Nacho na křižovatce. Odchovanec a obranný univerzál chce cítit podporu klubu, jinak odejde

Nacho na křižovatce. Odchovanec a obranný univerzál chce cítit podporu klubu, jinak odejde
Nacho (zdroj: realmadrid.com)

Je odchovancem a druhým kapitánem Realu Madrid, vyhrál s ním 22 titulů a odehrál za něj 409 zápasů. Málokdo rozumí podstatě ducha madridismo tak dobře jako Nacho. Španěl se ale nikdy netěšil statusu nezpochybnitelného člena základní sestavy a nyní vážně uvažuje o své budoucnosti.

Nacho Fernández si v Realu Madrid vysloužil právo na všechno. Je vždy přítomen a připraven. Nikdy nezklame a v každém okamžiku (22 let jako Madridista a na cestě k dvanácti letům stráveným v prvním týmu) ze sebe vydává maximum, bez ohledu na okolnosti a soupeře. Byl nespravedlivě označen jako ten kdo „vždy odvede svou práci“. Na místo toho, jako ten kdo „vždy odvede dobrou práci“.

Nikdy hráč základu

Jeho kariéra v Realu Madrid je velmi podobná kariéře Gutiho, hráče Centery, který vždy skončil na hřišti, ale každou sezonu ho brzdil nový přestup (v případě Nacha mluvíme o Alabovi a Rüdigerovi v posledních dvou let).

Být hráčem základní sestavy ho vždy stálo víc sil než ostatní. Taková je realita, ale také skutečnost, že jeho poslední dvě sezony se umístil na prvním místě (2021/22: 42 zápasů) a na třetím místě (2020/21: 33 zápasů) v počtu odehraných zápasů ve všech soutěžích v celé jeho kariéře. Španěl se může pochlubit 22 trofejemi a 409 oficiálními starty za Los Blancos, ale s tak skvělými úspěchy nebyl nikdy nezpochybnitelnou první volbou.

Cítit se důležitý

Nachův kontrakt vyprší 30. června a on se ocitá ve stejné svízelné situaci jako značná skupina hráčů Realu Madrid, kteří čekají na vyřešení nejistoty kolem své budoucnosti. Vedení klubu už odchovanci sdělilo, že chce, aby i nadále hrál v bílém dresu, ale stoper přemýšlí a analyzuje svou situaci, což je ze strany klubových ředitelů plně srozumitelné.

Nacho se chce cítit jako hráč základu. Na Santiago Bernabéu to bylo rok, co rok prakticky nemožné. Carlo Ancelotti s ním počítá jako s každým jiným, ale toto mu vždy chybělo, aby mu dal status, po kterém touží. Nejde o počet odehraných zápasů, ale o jistotu, že nemusí každou sezonu začínat s mínus deseti vystoupeními.

Na druhé straně žebříčku je fakt, že střední obránce začal své dobrodružství s fotbalem v Realu Madrid, kam nastoupil už v roce 2001. Manolo Sanchís byl posledním hráčem, který celou kariéru strávil v Madridu. Legendární obránce v bílém dresu odehrál 710 zápasů.

Rychlé rozhodnutí

Canterano to všechno bere v úvahu, ale výsledek jeho případu by mohl přijít velmi brzy. Je to jeho osobní rozhodnutí, jak sám stoper přiznal. Nabídky a návrhy z jiných klubů mu jistě chybět nebudou, protože jde o velmi ceněného hráče v celé Evropě. Pokud se jeho odchod ze španělské metropole naplní, Nachovým zvoleným směrem nikdy nebude La Liga. Nedokáže si to představit kvůli své loajalitě ke svému týmu a madridismo.

Nacho, pesimistický obránce, jak ho Ancelotti popsal kvůli koncentraci, se kterou hraje, si za ta léta vysloužil respekt všech. Jeho výkony to vždy ukazovaly a téměř vždy musel udělat víc než ostatní hráči, aby byl tím, čím chtěl a stále chce být, což je nesporný hráč prvního týmu.

Třiatřicetiletý borec vidí, že letošní sezona od začátku nenaplnila jeho očekávání a do základní jedenáctky má daleko. Další důležité zápasy, které Real Madrid v blízké budoucnosti čekají, budou klíčové pro rozptýlení jeho pochybností a rozhodnutí. Protože jsme již mnohokrát zjistili, že Nacho má všechny předpoklady být hráčem základu ve střetech největší váhy.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

Přidat komentář

Související články

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?
Mužstvo

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?

Po vypadnutí Erlinga Haalanda z Ligy mistrů se skupina potenciálních favoritů na zisk Zlatého míče pro sezónu zužuje. V současné době je…
MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid
Mužstvo

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid

Nacho je skutečnou legendou Realu Madrid. Od jeho debutu v prvním týmu uplynulo už 13 let a v minulé sezóně to vypadalo,…
Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…