Návrat Reniera z hostování přináší nejtěžší úkol pro nadcházející přestupové období

Návrat Reniera z hostování přináší nejtěžší úkol pro nadcházející přestupové období
Reinier Jesus (zdroj: instagram.com)

Reinier se vrací z hostování ve Frosinone s dalšími pochybnostmi. Jeho smlouva s Realem Madrid platí do roku 2026 a klub doufá, že se mu vrátí část investice.

Po další neúspěšné sezoně Reiniera může mít Real Madrid problém. V minulém letním přestupovém období byl Brazilec v klubu téměř až do konce, ačkoli netrénoval ani s prvním týmem, ani s Castillou. Vedení Bílého baletu by jistě bylo rádo, kdyby za něj přišla dobrá nabídka, ale ta se bude rodit jen velmi těžko.

Reinier podepsal s Realem Madrid smlouvu v lednu 2020. Klub za něj zaplatil zhruba 30 milionů eur, aby se vyhnul navýšení klauzule – ta se měla zvýšit na 35 milionů eur a o rok později na 70 milionů eur.

Minimalizace ztrát

V té době se o něj zajímaly také City, Liverpool, Arsenal nebo PSG. Po čtyřech letech a třech hostováních (Dortmund, Girona a Frosinone) nastal čas rozhodnutí. Čekání je riskantní, protože jeho hodnota prudce klesá. Teď už jde skutečně o minimalizaci ztrát, které jsou nevyhnutelné. Prioritou Realu bude definitivní přestup, i když v této fázi nelze vyloučit ani další zapůjčení.

Los Blancos se vracejí do práce 15. července. Po EURO a Copa América bude Real silně „postižen“ absencí řady hráčů, ale mnohé nasvědčuje tomu, že Reinier bude mezi osmi hráči, kteří zahájí přípravu na sezonu 2024/25 hned první den, vedle Courtoise, Lucase, Alaby, Valleja, Fran Garcíi, Ceballose a Brahima.

Reinier udržuje pravidelný kontakt s Juni Calafatem, stejně jako s Vinim nebo Rodrygem. Navzdory různým sportovním dobrodružstvím mu nikdy nebylo vytýkáno, že by byl málo profesionální. Najít mu nového zaměstnavatele je pro vedení klubu jedním z nejtěžších úkolů pro nadcházející přestupové období.

Do začátku přípravy na sezonu klub i hráč čekají. Loni byl na obou stranách záměr, že se vrátí do Girony, kde by se mohl dále rozvíjet pod Míchelovými křídly. Trenér Girony byl z Brazilcovy pracovní morálky nadšený.

Když z tohoto tématu nakonec sešlo, začaly problémy. Loňský ročník nebyl individuálně tak špatný (poprvé v Evropě odehrál přes 1000 minut v jedné sezoně), ale Frosinone sestoupilo do Serie B. Přesto se Reinier nevzdává a plánuje ještě bojovat o místo v jedné z nejlepších lig v Evropě. Jenže ve které?

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

Nacho: Pamatujte si mě jako odchovance, který pro svůj klub obětoval VŠECHNO
Přestupy

Nacho: Pamatujte si mě jako odchovance, který pro svůj klub obětoval VŠECHNO

Nacho Fernández se rozloučil s Realem Madrid a fanoušky emotivním vzkazem na sociálních sítích. „Drazí Madridistas, Chci vám říct pár…
OFICIÁLNĚ: Nacho opouští Real Madrid!
Přestupy

OFICIÁLNĚ: Nacho opouští Real Madrid!

Nacho Fernández po mnohaletém působení končí v Realu Madrid. Klub vše oznámil na svých komunikačních kanálech. „Real Madrid oznamuje, že…
OFICIÁLNĚ: Vinícius Tobias opouští Real Madrid
Přestupy

OFICIÁLNĚ: Vinícius Tobias opouští Real Madrid

Vinícius Tobias se prostřednictvím sociálních sítí rozloučil s klubem i fanoušky. Real Madrid nevyužil opci na koupi brazilského reprezentanta, který…
MARCA: Franco Mastantuono se blíží k Realu Madrid
Přestupy

MARCA: Franco Mastantuono se blíží k Realu Madrid

Franco Mastantuono stále směřuje k tomu, aby svou budoucnost spojil s Los Blancos. Pro Real Madrid je jasné, že mladý Argentinec…