Nejdůležitější letní příprava Daniho Carvajala. Obránce se musí dostat do dokonalé fyzické kondice

  Nejdůležitější letní příprava Daniho Carvajala. Obránce se musí dostat do dokonalé fyzické kondice

  Dani Carvajal přichází do letní přípravy po jedné z nejtěžších sezon své kariéry, kvůli mnohonásobným zraněním, má nového silného rivala na pravé straně obrany, Lucase Vázqueze.

  Dani Carvajal si užívá letní prázdniny, stejně jako dalších 12 hráčů prvního týmu, kteří mají dorazit do Valdebebas 5. července, aby zahájili přípravu na novou sezónu.

  Pro Carvajala to nebude pretemporada jako každá jiná, protože obránce do ní nastupuje po jedné z nejtěžších sezón své kariéry. Španěl utrpěl 5 zranění, byl nepřítomný 190 dní a hrál jen 15 zápasů.

  Carvajal nabíjí baterie nejen fyzické, ale především psychické, aby zapomněl na noční můru minulé sezóny. Dani se úplně zotavil ze svého posledního zranění z konce sezóny (27. dubna proti Chelsea) a je připraven zahájit novou kapitolu.

  Pretemporada je vždy důležitá, ale pro Carvajala bude nesmírně důležité znovu získat pozitivní pocity po tak dlouhé nepřítomnosti. 29letý hráč nevběhl na hřiště od 27. dubna a letos odehrál pouze 5 zápasů.

  Obránce se musí dostat do dokonalé fyzické kondice, aby nechal své zdravotní problémy za sebou a znovu získal nejlepší úroveň před začátkem sezóny.

  „Nový“ soupeř

  Četná zranění Daniho Carvajala v předchozí sezóně (v sezóně 2019/2020, chyběl pouze 9 dní a překročil hranici 40 odehraných zápasů) způsobila chaos na pravé straně obrany. Zidane zkoušel všechno, aby našel řešení na pozici, kterou prošli Odriozola, Nacho, Marvin, Valverde, Mendy, Vini a Lucas Vázquez.

  Právě poslední jmenovaný se ukázal být skutečným zásahem do černého. Canterano naskočil v základní jedenáctce na pozici, kterou v minulosti hrál sporadicky, ale vypadal, jako by tam hrál celý život.

  Experiment dopadl tak dobře, že se Lucas může natrvalo „přepnout na pravého obránce a právě proto s ním byla prodloužena smlouva. Lucasova situace byla velmi podobná situaci Sergia Ramose.

  Smlouva 29letého hráče měla vypršet na konci sezóny a fotbalista byl jednu nohu z klubu. Vedení klubu si však uvědomilo, že na trhu nenajdou lepšího pravého obránce z hlediska výkon/cena.

  Odriozola není v plánech klubu zahrnutý navzdory dobrým výkonům na konci sezóny. Tím se Lucas stal novým „soupeřem“ Carvajala na pravé straně obrany a pravděpodobně tím nejtežším, se kterým dosud soupeřil.

  Ancelotti si bude moci vybrat mezi dvěma vysoce kvalifikovanými hráči, na kterých v šatně hodně záleží, a kteří předchozí sezónu zakončili zraněními. Výhodou Carvajala, kromě toho, že je nesporným hráčem první jedenáctky, může být, že ho Carletto dokonale zná.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: MARCA.com

  7 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…