MARCA: Chust dostane šanci od první minuty. Zidane důvěřuje kapitánovi Castilly

Čas 17. 04. 2021, 12:11 | Autor Zbyněk H. | ZdrojMARCA.com
Víctor Chust
Víctor Chust

Víctor Chust na takové příležitosti dlouho pracoval a nakonec ji dostane. Poprvé v kariéře nastoupí v ligovém utkání od první minuty.

Prakticky celou sezónu trénuje Víctor Chust s prvním týmem a vstřebává to, co dělají jeho zkušení spoluhráči. Trpělivě čekal na svou šanci a vše nasvědčuje tomu, že se dočkal.

Rodák z Valencie může zítra odehrát svůj druhý zápas v této ligové sezoně. V Primera División debutoval….. s Getafe. 9. února střídal Marcela a objevil se na hřišti v 86. minutě.

Zinédine Zidane mu důvěřuje, i když zatím na něj vsadil jen dvakrát v této sezoně. Chust si v zápase s Alcoyanem vedl dobře, Real ale vypadl. Další šance pak už nepřišla. Víra trenéra je ale vidět na trénincích. Kapitán Castilly pravidelně trénuje s prvním týmem a brzy může znovu naskočit do základní jedenáctky.

Éder Militão a Víctor Chust jsou stopeři, kteří v této sezoně hráli nejméně. Brazilec měl během této sezony různé problémy, Španěl je hráč druhého týmu, který byl potřebný, jen když to situace vyžadovala.

Oba však spolu už hráli společně. V zápasu s Alcoyanem právě tato dvojice vytvořila dvojici středních obránců. Los Blancos sice prohráli, ale Chust nasbíral dobré hodnocení a Militão si tehdy připsal svůj první gól v dresu Realu.

Chust přišel do Realu Madrid, když mu bylo 12 let. Odešel z Valencie, když s ním Netopeři chtěli podepsat smlouvu obsahující klauzuli. Představiletlé klubu mu otevřeli dveře a Chusta přistál ve Valdebebas.

Absence Sergia Ramose (zranění a COVID), Raphaëla Varaneho (COVID) a Nacha (pauza za karty) nutí Zizoua sáhnout po Chustovi. Obránce vynechal v této sezoně už čtyři zápasy Castilly, když byl povolán do prvního týmu.

Zranění, tresty a koronavirus neustále testují trpělivost Zidaneho, který bude mít prospěch z hráče, na kterého každý den dohlíží Raúl González.

To znamená, že bývalý kapitán Realu nebude moci využít služeb svého základního obránce v zápasu s Talaverem. Na nominaci se mohou těšit i Sergio Arribas nebo Marvin Park, kteří stejně jako Chust debutovali v této sezoně v prvním týmu.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!