Zidane před Getafe: Nejsem nejlepší, ale ani si nemyslím, že bych byl trenérskou katastrofou

Zidane před Getafe: Nejsem nejlepší, ale ani si nemyslím, že bych byl trenérskou katastrofou

Zinédine Zidane se dnes objevil na tiskové konferenci před zítřejším ligovým utkáním s Getafe. Přinášíme nejdůležitější výroky trenéra Realu Madrid z tohoto televizního setkání s novináři ve Valdebebas. Kompletní rozhovor se objeví na stránkách klubu tradičně v den zápasu.

Fanoušci jsou hodně hrdí a já jsem šťastný. Víme, že nás čeká deset zápasů během třiceti dnů, ale jsme rádi, že se držíme při životě v La Lize a Lize mistrů. Tohle mužstvo vyhrálo hodně, ale vždycky chce víc a pro trenéra je to něco fenomenálního. Hráči věří tomu, co dělají, a potíže nás dělají silnějšími. Jsem na hráče strašně pyšný. Vždy se chopí příležitosti a vždy chtějí víc.“

Jsem rád, že Florentino zůstává prezidentem, ale soustředím se jen na zítřejší zápas. Můj kontrakt? Nikdo neví, co se bude dít. Můžete mít čtyř nebo pětiletou smlouvu a zítra odejít. To nic neznamená. Nedívám se do budoucnosti ani teď, ani když říkají, že by měl být Zidane propuštěn, nic se nemění. Jsem šťastný a teď myslím na zítřejší utkání, to nás zajímá, nic víc.“

Militão hrál v posledních týdnech a je angažovaný. Hrál dobře. Všichni by samozřejmě chtěli hrát víc, ale on je připravený. To je pro mě nejdůležitější.“

Hazard? Uvidíš, jestli se dostane do kádru. Cítí se mnohem lépe a chce se vrátit do týmu. Uvidíme, jestli bude zítra s námi.“

Samozřejmě, že mám štěstí. Mám štěstí být u toho týmu a trénovat ve velkém klubu. Nejsem nejlepší, ale ani si nemyslím, že bych byl trenérskou katastrofou. Důležité je do toho všeho vkládat vášeň a dát ze sebe maximum. Rád bych o fotbale mluvil víc, ale mám pocit, že tě zajímá něco jiného a odpovídám na otázky. Navíc je lepší pro fotbal, abychom se o fotbale bavili, protože vím, že i ty máš fotbal rád.“

Rotace? Plán je vždy stejný. Všichni jsme tady spolu. Máme před sebou deset zápasů a budeme pokračovat v tom, co jsme dělali dosud se všemi hráči. Ještě jsme nic nevyhráli a taková je realita.“

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: RealmadridTV

Přidat komentář

Související články

Huijsen oslavil návrat Málagy do La Ligy a živí svůj sen
Mužstvo

Huijsen oslavil návrat Málagy do La Ligy a živí svůj sen

Dean Huijsen slavil postup Málagy v klubovém dresu a fotkou na sociálních sítích. Opakovaně dal najevo, že je fanouškem a…
Vinícius tváří Brazílie a jednou z největších značek mistrovství světa
Mužstvo

Vinícius tváří Brazílie a jednou z největších značek mistrovství světa

Vinícius Júnior je dnes jednou z hlavních tváří světového šampionátu. Na hřišti táhne brazilskou reprezentaci a mimo něj má už…
Mourinho: Můj Real Madrid vstřelil v jedné ligové sezóně 121 gólů. Jak moc defenzivní jsme byli?
Mužstvo

Mourinho: Můj Real Madrid vstřelil v jedné ligové sezóně 121 gólů. Jak moc defenzivní jsme byli?

José Mourinho se poprvé od návratu do Realu Madrid vyjádřil a poskytl rozhovor americkému magazínu Vanity Fair. S trenérem Los…
Mourinho vidí v Bernardu Silvovi lék na problémy Realu s kontrolou hry
Mužstvo

Mourinho vidí v Bernardu Silvovi lék na problémy Realu s kontrolou hry

Bernardo Silva přichází do Real Madridu jako volný hráč po devíti sezonách v Manchesteru City. Jak uvádí The Athletic, jeho…