhovoru pro Channel 4 Sport po vítězství 3:1 v přátelském zápase se Skotskem. Záložník přiznal, že klíčem…