MARCA: Chust dostane šanci od první minuty. Zidane důvěřuje kapitánovi Castilly

MARCA: Chust dostane šanci od první minuty. Zidane důvěřuje kapitánovi Castilly

Víctor Chust na takové příležitosti dlouho pracoval a nakonec ji dostane. Poprvé v kariéře nastoupí v ligovém utkání od první minuty.

Prakticky celou sezónu trénuje Víctor Chust s prvním týmem a vstřebává to, co dělají jeho zkušení spoluhráči. Trpělivě čekal na svou šanci a vše nasvědčuje tomu, že se dočkal.

Rodák z Valencie může zítra odehrát svůj druhý zápas v této ligové sezoně. V Primera División debutoval….. s Getafe. 9. února střídal Marcela a objevil se na hřišti v 86. minutě.

Zinédine Zidane mu důvěřuje, i když zatím na něj vsadil jen dvakrát v této sezoně. Chust si v zápase s Alcoyanem vedl dobře, Real ale vypadl. Další šance pak už nepřišla. Víra trenéra je ale vidět na trénincích. Kapitán Castilly pravidelně trénuje s prvním týmem a brzy může znovu naskočit do základní jedenáctky.

Éder Militão a Víctor Chust jsou stopeři, kteří v této sezoně hráli nejméně. Brazilec měl během této sezony různé problémy, Španěl je hráč druhého týmu, který byl potřebný, jen když to situace vyžadovala.

Oba však spolu už hráli společně. V zápasu s Alcoyanem právě tato dvojice vytvořila dvojici středních obránců. Los Blancos sice prohráli, ale Chust nasbíral dobré hodnocení a Militão si tehdy připsal svůj první gól v dresu Realu.

Chust přišel do Realu Madrid, když mu bylo 12 let. Odešel z Valencie, když s ním Netopeři chtěli podepsat smlouvu obsahující klauzuli. Představiletlé klubu mu otevřeli dveře a Chusta přistál ve Valdebebas.

Absence Sergia Ramose (zranění a COVID), Raphaëla Varaneho (COVID) a Nacha (pauza za karty) nutí Zizoua sáhnout po Chustovi. Obránce vynechal v této sezoně už čtyři zápasy Castilly, když byl povolán do prvního týmu.

Zranění, tresty a koronavirus neustále testují trpělivost Zidaneho, který bude mít prospěch z hráče, na kterého každý den dohlíží Raúl González.

To znamená, že bývalý kapitán Realu nebude moci využít služeb svého základního obránce v zápasu s Talaverem. Na nominaci se mohou těšit i Sergio Arribas nebo Marvin Park, kteří stejně jako Chust debutovali v této sezoně v prvním týmu.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

8 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Lunin: Jestli chci zůstat v Realu Madrid? Samozřejmě, že ano
Mužstvo

Lunin: Jestli chci zůstat v Realu Madrid? Samozřejmě, že ano

Andrij Lunin si aktuálně plní reprezentační povinnosti, zároveň ale potvrzuje, že by rád zůstal v Realu Madrid. Brankář má smlouvu…
El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid
Mužstvo

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid

Příslušníci španělské Guardia Civil oznámili, že rozbili buňku nadace I’lam, která se podílí na propagandě takzvaného Islámského státu. Mezi nalezenými…
Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?
Mužstvo

Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?

Žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Před novou sezonou 2024/25 mají jistá místa Rüdiger a Militão, vedle nich se objevují jména Nacha,…
První rok Juda Bellinghama
Mužstvo

První rok Juda Bellinghama

V pátek to byl přesně rok od chvíle kdy Real Madrid oznámil příchod Juda Bellinghama. Anglický záložník ve své premiérové sezóně…