Nejdůležitější letní příprava Daniho Carvajala. Obránce se musí dostat do dokonalé fyzické kondice

Nejdůležitější letní příprava Daniho Carvajala. Obránce se musí dostat do dokonalé fyzické kondice

Dani Carvajal přichází do letní přípravy po jedné z nejtěžších sezon své kariéry, kvůli mnohonásobným zraněním, má nového silného rivala na pravé straně obrany, Lucase Vázqueze.

Dani Carvajal si užívá letní prázdniny, stejně jako dalších 12 hráčů prvního týmu, kteří mají dorazit do Valdebebas 5. července, aby zahájili přípravu na novou sezónu.

Pro Carvajala to nebude pretemporada jako každá jiná, protože obránce do ní nastupuje po jedné z nejtěžších sezón své kariéry. Španěl utrpěl 5 zranění, byl nepřítomný 190 dní a hrál jen 15 zápasů.

Carvajal nabíjí baterie nejen fyzické, ale především psychické, aby zapomněl na noční můru minulé sezóny. Dani se úplně zotavil ze svého posledního zranění z konce sezóny (27. dubna proti Chelsea) a je připraven zahájit novou kapitolu.

Pretemporada je vždy důležitá, ale pro Carvajala bude nesmírně důležité znovu získat pozitivní pocity po tak dlouhé nepřítomnosti. 29letý hráč nevběhl na hřiště od 27. dubna a letos odehrál pouze 5 zápasů.

Obránce se musí dostat do dokonalé fyzické kondice, aby nechal své zdravotní problémy za sebou a znovu získal nejlepší úroveň před začátkem sezóny.

„Nový“ soupeř

Četná zranění Daniho Carvajala v předchozí sezóně (v sezóně 2019/2020, chyběl pouze 9 dní a překročil hranici 40 odehraných zápasů) způsobila chaos na pravé straně obrany. Zidane zkoušel všechno, aby našel řešení na pozici, kterou prošli Odriozola, Nacho, Marvin, Valverde, Mendy, Vini a Lucas Vázquez.

Právě poslední jmenovaný se ukázal být skutečným zásahem do černého. Canterano naskočil v základní jedenáctce na pozici, kterou v minulosti hrál sporadicky, ale vypadal, jako by tam hrál celý život.

Experiment dopadl tak dobře, že se Lucas může natrvalo „přepnout na pravého obránce a právě proto s ním byla prodloužena smlouva. Lucasova situace byla velmi podobná situaci Sergia Ramose.

Smlouva 29letého hráče měla vypršet na konci sezóny a fotbalista byl jednu nohu z klubu. Vedení klubu si však uvědomilo, že na trhu nenajdou lepšího pravého obránce z hlediska výkon/cena.

Odriozola není v plánech klubu zahrnutý navzdory dobrým výkonům na konci sezóny. Tím se Lucas stal novým „soupeřem“ Carvajala na pravé straně obrany a pravděpodobně tím nejtežším, se kterým dosud soupeřil.

Ancelotti si bude moci vybrat mezi dvěma vysoce kvalifikovanými hráči, na kterých v šatně hodně záleží, a kteří předchozí sezónu zakončili zraněními. Výhodou Carvajala, kromě toho, že je nesporným hráčem první jedenáctky, může být, že ho Carletto dokonale zná.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

7 Komentářů

Přidat komentář

Související články

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid
Mužstvo

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid

Příslušníci španělské Guardia Civil oznámili, že rozbili buňku nadace I’lam, která se podílí na propagandě takzvaného Islámského státu. Mezi nalezenými…
Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?
Mužstvo

Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?

Žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Před novou sezonou 2024/25 mají jistá místa Rüdiger a Militão, vedle nich se objevují jména Nacha,…
První rok Juda Bellinghama
Mužstvo

První rok Juda Bellinghama

V pátek to byl přesně rok od chvíle kdy Real Madrid oznámil příchod Juda Bellinghama. Anglický záložník ve své premiérové sezóně…
Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy
Mužstvo

Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy

David Alaba utrpěl 17. prosince loňského roku zranění kolena, ale termín jeho návratu na hřiště je stále obtížné určit. Přestože…