Návrat ve správný čas. Fede Valverde je esem pro každé derby madridských rivalů

  Návrat ve správný čas. Fede Valverde je esem pro každé derby madridských rivalů

  Fede Valverde se vždy předvádí ve velmi dobrém světle v zápasech s Atléticem Madrid. Nyní se po více než měsíční pauze s optimismem těší na nedělní střet na Wandě Metropolitano.

  Madridské derby je pro Fede Valverdeho jako stvořené. Uruguayec se vrací ve správný čas, a to na nedělní start na Wandu Metropolitano, poté co v posledním zápase s Realem Sociedad dostal své první minuty po více než měsíce.

  Po jeho posledním svalovém zranění, kvůli kterému musel být mimo hru pět týdnů, už není památky a vše nasvědčuje tomu, že nevyčerpatelné trio Casemiro, Luka Modrič a Toni Kroos se nakonec budou moci spolehnout na střídajícího Fedeho, který pokryje prakticky každou pozici ve středu pole.

  Valverde už zároveň přesvědčil Madridistas o tom, že když má proti sobě hráče Atlética Madrid, sám dosahuje na ještě vyšší úrovně než obvykle. V minulé sezoně byl na Wandě právě uruguayský záložník největším překvapením Zinédine Zidaneho v základní jedenáctce Los Blancos.

  Pár dní předtím dostal šanci v zápase s Osasunou, ale nikdo nepředpokládal, že by při Modrićovi, který se vracel po zranění, dostal od první minuty v derby prostor i Fede. Zizou však všechny překvapil a proti všem předpokladům se rozhodl pro velkou personální změnu ve středu pole.

  Postava mladého Uruguayce byl tak výrazná, že v jednu chvíli Modrić přišel o své dosud nezpochybnitelné místo v základní sestavě. Ve spojení s touto změnou přišly i dobré výsledky.

  Finále, pak zranění

  V paměti Madridistas zůstane akce z finálového derby ve španělském Superpoháru, když pět minut před koncem zápasu Valverde faulem zastavil rozběhnutého Álvara Moratu, který byl v situaci jeden na jednoho s Courtoisem. Zákrok skončil červenou kartou, ale díky tomu mohli Los Blancos přistoupit k sérii trestných kopů, kterou nakonec vyhráli. Uruguayský záložník byl vyhlášen nejlepším hráčem finále.

  Po loňském obnovení soutěže už se Valverde nedokázal dostat zpět na svou nejvyšší úroveň. Současnou sezonu se zase táhnou zdravotní problémy a vysoká forma Modriće a Kroose. Dvaadvacetiletý hráč má v tuto chvíli za sebou dvě delší pauzy, které dohromady trvaly přes dva měsíce.

  Ze všech 34 zápasů Realu Madrid v této sezoně zaznamenal doposud 21 startů a jen dvanáctkrát nastoupil v základní sestavě. V nohách má celkem 1 170 minut a v tomto ohledu je v týmu na 13. místě . Toto pondělí se vrátil na hřiště a nyní se s nadějí dívá na nedělní madridské derby. Derby, které je pro něj vždy příležitostí, aby předvedl svou nejlepší verzi.

  Unikátní příběh

  Fede Valverde

  Oblíbenec fanoušků a hráč budoucnosti. To je Fede Valverde. Ne vždy tomu ale tak bylo. Vydejte se s námi do minulosti a přečtěte si v magazínu Real v srdci o interesantní cestě, kterou musel Uruguayec ujít, aby mohl obléknout dres Realu. Stáhněte si magazín zdarma ZDE>>

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: AS.com

  4 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Vinícius tvrdě pracuje na svém sebeovládání. Posun je znatelný, ale cesta bude ještě dlouhá
  Mužstvo

  Vinícius tvrdě pracuje na svém sebeovládání. Posun je znatelný, ale cesta bude ještě dlouhá

  Vinícius se snaží zlepšovat, ačkoli i přes zranění, která ho trápí, nejsou jeho čísla horší než v předchozích sezonách. V…
  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…